Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion 96340 nie działa wifi

damix181 12 Mar 2013 03:09 3336 13
  • #1 12 Mar 2013 03:09
    damix181
    Poziom 14  

Witam posiadam laptop jak w temacie ,mam problem z wifi czytałem podobne tematy jednak nie pomogły mi w żaden sposób.
    Zacznę może od początku.Komputer trafił do mnie z trzema usterkami nie działał touch pad (naprawione), nie działało usb (nadal nie działa), nie działało wifi z którym aktualnie się męczę.
    Na komputerze jest postawiony świeży system Xp ,w menadżerze urządzeń brak jakichkolwiek znaków zapytania, Launch menager zainstalowany sterowniki były instalowane z oryginalnej płytki dostarczonej od producenta więc nie można tu winić trefnych sterów.
    Na pierwszy ogień poszła sieciówka kupiłem na allegro podobno sprawną jednak efekt ten sam.
    Kolejnym krokiem był sprawdzenie czy płyta główna widzi jaką kolwiek sieciówkę ,wstawiłem sieciówkę od acera i system wykrył ją, czyli port wifi jest sprawny.
    W jednym temacie wyczytałem że za włączanie wifi jest odp przycisk obok włącznika on off jednak gdy go naciskam nie ma żadnej reakcji ani diody ani niczego innego.
    Moje pytanie brzmi czy nie działające porty usb mogą mieć coś wspólnego z nie działającym wifi a jeśli nie to czego to może być przyczyna.
    Męczę się z tym już kilka dni i nie mogę sobie dać rady może ktoś już miał podobny problem z medionem ? Proszę kolegów o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam liczę na szybką odp.

• #2 12 Mar 2013 06:53
    Richter
    Poziom 31  

Może w biosie jest wyłączony?. Zrób aktualizację bios.

• #3 12 Mar 2013 07:21
    KStanek
    Poziom 21  

Nie działa USB, winne jest zasilanie? Czy brak jest sygnałów "D+/D-" Możliwe że brak też zasilania na kartę. Chodzi mi o to zasilanie które jest właśnie wyzwalana przyciskiem. Posiadasz może kabel od kieszeni USB taki z rozgałęźnikiem wtyku "A"? Podłącz jedną wtyczkę USB do portu USB w Medionie a drugi chociażby do HUB lub innego portu USB na którym jest napięcie, może to być ładowarka USB ale nie jakaś CHIŃSKA tylko z firmowych.

Zobacz bezpieczniki przy portach USB. Stabilizator na zasilaniu przetwornicy.

• #4 12 Mar 2013 07:22
    C-oolt
    Poziom 22  

Podaj oznaczenie płyt.

Możliwe, że się most / chipset odkleił. Świadczy również o tym problem z USB.

Na portach USB jest zasilanie 5V?

• #5 12 Mar 2013 14:43
    damix181
    Poziom 14  

Już odpowiadam po kolei jeśli chodzi o bios sprawdzałem nie ma żadnej opcji odp za sterowanie usb a pozatym dla pewności wszystko ustawiałem na enabled resetowałem bios ustawiałem od nowa i dalej to samo.
    Jeśli chodzi o gniazda usb - po rozkreceniu laptopa okazało się ,że tylko jedno gniazdo jest wlutowane w płytę główną a pozostałe 2 są doczepiane na kabelku pod płytę. Uważałem że brak usb może być spowodowane zwarciem któregoś z tych dwóch podpinanych usb ,więc je odczepiłem ale okazało się żę usb wlutowane w płyte główną nadal nie działało.
    Na chwilę obecną gdy podpinam pod które kolwiek usb zew. dysk dioda na dysku zapala się i słyszę że dysk zaczyna pracować jednak nie widać go w systemie.
    Na chwilę obecną mogę udzielić takie odp ponieważ ponownie się biorę za rozkręcenie lapka.

• #6 12 Mar 2013 16:43
    KStanek
    Poziom 21  

Zobacz filtry na sygnałach z portu USB, tą kartę sieciową co podpiąłeś z ACER'a działała prawidłowo, dało się połączyć z jakąś siecią? Czy tylko tyle ze system ją wykrył zainstalował sterowniki i na tym koniec. Posiada jakieś PCMCIA żeby tam podłączyć PCMCIA to USB? Spróbować coś na USB uruchomić, podłączyć WiFi na USB.

• #7 12 Mar 2013 17:03
    damix181
    Poziom 14  

Sytuacja wygląda tak :
    Gdy podłączyłem sieciówkę z acera system ją wykrył zainstalowałem stery i z niczym się nie mogłem połączyć, wogóle nie wykrywało żadnej sieci.
    Komputer posiada PCMCIA jednak nie posiadam przejściówki PCMCIA---->usb.
    Jeśli chodzi o urządzenia które podpinałem pod usb były to dwa peny i dysk zew oraz nokia e66. W żadnym przypadku nie wykryto urządzenia.

• #8 12 Mar 2013 17:37
    KStanek
    Poziom 21  

Posiadasz jakieś oprzyrządowanie pomiarowe. Multimetr, oscyloskop? Chodzi mi o sygnały na portach USB. Czy masz możliwość sprawdzić. No i zastanawia mnie też problem WiFi, skoro wykrywa, to znaczy napięcie dostaje. Możliwe że jak kolega wyżej napisał, chipset się odczepia od płyty.

• #9 12 Mar 2013 17:53
    damix181
    Poziom 14  

Posiadam multimetr.Mam już rozkręconego laptopa zaraz wrzuce fotki może pomogą.Jeśli by się okazało że to chipset to będzie kicha bo mam tylko hot aira.

• #10 12 Mar 2013 17:55
    KStanek
    Poziom 21  

W zasadzie tylko HotAir wystarczy tylko teraz umiejętności potrzeba. Sito by się przydało i gotowe kulki.

• #11 12 Mar 2013 18:32
    damix181
    Poziom 14  

Medion 96340 nie działa wifi Medion 96340 nie działa wifi Medion 96340 nie działa wifi Medion 96340 nie działa wifi

Interesuje mnie jedna rzecz skoro sieciówka acera została wykryta dlaczego nie wykrywa sieciówki od mediona.Jest taka możliwość że jest coś uszkodzone co odpowiada za włączenie właśnie tej sieciówki. Zastanawiałem się również czy czasami nie jest uszkodzony panel z przyciskami multimedialnymi ponieważ jest tam 5 przycisków patrząc na laptop od lewej strony dwa pierwsze na nic nie reagują z czego drugi jest odp za włączenie wifi kolejny to power a dwa następne są do szybkiego uruchamiania wybranych przez siebie programów.Może usterka leży po tej stronie jak możną ją ewentualnie obejść lub sprawdzić ??

• #12 12 Mar 2013 18:39
    KStanek
    Poziom 21  

Popraw 3 zdjęcie. Żeby nie było błysku przy jego prawej stronie.

• #13 12 Mar 2013 20:07
    damix181
    Poziom 14  

Medion 96340 nie działa wifi Medion 96340 nie działa wifi

Nie podałem modelu płyty o co mnie wcześniej kolega prosił :MB1X MB 06256-2 48.4W301.021

Dodano po 1 [godziny]:

Medion 96340 nie działa wifi

to jest schemat płyty Używanej w Medion MD98300 WAM 2030 jest bardzo podobna do mojej.
    Wynika z niej że za obie te funkcje które u mnie nie działają jest odp ten sam chipset.Więc może kolega miał rację pisząc o odklejonym chipsecie.

• #14 12 Mar 2013 22:58
    lelekx
    Poziom 29  

damix181 napisał:
    nteresuje mnie jedna rzecz skoro sieciówka acera została wykryta dlaczego nie wykrywa sieciówki od mediona

Większość kart WiFi na mini PCIe łączy się z płytą główną za pomocą USB. Widocznie chipset na karcie od Acera nie jest pod USB tylko ma pełne PCIe.

damix181 napisał:
    Gdy podłączyłem sieciówkę z acera system ją wykrył zainstalowałem stery i z niczym się nie mogłem połączyć, wogóle nie wykrywało żadnej sieci.

Kwestia wykrywania bądź nie sieci bezprzewodowych związana jest ze sterowaniem pinu 20 karty mini PCIe. Sprawdź przełączniki (jeżeli takowe są) lub przyciski na klawiaturze do włączania/wyłączania sieci bezprzewodowych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME