Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Xp nie łączy automatycznie z preferowana siecią WPA2

marti_ns 12 Mar 2013 10:12 1443 0
  • #1 12 Mar 2013 10:12
    marti_ns
    Poziom 16  

Witam mam TP-Link TD8901G podłączony do linii i Airlive WL5460Ap v2 działający jako repeater.

przez długi czas Tp-Link działał z filtrowaniem MAC, a Airlive z WPA2.
    PC z kartą Linksys WUSB54GS łączył się z TPlinkiem, a Airlive miałem tylko do poprawy sygnału dla komórki lub jak ktoś przyszedł żeby mu laptopa zrobić.

Jednak zachciało mi się włączyć WPA2 na tp-linku i zaczęły się schody. Wcześniej gdy miałem na tp-linku filtr MAC normalnie przy uruchamianiu PC z XP SP3 i wszystkimi aktualizacjami łączył się z siecią. Gdy włączyłem WPA2 przestał łączyć się automatycznie, musiałem ręcznie dać połącz i potwierdzić OK zapamiętane hasło do sieci i wtedy wszystko grało, ale przyzwyczajony jestem do lenistwa że sam łączył się do sieci po uruchomieniu. Przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi czemu tak jest. Używam oczywiście Windowsowego managera sieci. Przeinstalowywałem sterownik karty, usuwałem i dodawałem na nowo sieci preferowane i nic. Bawiłem się zabezpieczeniami i przy WPA/WPA2 nie chciał się automatycznie łączyć z siecią. Na próbę ustawiłem WEP i zaczęło działać, ale nie chciałem używać WEP jako zabezpieczenia sieci. Pogadałem ze znajomym i stwierdził ze XP to stary system i może sprawiać problemy przy WPA/WPA2 bo tych zabezpieczeń nie było za jego czasów. Postawiłem za jego radą Win 7 i wszystko działa jak należy. Teraz PC łączy się automatycznie przy uruchomieniu do sieci z WPA/WPA2.

czy ktoś z kolegów zna sposób jak zmusić XP do automatycznego łączenia z sieciami WPA/WPA2? Pytam na wypadek gdybym kiedyś chciał wrócić na XP :D

0 0