Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Samsung HT-E350 - Pytanie o połączenie

artrzy 12 Mar 2013 10:36 4209 5
  • #1 12 Mar 2013 10:36
    artrzy
    Poziom 8  

Witam jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
    Mianowicie mam zamiar kupić to kino domowe Samsung HT-E350 i chce je podłączyć tak aby oglądając tv (Samsung 5300) czy grając na konsoli mieć dźwięk z kina.
    Czy konsole musze podłączyć osobno do kina i tv także?
    Czy jeśli podłącze kablem hdmi kino z tv to grając na konsoli dźwięk także będe miał z kina?

Z góry dziękuje za pomoc i uszczypliwe uwagi :)

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 12 Mar 2013 16:22
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Dźwięk z TV na kinie uzyskasz, gdy połączysz te dwa urządzenia właściwym przewodem. Jako, że TV posiada wyjście optyczne sygnału audio, a kino niestety nie ma wejścia tego typu, pozostaje wydostanie sygnału analogowego z TV. Do tego celu należałoby użyć przewodu EURO od strony TV a z drugiej strony 2 X chincz ( pod gniazdo wejście liniowe IN ). Wtyczki chincz powinny być w EURO podłączone pod właściwe końcówki tego wtyku. Następna sprawa. Z kina do TV należałoby wyjść do TV przewodem HDMI, aby móc oglądać np DVD w lepszej jakości niż analogowej. Podłączenie konsoli do TV nie powinno sprawiać problemu, lecz, z braku wejść w kinie niestety, nie da się tam podać dźwięku. Chyba, że przekładając w kinie domowym przewody od TV ( te które podają dźwięk z TV do kina ). Pozdrawiam. .

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Mar 2013 20:30
    artrzy
    Poziom 8  

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Chyba poszukam jakiegoś kina z wyjściem optycznym. Pozdrawiam!

-1
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2013 11:24
    gkasp
    Poziom 13  

proponuję poszukać kina domowego z wyjściem HDMI ARC - czyli kanałem zwrotnym (sprawdź czy Tv ma takie wejście)

wtedy wszystkie urządzenia zewnętrzne np. konsola, tuner SAT, blu ray itd. podłączasz do kina - a kino kablem HDMI 1.4 obsługującym kanał zwrotny z TV

i wszystko ładnie gra

piszę to - bo ja mam tak to podłączone - na sprzęcie sony
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 15 Mar 2013 14:04
    media-wideo
    Poziom 17  

To kino nie jest dobrym pomysłem na zakup w tym przypadku. TV posiada wyjście optyczne, więc warto, aby kino miało odpowiednie wejście. W tym przypadku tak nie jest niestety.

0
  • #6 18 Mar 2013 22:41
    artrzy
    Poziom 8  

Praktycznie zdecydowałem się na zakup tego oto kina:
    http://allegro.pl/samsung-kino-domowe-3d-ht-e4500-5-1-blu-ray-hit-i3104888585.html
    Głównie tez ze względu na to że to także Samsung tak jak i tv(jeden pilot do obsługi) no i posiada ten kanał zwrotny według porady :) Co sądzicie? czy ten sprzęt jest okej czy moze warto poszukać innego w podobnej cenie marki innej niż tv bo według was nie ma to znaczenia..?

0