Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toyota yaris 2008 1.3 problem z nawiewem

petryk1985 12 Mar 2013 10:39 2220 5
    petryk1985
    Level 2  
    Witam Serdecznie

Mam problem z nawiewem a dokładnie napotkałem się z problemem, który polega na tym że nie działa wentylator nawiewu na pozycji 1. Na pozostałych pozycjach wszystko działa tak jak powinno. Zauważyłem przy tym iż pojawiło się dziwne zjawisko gdyż po wyłączeniu stacyjki na pozycji 1 załączają się zegary oraz kontrolki. Proszę o pilną pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

pozdrawiam
    andseg
    Level 20  
    Trochę niejasno to opisujesz - w pozycji 1 jest przełącznik wentylatora ?
    petryk1985
    Level 2  
    na pozycji jeden przełacznika regulacji wentylatora nawiewu dzie działa wentylator na pozostałych wszystko działa poprawnie, także po wyłączeniu stacyjki z pozycji on wlączają się kontrolki oraz załącza się elektroniczny prędkościomierz tylko wtedy gdy przełącznik regulacji nawiewiu jest ustawiony na pozycji jeden. Na pozostałych pozycjach taki objaw nie pojawia się
    andseg
    Level 20  
    Wyraźnie usterka jest w przełączniku wentylatora - od niego trzeba zacząć sprawdzanie. Zwrócić uwagę na zamocowania końcówek przewodów i stan izolacji.
    petryk1985
    Level 2  
    udało mi się zlikwidować usterkę w bardzo prosty sposób. Okazało się że ułamała się blaszka masy do ktorj było doprowadzone kilkanaście mas. Blaszka ta wraz z kostką wielopinową znajduje się pod schowkiem za plastikiem maskującym po prawej stronie koło nogi pasażera.
    andseg
    Level 20  
    Gratulacje.
    To nietypowa usterka i opis przyczyny może przydać się innym.