Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D¬WIĘK 5.1 Z TV DO AMPLITUNERA

lee32 12 Mar 2013 11:21 3081 5
  • #1 12 Mar 2013 11:21
    lee32
    Poziom 6  

witam
    Posiadam amplituner yamaha rx-v367 z hdmi 1.4 przystosowany do 3d. Dokupiłem telewizor samsung ue46es6100. Do telewizora dochodzi sygnał z telewizji kablowej cyfrowej która też nadaje kanały w jako¶ci hd i dĽwięk 5.1.
    Moje pytanie jest nastepuj±ce.
    Chciałbym aby dĽwięk 5.1 był przekazywany z telewizora do amplitunera za pomoc± kabla hdmi z gdzie gniazdo w telewizorze ma funkcje arc czyli dĽwięk zwrotny. Amplituner podobno też jest przystosowany do tej funkcji ale nic nie słychac w gło¶nikach. Kabel hdmi w amplitunerze podpinałem pod wszystkie gniazda hdmi i nic. w telewizorze ustawiłem gło¶niki zewnętrzne.
    CZy może jest jeszcze jaka¶ funkcja w ustawieniach amplitunera któr± trzeba ustwić. Wiem że dĽwięk mozna pu¶cić optycznym kablem no ale chyba hdmi będzie lepiej. NA t± chwile telewizor jest wpiety w amplituner w gniazdo hdmi out a w telewizorze hdmi arc. Dvd jest wpięte w gniazdo oznaczone dla blu-ray i dvd.
    Proszę o info bo już trace powoli cierpliwo¶ć.

1 5
  • #2 13 Mar 2013 19:50
    anmedia
    Poziom 39  

W amplitunerze powinna byc funkcja ARC i powinna byc wlaczona.

0
  • #3 14 Mar 2013 07:41
    lee32
    Poziom 6  

Zakończe temat bo już znam odpowiedĽ.
    Dzwoniłem do techników głównego dystrybutora yamaha i powiedzieli mi że ten model posiada hdmi 1.4 ale nie ma w nim opcji ARC.
    Aby dĽwięk był przesyłany z tv do kina trzeba podpi±ć kablem optycznym z telewizora do kina w gniazdo (optical tv) przycisk na pilocie AV4.
    W telewizorze nic nie trzeba przestawiać. Je¶li kanał jest nadawany w systemie 5.1 to w opcjach dĽwieku samo pojawi się 5.1 lub 2.0.

0
  • #4 14 Mar 2013 08:25
    media-wideo
    Poziom 17  

W TV będziesz jeszcze musiał wybrać ¶cieżkę dĽwiękow± DD. I w ustawieniach wyj¶cia też wybrać wysyłanie dĽwięku DD 5.1.

0
  • #5 14 Mar 2013 09:19
    lee32
    Poziom 6  

W telewizorze samo sie przestawia na 5.1 je¶li kanał nadaje taki dĽwięk. Je¶li in ny to pokazuje np. dolby 2.0. Nie da się ręcznie ustawić dĽwieku np. 5.1 bo jest nieaktywny je¶li na danym kanale telewizyjnym nie ma dĽwieku 5.1
    W momencie kiedy słysze na wszystkich głosnikach dĽwięk 5.1 to wchodze w ustawienia telewizora i tam też jest pokazane 5.1.

0
  • #6 14 Mar 2013 10:51
    media-wideo
    Poziom 17  

Jak się samo przestawia to ok. Ale jakby nie to masz na pilocie guzior tools.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo