Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel importowanie danych z innego pliku

lookas00 12 Mar 2013 11:30 3768 1
 • #1
  lookas00
  Level 2  
  Cześć,
  pracuje na jednym dużym pliku gdzie mam zapisane wszystkie informacje o danej części, następnie tworzę rożnego rodzaju wersje uzależnione od adresata pliku gdzie kasuje pewne informacje których nie powinien widzieć.

  Chciałem skorzystać z funkcji
  Code:
  ='[!zrodlo.xls]Arkusz1'!$D$9

  lecz przy każdym odświeżaniu wyskakuje popup żeby podać ścieżkę do pliku oraz nie działa to dynamicznie, za każdym razem muszę zapisać plik źródłowy i ponowie wpisać formułę w pliku wyjściowym by aktualizować dane.

  Czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać, przyznam że VBA pratycznie nie znam.
  Dzięki
 • #2
  Maciej Gonet
  VBA, Excel specialist
  Dzień dobry,
  Jeśli oba pliki są otwarte w jednej instancji Excela nie powinno być problemów z aktualizacją. Jeśli oba pliki są otwarte ścieżka dostępu nie jest potrzebna, np. odwołuje się Pan do komórki A1 w Arkuszu1 pliku Zeszyt3:
  =[Zeszyt3]Arkusz1!$A$1
  Jeśli skoroszyt Zeszyt3 zostałby zamknięty odwołanie zmieni się automatycznie na takie ze ścieżką dostępu. Po ponownym otwarciu skoroszytu, w którym są łącza aktualizacja łączy następuje na żądanie na początku.
  Być może problem wynika u Pana stąd, że ma Pan otwarte pliki w różnych instancjach Excela, tzn. otwiera Pan za każdym razem Excela na nowo zamiast otworzyć nowy plik w tej samej instancji. Wtedy łącza się nie aktualizują, bo stare odwołania odnoszą się do zapisanej na dysku, a nie aktualnie otwartej wersji pliku.