Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RENAULT MASTER - Licznik bez tacho nie działa

falont 12 Mar 2013 13:55 7383 9
    falont
    Level 9  
    Witam wszystkich. Niedawno kupiłem Renault Mastera 2,8 z 99r., który miał straszną rozpierduche w instalacji(ktoś po malowaniu nie dopilnował składania) po zrobieniu wszystkiego pozostał mi problem licznika, który to przystosowany jest do tacho(którego nie ma) i niestety nie działa, dodam że tacha najprawdopodobniej nigdy nie było, a licznik został wstawiony od tak.Mój mechanik porobił od nowa wiązki elektryczne,sprawdził licznik i stwierdził że impulsator jest od zwykłego licznika i trzeba by wstawić drugi taki jak do tacho. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś inny sposób na to żeby zegary ruszyły , bo słyszałem że tak, czy pozostaje już tylko wymiana licznika lub czujnika prędkości. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam
    falont
    Level 9  
    Czy jest ktoś na tym forum? Chciałbym ewentualnie się dowiedzieć czy czujnik tacho od sprintera lub LT pasuje do mastera, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć do renatki oryginału, za to tych do mercedesów jest trochę na allegro. A może ktoś wie może gdzie mogę zakupić taki czujnik do mastera.
    apollo229
    Level 21  
    Witam,
    Jaki to master, rocznik, jakie tacho było. Jaki przetwornik jest w tej chwili i czy w ogóle jest. Podaj więcej informacji.
    falont
    Level 9  
    Rocznik tak jak pisałem 1999r. 2,8, w tej chwili siedzi tam zwykły czujnik, jeżeli chodzi o licznik tacho, to jest to coś dziwnego czego nie widziałem nigdzie, ponieważ sam zegar jest polskiej produkcji, choć całość jest w kolorze niebieskim i wygląda na oryginał

Dodano po 28 [minuty]:

Jutro zrobię zdjęcie i podam model licznika

Dodano po 18 [minuty]:

to jest taki licznik jak ten, tylko zamiast tego oryginalnego zegara , jest wstawiony polski cyfrowy.Poniżej link

http://moto.allegro.pl/tachograf-licznik-renault-i3066541490.html
    apollo229
    Level 21  
    Nie ma polskiego cyfrowego tachografu, zajrzyj pod skrzynię, wykręć nadajnik i zrób zdjęcie tego przetwornika. W Masterach były montowane dwa rodzaje (zakręcane na płetwę lub "wpuszczane" na tzw. kwadrat). Zwróć uwagę również na końcówkę przewodu i piny w jej kostce (okrągłe czy płaskie).
    Kiedyś robiłem coś takiego i ktoś wcześniej założył nieodpowiedni nadajnik (był na płetwę, a powinien być "kwadrat")
    falont
    Level 9  
    Jutro jestem umówiony ze znajomym mechanikiem, ponieważ kupiłem impulsator, także napiszę wszystko
    falont
    Level 9  
    No niestety zegar nie ruszył(mimo iż wsadziliśmy impulsator od tacho renault), tak jak pisałem jest to polski zegar CB Electronics model TM 02, został on wsadzony zamiast oryginalnego analogowego zegara z tachografem, nie mam pojęcia co dalej, mam oryginalny zwykły licznik, ale nie mam kostek z wypuszczonymi kablami, żeby to jakoś połączyć i mieć problem z głowy.
    falont
    Level 9  
    mam jeszcze pytanie, czy impulsator 2159 na 12v będzie pasował do mastera
    thermacar
    Level 2  
    Jak chcesz uruchomić ten licznik z tachografem to zadzwoń do mnie pod nr 602275526 .Wszystko Ci wytłumaczę
    falont
    Level 9  
    Witam. Dzięki wielkie Thermacar za podpowiedź, wczoraj zamówiłem przejściówkę, co będzie okaże się zapewne po świętach, na pewno napiszę.Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dziękuję dla Thermacara.