Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie baterii do układu

12 Mar 2013 15:00 987 4
  • Poziom 2  
    Mam zbudowany prosty układ wyzwalający lampe błyskową. Układ zasilany był podczas testów z launchpada podłączonego do komputera, który dawał stałe napięcie 3,6V. Gdy do układu podłaczyłem 3 baterie 1,5V z doczepionym dzielnikiem napięcia (z 4,5V powinno wyjść 3,6V), napiecie wynosiło tylko 1,5V. Wiem, że bateria zmienia swoje parametry podczas obciążenia, ale stąd moje pytanie: jak uzyskać z baterii stałe napięcie 3,6V?
  • Poziom 28  
    Tylko przetwornica, ale lampa pobiera w impulsie nawet kilka A więc te 4,5V i tak spadnie poniżej 4V.

Dlatego zastosowanie dzielnika jest blędem.
    Możesz zastosować szeregowy stabilizator LOW Drop,
    ale lepszym rozwiązaniem byłoby zakupić ogniwo LiON
    ma ok.3.6V można połaczyć kilka równolegle, aby zwiększyć pojemność.
    Takie ogniwa sa w bateriach od laptopa
  • Poziom 2  
    Chyba nie do końca jasno napisalem. Uklad nie jest cześcią lampy błyskowej. Sklada się z fotodiody, która reaguje na intensywny blysk, następnie sygnał jest wzmocniony i porównany z napięciem referencyjnym i poprzez SCR układ lampy podpiętej kablem jest zwierany. Dlatego cały układ pracuje na 3.6V i powinien mieć minimalny pobór energii.
  • Poziom 12  
    Zastosuj 3xakumulatorek 1,2V w miejsce 3xbateria1,5V.
  • Poziom 39  
    1. Popraw posty - duże litery na poczatku zdania, interpunkcja - bo zaraz temat poleci do kosza i sobie nie pogadamy.

2.
    arcymaszon napisał:
    gdy do układu podłaczyłem 3 baterie 1.5V z doczepionym dzielnikiem napięcia (z 4,5V powinno wyjść 3,6V) napiecie wynosiło tylko 1.5V.

Jakim cudem wyszło ci 1,5 V z 3 x 1,5 V? Możesz przedstawić schemat połączeń?

3.
    arcymaszon napisał:
    caly uklad pracuje na 3.6V i powinien miec minimalny pobor energii

Jaki jest prąd pobierany przez ten układ?