Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Office 365 University bezpłatnie dla studentów przez cały semestr

pseven 12 Mar 2013 15:33 6789 8
  • Office 365 University bezpłatnie dla studentów przez cały semestrPocząwszy od 11 marca każdy student posiadający adres e-mail z sufiksem .edu może skorzystać z oferty promocyjnej Microsoft, w ramach której za darmo przez 6 miesięcy użytkować można pakiet biurowy Office 365 University. Ponadto każdy, kto zdecyduje się wypróbować pakiet, otrzyma dodatkowe 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze w usłudze SkyDrive.

Office 365 University to usługa umożliwiająca korzystanie z oprogramowania: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher i Access na komputerze pracującym pod kontrolą systemu Windows lub Mac na zasadach subskrypcji. W ramach regularnej oferty za 4-letnią subskrypcję, której licencja pozwala na użytkowanie oprogramowania na dwóch komputerach zapłacić trzeba 80 dolarów amerykańskich (ok. 250 zł).

Źródło:
    http://www.maximumpc.com/article/news/microsoft_offer_allows_students_test_drive_office_365_six_months
    Obraz:
    http://arstechnica.com/information-technology/2013/01/hands-on-with-microsofts-office-365-home-premium-edition/

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8919 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    hotdog
    Level 26  
    tutaj można założyć darmowego maila w domenie edu. Poradnik krok po kroku tutaj. Chociaż nie wiem czy zadziała z officem.
    szczodros
    Level 18  
    A ja zapytam czym się różni i w czym jest lepszy ten office od wersji 2007 lub starszej? Albo od darmowego OpenOffice?
    Trzyzet
    Level 22  
    Działa w przeglądarce i nie musisz go instalować na każdym kompie, na którym chcesz edytować czy przeglądnąć dokument.
    rysiek673
    Level 11  
    szczodros wrote:
    A ja zapytam czym się różni i w czym jest lepszy ten office od wersji 2007 lub starszej? Albo od darmowego OpenOffice?

Tym się różni że microsoft może ci zajrzeć w dokument. Podobnie te całe dyski w chmurze. Innowacja jest cenna. A gdzie jej najwięcej...
    prodi83
    Level 2  
    rysiek673 wrote:

Tym się różni że microsoft może ci zajrzeć w dokument. Podobnie te całe dyski w chmurze. Innowacja jest cenna. A gdzie jej najwięcej...

Na polskich uczelniach?
    rysiek673
    Level 11  
    prodi83 wrote:
    rysiek673 wrote:

Na polskich uczelniach?

Gdziekolwiek. Myślisz że nasi studenci są mniej pomysłowi?
    A jak jest ze słynnym Platonem - setki mln w sprzęt, macierze, serwery, klimatyzację. A dalej małym druczkiem - może być wykorzystywane wyłącznie przez pracowników naukowych do celów i badań naukowych - składowanie wyników badań, symulacji itp. Niby ok ale.... zainstalowano także specjalistyczne oprogramowanie do monitorowania wykorzystania zgodnego z przeznaczeniem - w praktyce: o każdej porze ktoś z genewy, brukseli może wejść i sprawdzić czy nie są przechowywane dane niezgodne z założeniami.
    Tylko jelonek albo łakomy na kasę nie zrozumie o co chodzi.
    Tommy82
    Level 41  
    To o efekt skali chodzi.
    Mając taka kupę informacji można robić rzeczy które mnie nie mającemu takiej kupy informacji są nawet nie do wymyślenia. A nawet jak wymyśle to nie zweryfikuje a ktoś kto może zweryfikować zweryfikuje i na podstawie tego co wymyślił wymyśli coś jeszcze bardziej pokręconego ;)
    Jak mam narzędzie to mogę wymyślić dla niego zastosowanie ale to jest nieosiągalne dla kogoś kto nie ma narzędzia. Nie przeskoczy dwóch szczebelków drabiny.

http://technologie.newsweek.pl/pokaz-mi-swoje--lajki--a-powiem-ci-kim-jestes,102378,1,1.html

Na przykład takie coś to jest w zasadzie tak proste że aż boli. Ale każdy patrząc widzi swojego jednego lajka. Ktoś z innego punktu widzi wszystkie swoje lajki albo lajki w ujęciu geograficznym abo no właśnie i tak dalej. I jest w stanie różne dziwne wnioski generować. Oczywiście raczej statystycznie ale to wystarczy.

Microsoft daje studentom za darmo bo jak nie da to sobie wezmą open office. Można MSO dać uczelnią. Ale jak student ma zapłacić to uczelnie mogą ułatwiać życie studentom przyjąć jako standard OO.
    A po co to microsoftowi lepiej dać za darmo i za chwile może na tym zarobić jak ktoś się do OO nie przyzwyczai to da zarobić. OO osiągnął taki poziom ze stanowi dla MSO poważną konkurencje tym większa im więcej wodotrysków dokłada MS.
    theMacias
    Level 1  
    Ja żałuję, że dowiedziałem się o darmowym Office University dopiero teraz, gdy już "po ptakach" :-( Ale jest teraz inna promocja, szczególnie kusząca dla posiadaczy konsoli Xbox360. Jak ktoś nie ma konsoli to może spokojnie sprzedać za ok. 120 zł ten klucz na "Live Gold" ! A na Allegro jest możliwość kupienia taniej w.w. Office. Nie mogę zamieszczać linków, bo dziś założyłem konto na Elektroda i "forum czepia się o jakieś punkty". Ale student potrafi i przypuszczam, że zainteresowani znajdą sobie "TO" na Google :-D Uwaga - ta promocja jest do 28 września br. !!