Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - electronics anti theft faulty

12 Mar 2013 16:58 19098 11
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc. Wczoraj mój Peugeot 407 wyświetlił mi komunikat "Peugeot 407 electronics anti theft faulty" i przekreślony kluczyk. Drzwi otwiera i zamyka z pilota, ale silnika nie można uruchomić. Po użyciu drugiego zestawu kluczyków wszystko było ok i auto odpaliło bez problemów. Co mogło się stać z poprzednim kluczykiem?
  • Poziom 42  
    A umiałbyś go otworzyć bez uszkodzenia, zajrzeć do środka i posprawdzać....
  • Poziom 8  
    Pilota otworzyłem, ale nie wiem, co mam w nim sprawdzać?
  • Poziom 42  
    Skoro nie wiesz (to nic takiego), to oddaj auto z kluczykiem do sprawdzenia/naprawy...
  • Poziom 39  
    Te klucze (oryginalne z pilotem) często padają, normalna rzecz. Do wymiany.
  • Poziom 8  
    Rozumiem, że jakieś "magiczne" sztuczki z wymianą baterii i włączaniem zapłonu z jednoczesnym wciskaniem blokady na pilocie nic nie dadzą?
  • Poziom 39  
    Nic nie dadzą, to co opisujesz to synchronizacja nadajnika radiowego w pilocie. Sam pilot zawiera dwa układy (funkcje) - nadajnik radiowy UHF - obsługuje centralny zamek i transponder indukcyjny - obsługuje immobiliser. Ten pierwszy trzeba czasem zsynchronizować, ten drugi synchronizacji nie wymaga. A w tej generacji kluczy jak padnie immobiliser to już na amen.
  • Poziom 8  
    To dzięki za info. Czy wiesz może ile taka wymiana kosztuje w serwisie Peugeota'a?
  • Poziom 39  
    Między 400 a 500 zł.
  • Poziom 8  
    Wow, a nigdzie indziej tego nie zrobią?
  • Poziom 39  
    Popytaj na mieście u "kluczników".