Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dynamiczne IP powodem blokowań w grach?

Sephirothsik 12 Mar 2013 17:12 2703 23
    Sephirothsik
    Level 12  
    Witam, otóż moim problemem jest zmienne IP. Mam internet z Neti i jest to chyba powód przez który zostałem zbanowany w 2 grach MMO. Pisząc do supportu odpisali mi że mam poprawić swoje łącze aby uzyskać stabilne połączenie z ich serwerami.
    Nie mam zielonego pojęcia w jaki niby sposób mam to zrobić, w paru punktach napisano mi jak mam poprawić swoje łącze, m.in. zmniejszać ustawienia graficzne w grach, aby odciążyć komputer, zeskanować komputer i usunąć znalezione wirusy, robić częściej defragmentacje oraz usuwać zbędne programy. Napisali mi też, że należy skonfigurować dynamiczne IP, tak aby było stałe. Moje pytanie brzmi - jak to zrobić?

P.S- Na angielskim forum znalazłem co nie co o "VPN", że trzeba to wyłączyć/przestać używać aby wszystko było w porządku (znaczy aby grać w gry online bez problemu, nie zostać zbanowanym), wie ktoś jak to zrobić?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
    hermes-80
    Level 43  
    Zmienić IP dynamiczne na statyczne może tylko twój ISP bo raczej jest niewykonywalne.
    Ty możesz jedynie skonfigurować sobie DDNS i posługiwać się domeną ale to nic nie da bo i tak łączysz się jako klient.

A VPN to całkiem co innego.
    Sephirothsik
    Level 12  
    To mógłbyś chociaż wytłumaczyć co to te VPN?
    Bo koleś napisał, że przestał to używać i wszystko było w porządku, mógł dalej grać.
    Sephirothsik
    Level 12  
    Mało mi to mówi, ale dzięki.
    Ostatnie pytanko - czy Netia zmieniła by mi bez problemu IP na stałe?
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Ze stałym IP mozna spróbować zrobić myk. Niby masz przydzielane przez ISP zmienne, ale spróbuj wklepac na stałe to co masz w tej chwili przy zmiennym IP. Nie gwarantuję, że to będzie działało, ale w MM tak parę razy zrobiłem, i mimo przydzielania zmiennego IP, IP było wciąż to samo.
    Sephirothsik
    Level 12  
    Nie mam pojęcia jak to zrobić.
    Właśnie, ostatnio zauważyłem, że jakoś słabo mi pobierają się pliki (prędkość 150-200 KB/s przy internecie o szybkości do 16 MB/s, wcześniej ściągało się po 1,6 Mb/s), czy można jakoś sprawdzić wydajność internetu? Dlaczego tak spadła i jak to zmienić?
    piterus99
    Level 43  
    Usługa stałego IP w Netii jest płatna. Nie wiemy, czy masz tą usługę po ethernecie czy ADSLu, ale tak czy siak jest to możliwe, natomiast dynamiczny adres IP na 99% nie jest powodem banów w grze, bo naprawdę dużo ludzi takie IP ma (i nawet o tym nie wie).
    Chyba, że naprawdę mocno szarpie Ci połączenie i to dlatego wywalają Cię z serwerów. Odczuwasz dyskomfort przy oglądaniu stron, graniu online czy słuchaniu radia?
    Możesz podać jakie to gry?
    Sephirothsik
    Level 12  
    Nie odczuwam nic a nic, wszystko właśnie mi ładnie śmiga, strony wczytują się szybko, jedyne co to pogorszyło mi się ściąganie (czasami na torrentach leci ładnie, a są dnie gdzie słabo nawet przy dużej ilości seed'ów), przez przeglądarke to w ogóle słabo leci tak jak pisałem 150-200 kb/s.
    Bana dostałem w grach - TERA Online, RaiderZ.
    Gdzie w 1 napisali mi, że używam programów wspomagających, czitów, etc. co jest nie prawdą bo nic takiego nie używałem nigdy, jedynie raz z kolegą graliśmy na tym samym IP (zamieszkał u mnie na 10 dni) i jakiś czas potem dostaliśmy obaj bana. Ale czytałem na forach, że to nie jest zakazane i za to nie banują, więc nie rozumiem totalnie, więcej mi już nie chcieli napisać, ciągle tylko tym czitowaniem się bronili.
    W RaiderZ supporter polak, odpisał mi abym zwiększył poprawność łącza co zapewni lepszą stabilność z ich serverami. Oto ta wiadomość:

"Prosimy uważnie zapoznać się z poniższym opisem dotyczącym możliwości usuwania problemów technicznych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że najchętniej od razu zacząłbyś grę w RaiderZ, bez konieczności wcześniejszego czytania długiego tekstu. Jednak może się zdarzyć, że przy uruchamianiu lub w trakcie grania w grę napotkasz pewne problemy – wówczas lektura poniższych wskazówek w większości przypadków okaże się przydatna przy usuwaniu trudności.

Diagnoza na odległość nie jest łatwa, ponieważ każdy system cechuje inna budowa. Nie jest to uwarunkowane jedynie konstelacją różnych sprzętów, ale także oprogramowaniem zainstalowanym na Twoim komputerze.

I tutaj właśnie rozpoczyna się Twoja pierwsza misja pt. „Gdzie jest moje połączenie?“.
    Nagroda za jej ukończenie: stabilne połączenie z naszymi serwerami.

1. Misja: „Widoki kosztują!“

Oczywiście, chcesz grać w RaiderZ przy jak najlepszych ustawieniach graficznych. Aparycja innych graczy oraz rozległe widoki są wprawdzie miłe dla oka, jednak ceną za ich jakość jest stabilność połączenia i wydajność systemu. Prosimy zmniejszyć jakość ustawień graficznych na tyle, na ile to możliwe i dzięki temu zwiększyć wydajność komputera.

2. Misja: „Kto w tle pociąga za nitki?“

Być online, to znaczy być połączonym i mieć dostęp do ulubionej muzyki, czatować z innymi graczami, wymieniać wiadomości z przyjaciółmi i robić inne różne rzeczy. Programy w tle mogą jednak negatywnie wpływać na jakość połączenia internetowego, np. Messenger, programy i usługi do pobrania, strumienie i aktywne strony internetowe. Prosimy zredukować liczbę używanych programów w tle do minimum, a najlepiej całkowicie je wyłączyć i sprawdzić, jak wpłynęło to na wydajność gry.

3. Misja: „Co za niewidzialna moc tu działa?“

LAN czy WLAN, oto jest pytanie. Połączenie WLAN daje więcej możliwości niż LAN, jednak może to odbić się na jakości i stabilności takiego połączenia. Jeżeli masz taką możliwość, łącz się z Internetem bezpośrednio poprzez LAN. Połączenie to jest bardziej wydajne.

4. Misja: „Podzielimy się?“

Wszelkie rady, jak ustabilizować połączenie internetowe, na nic się nie zdają, jeśli ktoś inny łączy się z Internetem za pomocą tego samego połączenia i do tych rad się nie stosuje. Każdy użytkownik dzielący z Tobą połączenie internetowe zużywa zasoby. Najlepiej omów z nim wszystko zawczasu, tak by podczas gry nie rozpoczynał pobierania dużej ilości danych albo nie ładował właśnie swoich ulubionych filmów.

5. Misja: „Kto przeszkadza?“

W swoim routerze albo przez swojego dostawcę usług internetowych masz możliwość zwiększenia ogólnej wydajności połączenia internetowego, która jednak w wypadku gier komputerowych zostanie zmniejszona. Na przykład dynamiczne IP i programy, które optymalizują transfer danych poprzez łatwe dopasowanie wysyłanych pakietów danych. W przypadku gier online prowadzi to do zakłóceń albo nawet do kompletnego przerwania połączenia. Upewnij się, że żadna z tych funkcji nie została na Twoim komputerze aktywowana.

6. Misja: „Pierwszy egzamin“

Czasami dostawcy Internetu obiecują więcej niż tak naprawdę od nich dostajemy, albo też dochodzi do nagłych problemów z połączeniem. Dzięki takim stronom internetowym, takim jak http://www.speedtest.net/, możesz przeprowadzić test wydajności swojego komputera. Jeżeli okaże się ona mniejsza, niż powinna być, sprawdź swoje połączenie albo skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu.

Poza tym programy, tj. „Latency Optimizer“ albo „TCP Optimizer“ pomogą zoptymalizować połączenie z Internetem oraz zlokalizować programy, które niepotrzebnie zużywają zasoby.

(Gameforge w żadnym wypadku nie bierze odpowiedzialności za aktualność, poprawność, kompletność i jakość tej informacji, ani także za pośrednie lub bezpośrednie linki do zewnętrznych stron internetowych "hiperlinki", które znajdują się poza obszarem odpowiedzialności Gameforge.)

7. Misja: „Zadbaj o swój ekwipunek!“

Dbanie o ekwipunek zaleca się nie tylko w grze, ale także (nie wystrasz się!) w realnym życiu. To już Twoja ostatnia większa misja. Twój ostatni przeciwnik! Znajdź „chochlika“ na swoim komputerze, który jest przyczyną problemów i wykończ go.

Komputery składają się z wielu elementów sprzętu i oprogramowania, które niestety często wchodzą sobie w drogę. Aby zminimalizować ryzyko chaosu, należy zadbać o swój komputer: aktualizować sterowniki, przeprowadzać defragmentację dysku, odinstalować nieużywane programy, czyścić pamięć podręczną, regularnie wymieniać przestarzałe komponenty… i tak dalej.

Częstym powodem nagłego przerwania gry są przeciążenia i powiązane z nimi przegrzanie systemu. Prosimy sprawdzić temperaturę komputera w momencie awarii oraz podczas zmniejszonej wydajności komputera. Na stronie internetowej swojego procesora albo producenta karty graficznej znajdziesz dane dotyczące maksymalnej temperatury poszczególnych części.

Może się zdarzyć, że w momencie przegrzania Twój komputer całkowicie się wyłączy i zasilacz sieciowy nie będzie w stanie dostarczać wystarczającej ilości energii, albo też wydajność ulegnie wahaniom. W punkcie naprawy komputerów można to zdiagnozować i naprawić.

Podgląd zdarzeń Windows może dostarczyć Ci informacji, jaki program albo jaka operacja doprowadziła do awarii. Znajdziesz go, wpisując w pole wyszukiwania Windows „Podgląd zdarzeń“. W zakładce Pomoc znajdziesz wskazówki dotyczące filtrowania dzienników zdarzeń i powiązanych z nimi problemów.

Dałeś sobie ze wszystkim rady, a my dziękujemy Ci za poświęcony czas. Miej na uwadze, że zestawiliśmy jedynie najczęstsze błędy. Ponieważ diagnoza na odległość nigdy nie jest prosta, w szczególnych przypadkach polecamy zwrócić się do fachowca z Twojego otoczenia albo osoby, która dysponuje techniczną wiedzą.

Jeżeli mimo podjęcia wszystkich powyższych prób wciąż nie udaje się usunąć błędu, napisz do nas ponownie, a my spróbujemy Ci pomóc. "
    Sephirothsik
    Level 12  
    Użyłem, usunęło pare rzeczy, pousuwałem to co nie potrzebne dzisiaj, chociaż dalej mam wątpliwości co do paru rzeczy (nie wiem czy coś się stanie jak te programy usunę, bo nie mam zielonego pojęcia co to w ogóle jest)
    swiercm
    Daj zrzut ekranu z zainstawolanych programów.
    Dodatkowo - uzyj Ccleaner - tutaj 2 opcje - opcje rejestru - znajdź i usuń błedy
    druga opcja - usuwanie plików tymczasowych, itd

Daj zrzut ekranu z:

win + R -> msconfig -> uruchamianie
    Sephirothsik
    Level 12  

Już biorę się za ccleaner'a
    Sephirothsik
    Level 12  
    swiercm wrote:
    i testuj włączając po kolei...

Nie rozumiem. Mam włączać po 1 programie i restartować komputer? W jakim celu?
    PaperPort to program od drukarki.
    Sephirothsik
    Level 12  
    Zachowanie w grze? Przecież nie mogę się zalogować, bo zostałem zbanowany, zresztą w grze wszystko było ok, nie miałem żadnych laggów ani nic temu podobne.

Bardziej chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tym VPN, bo to jest rozwiązanie do mojego problemu, przynajmniej do problemu tego użytkownika:

https://forum.raiderz-europe.com/showthread.php?t=11617&highlight=Blocked
    swiercm
    Ale Cię zbanowali za uzywanie tricków - może to właśnie któryś z tych programów, który masz w autostarcie, lub uruchamia się razem z grą.

Poza tym pisałeś, że download Ci spadł - jakaś przyczyna musi być.:-)
    Sephirothsik
    Level 12  
    Niestety to niezbyt pomogło. Czy za duża temperatura procesora bądź karty graficznej*, może obniżać wydajność internetu?
    Bo mój komputer często jak odpalam jakąś grę, lub program zaczyna głośniej pracować, o wiele głośniej i straszne ciepło od niego leci (nie używam w pokoju kaloryfera, bo komputer stanowczo wystarcza)
    swiercm
    Hmmm. Może pośrednio.
    A robiłeś konserwację chłodzenia? (kurz, wymiana pasty itd?)
    Bardziej skłaniałbym się w stronę dysku twardego.
    Daj zrzut z CristalDiskInfo.

Podaj konfigurację komputera z zasilaczem (marka i moc)
    i zrzut z HWmonitora.
    Sephirothsik
    Level 12  
    To mój komputer:

-Windows 7, 64-bit
    -RAM: 8 GB "GoodRAM" (w 2 kostkach, 2x4 GB)
    -Procek: AMD Phenom™ II X4 955 Processor 3.20 GHz
    -Karta graficzna: ASUS Radeon HD6850 DirectCU
    -Płyta główna: Gigabyte GA-990XA-UD3
    -Dysk twardy: Samsung F3 1000 GB
    -Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W

Niestety nie mam aktualnie gry, która ma duże wymagania i przy której maksymalnie głośno chodzi komputer, ale odpaliłem Mount & Blade:Warband na max detalach:

PS. - Co do past - nigdy tego nie robiłem, skrzynie oczyszczam z kurzu co 2 tygodnie.

PS2. - Tak sobie myślałem, i wydaje mi się że te zmiany dokonały się gdy zmieniłem modem na Wi-Fi. Wcześniej w żadnych grach nic się nie działo, wszystko było ok, a teraz nagle bany za nic, niby coś mam nie tak z połączeniem, ściąganie mi się sypie.