Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ustawić kamerkę IP aby łączyć się z nią przez Internet?

sivit 12 Mar 2013 17:33 5937 29
    sivit
    Level 10  
    Witam.
    Szukam pomocy w ustawieniu kamerki ip aby móc się z nią łączyć przez internet z każdego miejsca. Model kamerki AXP CA640O4/5I10WB seria b.
    Nie posiadam stałego adresu ip. Wiem, że trzeba mieć założony serwer DDNS, interesuje mnie jaka go założyć oraz wszelkie czynności związane z ustawieniem rutera i kamerki, aby można było się z nią łączyć przez internet.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    hermes-80
    Level 43  
    To źle przeczytałeś - DDNS nic ci w takiej sytuacji nie da - jedynie jakaś aplikacja kliencka (na kamerce) łącząca się do serwera VPN.
    sivit
    Level 10  
    W ustawieniach kamerki producent dostarcz swój własny adres DDNS ale nie wiem czemu ale on nie działła ? W instrukcji kamerki jest napisane w razie zmiennego adresu IP poza przekierowaniem portów w ruterze potrzebny jest DDNS
    hermes-80
    Level 43  
    Zmiennego adresu publicznego, a ty masz zapewne zmienny adres sieci wewnętrznych, a to duża różnica.
    I nie dostarcza własnego adresu DDNS ale aplikacje kliencką obsługującą kilka usługodawców DDNS.

Chociaż nie jasno napisałeś czy masz własny adres publiczny czy nie - nie ważne czy dynamiczny czy statyczny.
    sivit
    Level 10  
    MAM zmienny publiczny adres Ip na pewno ( proszę o pomoc ponieważ nie znam się zbytnio na tym)
    hermes-80
    Level 43  
    No to źle cie zrozumiałem - w takim przypadku DDNS rozwiąże zmienność twojego IP przypisując go do domeny którą będzie uaktualniał twój klient podczas zmiany IP przez ISP na routerze brzegowym.

DDNS nie koniecznie musi być skonfigurowany na kamerce - masz router ??
    Opisz sprzęt, ISP i konfiguracje twojej sieci.
    sivit
    Level 10  
    Internet radiowy Ruter TP-link Wr 340G Podłaczony jest do Ap Tp-link WA500g . Komputer kablem do tegoz rutera. Internet z tego co wiem jest dostarczany przez neostrade ( mój dostawca internetu ma go od neostrady) Ip komputerow przydzielane jest przez DHCP .
    hermes-80
    Level 43  
    Twój dostawca czyli kumpel gdzieś tam z neostradą - pamiętaj, że samo DDNS w takim wypadku nie wystarczy - trzeba będzie przekierować porty na poszczególnych routerach.

Wrzuć manuala od tej kamerki.
    sivit
    Level 10  
    Co do swoich portów w ruterze port przekierowałem przez funkcje UPnP na ruterze taka sama funkcje posiada w ustawieniach kamerka i wszystko działa ok. Tylko chodzi o ten DDNS , według producenta posiada ona Przypisany unikalny adres DDNS, dzięki któremu zlokalizujesz swoją kamerę z każdego miejsca na świecie, jednak coś nie działa
    hermes-80
    Level 43  
    Nie słyszałem jeszcze aby producent wraz ze swoim sprzętem dodawał własną usługę DDNS na własnych serwerach.

Miałeś wrzucić manuala do tego wynalazku bo nie mogę znaleźć go na sieci.
    hermes-80
    Level 43  
    I co mi to da?? Potrzebny mi jest manual, a nie strona do aukcji.
    bodom
    Level 30  
    Czy w Twojej sieci wewnętrznej możesz połączyć się z kamerą? wejść w jej ustawienia?
    Jakie masz wymienione serwisy DNS, np. no-ip czy dyndns?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    sivit wrote:
    Internet radiowy Ruter TP-link Wr 340G Podłaczony jest do Ap Tp-link WA500g

W zależności od konfiguracji sieci będziesz musiał zrobić prawdopodobne dwa przekierowania u siebie na WR340 i u "dostawcy" na głównym routerze. Za mało danych o konfiguracji twojej sieci. Jak masz to wszystko spięte, jaka adresacja na urządzeniach,
    bodom
    Level 30  
    sivit wrote:
    Tylko chodzi o ten DDNS , według producenta posiada ona Przypisany unikalny adres DDNS, dzięki któremu zlokalizujesz swoją kamerę z każdego miejsca na świecie, jednak coś nie działa

To masz pełny adres domeny swojej kamerki? typu xxxxxx.nwsvr.com
    bodom
    Level 30  
    sivit wrote:
    ( mój dostawca internetu ma go od neostrady)

Na routerze "od neostrady" można odczytać bieżące IP, typu 83.5.x.x
    Może ten IP być jeszcze godzinę, może być 2 dni.
    Bez DDNS możesz wejść na swoją kamerkę poprzez adres http://83.5.x.x (jak pisałeś wcześniej przekierowania zrobiłeś)
    A DDNS można ustawić później.
    hermes-80
    Level 43  
    Str 15 - czyli tak jak pisałem producent uruchomił własny DDNS dla swojego sprzętu jak i również można zewnętrzną usługę DDNS skonfigurować.
    Nie widzę w czym masz problem - jeśli kamerka ma dostęp do internetu z automatu powinien być dostępna usługa DDNS producenta bez konfiguracji.
    Indywidualną domenę według manuala można znaleźć na naklejce.

Zostaje ci jeszcze poprawne przekierowanie portów we własnej sieci na kamerę - bo tam masz po drodze kapustę z grochem zanim dostaniesz się na IP publiczne (swojego ISP), samo UPnP możenie wystarczyć.

Jak sprawdzić poprawne działanie usługi DDNS?
    Na kompie:
    Start/Uruchom/cmd
    wpisujesz:
    nslookup {domena}

jeśli zostanie ci zwrócony aktualny IP publiczny (WAN routera brzegowego) przydzielony przez głównego ISP (TP) to wszystko jest ok
    sivit
    Level 10  

Dodano po 4 [minuty]:

Tak wygoda komenda po wpisaniu do konsloli cmd nslookup {domena}. Po wklejeniu 002odnx.nwsvr.com do przeglądarki łaczy sie z jakims serwerem linksys WAG200g i pyta o hasło. Internet nie jest od znajmoego sasiada tylko od dostawcy .
    hermes-80
    Level 43  
    Już kilkakrotnie było ci podawane, że należy przekierować odpowiednie porty, a z tego screena wynika, że prawdopodobnie usługa DDNS skonfigurowana na serwerze sprzedawcy poprawnie działa bo przekierowała cie na router brzegowy twojej sieci wewnętrznej.

Dziwna sprawa masz 2 różne adresy IP na odpowiedz z serwera DNS na ta sama domenę.
    sivit
    Level 10  
    Dobra pomału ogarniam ale po kolei bo sie pogubię. Mam ustawione ip kamerki 192.168.1.108 . czyli mam wejść w ustawienia rutera i w funkcji forwarding ustawic , virtual serversw nastepnie service port 80 , ip address 192.168.1.108 . protocol All???? i to wszystko
    hermes-80
    Level 43  
    Nie wiem - nie przedstawiłeś dokładnej konfiguracji, adresacji i modelów urządzeń w swojej sieci, ale na pierwszym routerze od kamerki to tak.
    sivit
    Level 10  

Status urządzenia po ustawieniu przekierowania portów w ruterze tak jak wyzej i bez zmiany ddns-u DDNS producenta

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 9 [minuty]:

W swojej sieci komputery ruter moge logowac sie na kamere poprzez adres ip kamery 192.168.1.108 oraz przez adres192.168.101.133
    bodom
    Level 30  
    Czy x.x.101.133 to Twój adres internetowy? A w domu masz x.x.1.1-254
    sivit
    Level 10  
    adres wan rutera jest automatycznie pobierany 192.168.101.133 a w domu na komputerach mam ustawiony 192.168.100 i tak dalej a adres rutera do logowania na niego 192.168.1.1
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    sivit wrote:
    adres wan rutera jest automatycznie pobierany 192.168.101.133

No ale adres ten nie jest publicznym adresem? Chyba że masz coś przekierowane u dostawcy lub NAT 1:1? Nie czytałem dokładnie wątku.
    sivit
    Level 10  
    adres publiczny jest inny zmienia się non stop wiem ze dostawca ma internet od neostrady oferta neostrada plus czy coś takiego
    sivit
    Level 10  
    czyli można powiedzieć ze ten DDNS działa tylko jest blokowany przez jakiegoś AP-ka mojego dostawcy internetu .
    bodom
    Level 30  
    sivit wrote:
    czyli można powiedzieć ze ten DDNS działa tylko jest blokowany przez jakiegoś AP-ka mojego dostawcy internetu .

no tak. Ten dostawca ma przekierować, Ty jeszcze jesteś w sieci wewnętrznej.