Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Domu do sieci internetu Netii objasnienie.

NeverBeenKissed 12 Mar 2013 17:47 3372 3
  • #1 12 Mar 2013 17:47
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

Nie znam się na tych sprawach dlatego postanowiłem się porasdzić kogoś kompetentnego. Netia odmówiła mi podłączenia do internetu ponieważ odleglość od skrzynki jest zbyt duża tj od jednej ok 30m od drugiej 40m?
    Technik powiedział że połączenie jest realizowane do 15m dlatego postanowiłem zapytać czy istnieje możliwość podłączenia na własny koszt. Konsultantka wysłała mi dane, które są dla mnie niezrozumiałe:
    Odległość DP od RSU: 586 m (to chyba chodzi o odleglość od centralki)
    Informacja o ilości wolnych portów:
    ADSL:
    POTS: 46
    ISDN: 18
    VDSL: 0

dlaczego podana jest odległość 586m a nie odległość od skrzynki netii? czy do danej skrzynki może być podłączony jeden klient?
    dodam ze sąsiad posiada internet z netii i sobie go chwali.

Wczoraj Pani poinformowała mnie jeszcze iż prędkość byłaby do 2 mb z powodu 'szumów'
    [ a konsultant netii miesiąc temu dzwoniąc do mnie z propozycja internetu informował mnie o 20 mb, lecz to juz nie jest istotne, ponieważ chciałbym już zakończyć swoją przygodę z internetem mobilnym z powodu zbyt małych limitów.]
    prosze o jakieś konkretne rady czy są jakieś możliwości w mojej sytuacji?

1 3
  • #2 12 Mar 2013 18:47
    andk1eltd
    Poziom 35  

To jest własna sieć netii?
    RSU (Remote Subscriber Unit) to - ogólnie ujmując - centrala a PD to punkt dostępowy czyli koniec kabla zakończony głowicą (najczęściej w słupku), do którego podłącza się przyłącza abonenckie. Przy podanych odległościach działać będzie wszystko co mają na tym RSU. O DSL-u wiemy tylko tyle, że portów VDSL brak. ADSL - nie wiadomo ile i nie wiadomo jakie.
    Do słupka niby nie jest daleko - ale wszystko zależy od własności terenu, na którym miałby być zakopany ten kabel. Jeżeli teren twój to dogadaj się, zakop kabel i zostaniesz przyłączony. Jeżeli grunt nie twój to masz problem. Nie chcą robić bo to formalności i koszty, które nie wiadomo kiedy się zwrócą a w biznesie chodzi o to żeby jeszcze coś na tym zarobić.

0
  • #3 12 Mar 2013 20:12
    NeverBeenKissed
    Poziom 6  

Tak jest to sieć netii. do mojego terenu jest 20 m wzdłuż płotu sąsiada, mieszkam na wsi- droga jest nieutwardzona chodnika brak także żadnej rozbiórki nie będzie :)
    Rozumiem ze nie chcieli podłączać internetu bo gdy umowa jest na 2 lata a abonamet zaledwie 60-90 zł to zysk mizerny, ale gdy oferuje pokrycie kosztów to dziwi mnie że piszą mi że odległość jest 586m
    Wiesz może jaki byłby koszt materiału z robocizną za podłączenie na odległości tych 40m?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Mar 2013 20:53
    andk1eltd
    Poziom 35  

Podane 586m to długość łącza - cecha najistotniejsza dla uzyskania konkretnej prędkości ADSL.
    40 m wykopu pod kabel to 800-1000PLN - zależy czym, w jakim gruncie i ogólnie od warunków terenowych. Kabel XzTKMXpw 2x2x0,5 - ok. 50PLN. Reszta to koszty uzgodnień. Ta droga czyjaś jest, ktoś musi wyrazić zgodę, niekoniecznie za darmo :cry: Musisz też dogadać się z monterami inaczej to narobisz się za darmo.

0