Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glebogryzarka [FILM] - Iskry przy szczotkach silnika - co to oznacza ?

bartek24m 12 Mar 2013 18:10 2715 8
  • #1 12 Mar 2013 18:10
    bartek24m
    Poziom 12  

Witam, zakupiłem na allegro po dość okazyjnej cenie
    nową, glebogryzarkę.
    Są tylko minimalne ślady użytkowania, możliwe że to powystawowy sprzęt. Raczej nie była używana w trudnych warunkach.

Ponieważ za oknem śnieg uruchomiłem w domu na sucho bez obciążenia i zauważyłem że podczas wyłączania silnika jak również gdy silnik chodzi pojawiają się iskry pod obudową silnika, wygląda to iskrzenie się szczotek silnika.
    Nie miałem nigdy takich iskier przy kosiarkach elektrycznych, dlatego postanowiłem zapytać was czy to oznacza że silnik jest walnięty i długo nie pochodzi ?
    Czy powinienem taką glebogryzarkę zwrócić?
    Czy może mam się tym nie przejmować - czyli nie ma żadnego wpływu na prace glebogryzarki i silnik pochodzi długo pod obciążeniem.

Nagrałem film żeby lepiej zobrazować sytuacje.

http://www.youtube.com/watch?v=eaHuYOeU9rA
    http://www.youtube.com/watch?v=8_9YMvteWVc

Pozdrawiam

0 8
  • #2 12 Mar 2013 18:29
    darkus1212
    Poziom 14  

Najpierw odkręć obudowę, i zobacz gdzie i co dokładnie iskrzy.

0
  • #3 12 Mar 2013 18:47
    12pawel
    Poziom 33  

Jak masz gwarancje to reklamuj bo jak rozbierzesz to później mogą nie uznać gwarancji.

0
  • #4 12 Mar 2013 18:48
    bartek24m
    Poziom 12  

Iskrzy przy szczotkach nawet jak silnik chodzi, nie znam się na silnikach elektrycznych dlatego nie powiem co dokładnie iskrzy i dlaczego :P

Nie wystawili rachunku, wiec nie wiem czy przyjmą, nie było to kup teraz tylko licytacja, poza tym nie chce mi się bawić w wysyłkę, jeżeli te iskry nie są groźne to będe chciał zostawić ją sobie. Jezeli ktoś wie że to tylko kwestia czasu kiedy silnik się spali to niestety niebęde miał wyjścia. Czekam tylko na kogoś kto potwierdzi mi to i powie że zna się na tym.

Licze na pomoc specjalistów

0
  • Pomocny post
    #5 12 Mar 2013 22:16
    darkus1212
    Poziom 14  

Komutator iskrzy, to niby normalne, ale nie tak mocno. Przyczyny najprawdopodobniejsze są trzy, 1. komutator zabrudzony (to co się kręci gdzie iskrzy) - wyczyścić bardzo drobnym papierem ściernym;
    2. szczotki się kończą - trzeba wymienić
    3. najgorsze - nadpalone uzwojenia i zwiększony pobór prądu, czas użytkowania, to tylko kwestia czasu aż się całkiem spali.
    Problemy zacznij rozwiązywać od pkt 1.

0
  • #6 12 Mar 2013 22:26
    bartek24m
    Poziom 12  

1. czy moge również po przeczyszczeniu papierem sciernym przemyć go rozpuszczalnikiem ?
    2. szczotki wyglądają na nowe więc raczej to odpada
    3. Podczas takiej pracy bez obciążenia przy prądzie 230V pobiera: 1,5-1,8 A oraz 450-500 VA, po kilkunastu sekundach pracy czuć lekki smród jak się kilka razy
    Czy to oznacza że jednak są to nadpalone uzwojenia ?

1
  • #8 13 Mar 2013 16:01
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Mar 2013 16:13
    bartek24m
    Poziom 12  

iskrzy również podczas pracy silnika
    ale mniej

będzie działać czy nie ?

Pozdrawiam

0