Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra X14NZ - gaśnie podczas jazdy

12 Mar 2013 21:21 2694 1
  • Poziom 9  
    Witam kolegów.
    Mój problem z Astrą - silnik x14nż, benzyna, wygląda nastepująco: Miałem problem z odpalaniem auta przy niskich, ujemnych temperaturach i w czasie deszczu. Przy dodatnich temp. auto pracowało bez zarzutu za wyjątkiem zwiększonego zużycia paliwa. Zrobiłem pomiary cśniena w poszczególnych cylindrach i okazało sie, że jest za niskie i pali tylko na 3 gary. 2 tygodnie temu zleciłem w warsztacie remont w głowicy. Okazalo się, że gniazda zaworów wydechowych były nadpalone a 1 zawór był dziurawy. Głowicę zregenerowaną w warsztacie specjlistyznym mechanik zamontował i zaczęly się kłopoty. Silnik zaczął "falować" na wolnych obrotach i mimo oczyszczena silniczka krokowego ta usterka nie ustąpiła. Na domiar zlego, gdy wybralem się w trasę, po przejechaniu 18 km, po redukcji biegu na niższy silnik zgasł i niechcał zapalić z rozrusznika. Po krótim holu zaskoczył ale po 2 km znówu zgasł. Ponowna wizyta w warsztacie, sprawdzenie pompy, wtryskiwacza, wymiana modułu zapłonu i na pozór wszystko ok. Ponowna jazda i po pstoju zapałił po 2-4 razach kręcenia rozrusznikiem. po przejechaniu ok 20 km odpalił normalnie ale po następnych 20 km zgasł podczas jazdy i nie dał się odpalić " na begu" tylko z rozrusznika. Myślałem, że to możę jakaś iewydolność pompy i 70-ką dojechałem do domu. Znów wizyta w warsztacie - sprawdzenie filtrów paliwa i wtrysku, i wydawało się, że jest ok. Znów trasa i po 10 km silnik gaśnie, ale tym razem ( 3-krotnie na odcinku 2 km) odpala " w biegu" i jakoś dojechałem. Czzytając w tym temacie posty na forum myślałem, że to może czujnik Halla ale dochodzę do wniosku, że skoro po mieście, gdzie regukcja biegów a zatem i obrotów jest dość częsta i nie wyłacza silnika to nie on może być przyczyną, Oczyściłem czujnik temp. płynu chłodzącego i jestem nadal w kropce. Spawdziłem kody błędów i wszystko jest ok. 12, 12, 12.... Prosze o pomoc;)
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.Już po problemie. Sugerowana przez pseudomechanika wymiana modułu zapłonowego była zwykłym naciąganiem. Po analizie kilku postów doszedłem downiosku, że winę za ten stan rzeczy może byc wyłacznie zalewanie świec spowodowane złym sygnałem ze sterownika na wtrysk. Oczyszczenie czujnika temp.płynu ( był zaśniedziały) wszystko wróciło do normy;) W związku z tym temat zamykam.