Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet się rozłącza i powoduje wyłączenie komputera...

13 Mar 2013 00:42 2340 16
  • Poziom 7  
    Hej wszystkim!
    Mam problem z komputerem, a ponieważ nie jestem wielkim znawcą tych wirtualności nie wiem jak sobie z nim poradzić, nie wiem co w ogóle może być przyczyną.
    Od jakiegoś miesiąca mój komputer, zaraz po uruchomieniu internetu automatycznie się wyłącza. Zdarza się też często, że w trakcie funkcjonowania internetu łącze się rozłącza i pojawia się komunikat, że brak karty sim mimo iż jest ona w modemie.
    Mam komputer Windows XP 2002
    Myślałam, że przyczyną jest zbyt duża ilość plików na dyskach i usunęłam je, teraz mam mniej więcej po połowie zajętego miejsca na dyskach c i d.
    Mimo tego nadal dzieje się to samo.
    Czy może to być spowodowane zawirusowaniem komputera???
    Podjęłam już ku temu kroki ale zdaje mi się że problem nadal nie ustał.
    Poza tym zdarza się też, że gdy słucham muzyki np winampem bądź oglądam pobrane wideo komputer również się wyłącza.
    Zanim pojawiły się te problemy często pobierałam filmy z internetu... mogło to mieć wpływ??
    Jeśli ktoś się orientuje co może powodować rozłączanie internetu i automatyczne wyłączanie się komputera, bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Z góry dziękuję...
  • Admin grupy komputery
    Podaj pełną specyfikację komputera, ze szczególnym uwzględnieniem zasilacza i napięć. Przykład.
  • Poziom 7  
    Narazie jeszcze nie pobrałam tego programu bo mi się net rozłącza, ale postaram się jak tylko to będzie możliwe.
    Póki co przypomniało mi się jeszcze, że często po włączeniu komputera wyskakuje mi komunikat:
    netsh.exe - nie znaleziono punktu wejścia procedury MigrateWinsockConfiguration w bibliotece MSWSOCK.DLL.
    Poza tym komputer "charczy" jakieś 2-5 minut...
    Problem z rozłączaniem i resetem komputera pojawił się jakieś 1,5 miesiąca temu a 2 tygodnie temu się nasilił.
  • Moderator - Komputery Serwis
    DriverMSG napisał:
    Podaj pełną specyfikację komputera, ze szczególnym uwzględnieniem zasilacza i napięć. Przykład.

Zastosuj się do prośby kolegi jeśli oczekujesz pomocy.
    Nikt nie będzie wróżył z powietrza.
  • Poziom 7  
    Dopiero teraz udało mi się ten program pobrać.
    Problem z rozłączaniem się internetu, a potem często też resetowaniem komputera pojawił się jakieś 1,5 miesiąca temu. Około 2 tygodni temu się nasilił tak, że prawie wcale nie ma możliwości korzystania z internetu.
    Co do kondensatorów to nie zauważyłam tam żadnych spuchnięć ani zalania.
    Program antywirusowy z którego korzystam to Comodo antivirus.

Komputer
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+
    Nazwa płyty głównej MSI K9VGM (MS-7253)

DIMM1: 512UMURZTMBA 512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Ekran
    Karta wideo VIA Chrome9 HC IGP (64 MB)
    Akcelerator 3D VIA Chrome9 HC
    Monitor Proview 777(N) / 786(N) [17" CRT] (FBUC620081242)

Dysk fizyczny SAMSUNG HD080HJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
    Status dysków SMART OK

Temperatury
    Płyta główna 30 °C (86 °F)
    Procesor 30 °C (86 °F)
    Dioda procesora 38 °C (100 °F)
    Aux 32 °C (90 °F
    Wentylatory
    Obudowa 3111 RPM

Wartości napięć
    Napięcie rdzenia procesora 1.35 V
    +3.3 V 3.30 V
    +5 V 4.97 V
    +12 V [ TRIAL VERSION ]
    +5 V podczas wstrzymania pracy 4.99 V
    VBAT baterii CMOS 3.23 V

Próbowałam pobrać tą procedurę mswspck.dll ale po pobraniu wyskakuje mi okienko że nie można otworzyć rozszerzenia aplikacji bo nie wiadomo w jakim programie jest utworzone.
    Niestety ale nie posiadam instalatora systemu.

Czy na podstawie tych danych można coś stwierdzić o przyczynie mojego problemu????
  • Moderator na urlopie...
    A zasilacz to jest czy go nie ma?
    Zapomniałeś o najważniejszym elemencie komputera.
    Przecież już po tytule można stwierdzić, że to on się wyłącza, wyłączając komputer.

Napięcia mierzymy MIERNIKIEM, nie programem. Musiałbym juz dawno wywalić komputer sugerując sie programami.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym - podałeś wartości napięć, a jednego z najważniejszych nie ma - +12V. Tak to jest z programami..
  • Poziom 21  
    Proszę podać logi OTL i Extras wg instrukcji podanej tutaj
  • Poziom 7  
    Co do zasilacza to nie wiem jak to z nim jest, jestem dziewczyną i nie orientują się za bardzo. Jutro poproszę brata żeby to sprawdził.
    A miernikiem wolałabym nie mierzyć bo nie znam się na tym a wiem że może dojść do zwarcia...
    Możliwe jest że z powodu zasilacza internet po uruchomieniu rozłącza się i resetuje komputer????
    Gdy nie ma połączenia z netem komp dobrze funkcjonuje i nic sie nie rozłącza.
    Poniżej podaję raporty o które mnie prosił Zeus
    O to chodziło???

Pole Wartość
    Właściwości opcji zasilania
    Bieżące źródło zasilania Prąd sieciowy
    Stan baterii Brak baterii
    Pełny okres życia baterii Nieznane
    Pozostały okres życia baterii Nieznane
  • Poziom 7  
    Kurcze no nikt nie ma pomysłu co może być tego przyczyną????
    Czy możliwe że to z winy zasilacza??? trzeba go wymienić???
    A może modem jest niesprawny albo karta sim????
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze zamieszczaj LOGi tak jak się utworzyły czyli OTL.txt + Extras.txt a nie połączyłaś oba pliki i na dokładkę to co skleciłaś jest obcięte...

Wygląda na to, że Sality tam szaleje.

http://free.avg.com/pl-pl/remove-sality albo
    http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279886

Jak się z tym uporasz to zajmij się śmieciami - AdwCleaner -> [Odinstaluj]
    http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
  • Poziom 21  
    Wojtas ma rację to jest sality. Proszę pobrać SalityKiller i skanować tyle razy aż nic nie znajdzie dalej proszę dr. wEb Cure it pełny skan i wyleczyć alternrtywa usunąć. Poza tym po skanowaniach adwcleaner i opcja DELETE i umieszczenie nowych logów podanych w instrukcji przeze mnie
  • Poziom 7  
    Ok, wielkie dzięki. W miarę możliwości postaram się tym zająć i potem się odezwę.
  • Poziom 7  
    ZEUS wysłałam ci maila z tym log po użyciu avg.
    Niestety problem jest nadal.
    Co dalej robić???
    A możliwe że jest coś z pamięcią RAM i to przez to???? Od jakiegoś czasu nagrywarka nie odczytuje mi CD, ewentualnie DVD.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro wysłałaś mu maila to po co to tu opisujesz?
    Dogadujecie się mailowo to temat jest zbędny a jak nie to potrzebne info zamieszczaj tutaj bo tak to tylko bajzel się robi.
  • Poziom 7  
    Wysłałam mu PO RAZ PIERWSZY mailem przez to forum bo tutaj nie mogłam, gdyż mi się strona zacinała...
    Po co te nerwy???
    Do ciebie też mogę wysłać jeśli jest taka możliwość...?
  • Poziom 7  
    Hejka ponownie. Oddałam kompa do naprawy. Został oczyszczony z wirusów i okazało się że miał zużytą kartę graficzną oraz mało pamięci RAM.
    Wczoraj go odebrałam i było ok aż do dzisiaj!
    Znów się rozłącza lub resetuje komp.
    Nie mam pomysłu co z tym zrobić, modem jest sprawny. Wszystko podłączone a mimo to dochodzi do tej sytuacji.
    Napewno zasilacz jest okej, w ogóle wszystko w kompie sprawne.
  • Poziom 21  
    Znasz procedurę OTL proszę na forum