Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung s 6802 - połączenie poprzez bluetooth lub wifi z laptopem

mwarzy 13 Mar 2013 09:31 1887 4
  • #1 13 Mar 2013 09:31
    mwarzy
    Poziom 12  

Witam, mam telefon samsung s-6802, laptopa z Vistą, na laptopie zainstalowałem program Samsung Kies, i próbuję połączyć laptopa bezprzewodowo z telefonem i tutaj zaczynają się schody. W programie samsung kies na laptopie mam opcje połącz za pomocą bluetooth, wybieram tą opcję i pojawia mi się informacja w laptopie w samsung kies , ze samsung kies nie obsługuję urządzeń z systemem android (tzn mojego telefonu), trochę to jest bez sensu, bo samsung kies służy do obsługi telefonów samsung które jak wydaje mi się mają wszystkie androinda. Samsung kies poprzez bluetooth widzi mój telefon samsung oczywiście ale nie może się z nim połączyć. Widzi tez moją nokię ale tez nie może się z nią połączyć (to akurat w przypadku nokii rozumiem).

Czy miał ktoś podobny problem? Udało się komuś ten problem rozwiązać?

Inna opcja to połączenie telefonu z laptopem poprzez wi fi ale jak piszą w instrukcji do samsung kies, tylko modele telefonu które mają wgrany program "kies via wifi" (lub coś podobnego) mogą się łączyć z laptopem poprzez wifi. Z tego co zauważyłem mój telefon nie ma tego "kies via wifi" wgranego. Pytanie, czy idzie to jakoś wgrać do mojego telefonu?

Wiem, że można połączyć telefon poprzez router i oglądać jego zasoby z poziomu przeglądarki internetowej, ale ta opcja mnie nie interesuje. Nie zawsze mam dostęp do routera.
    Opcja połączenia poprzez kabel USB tez mnie nie interesuje z różnych względów.

0 4
  • #2 13 Mar 2013 10:21
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Zainteresuj się programem BlueSoleil. Wprawdzie nie jest on darmowy, ale zapewni Ci to czego oczekujesz.

0
  • #3 13 Mar 2013 10:37
    mwarzy
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. A czy ten program BlueSoleil służy do połączenia tylko przez bluetooth czy ma też opcję połączenia przez kabel USB?

0
  • #4 13 Mar 2013 10:41
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Głównie połączenia bezprzewodowe. Pisałeś, że po kablu Cię nie interesuje.

0
  • #5 13 Mar 2013 10:43
    mwarzy
    Poziom 12  

Tak, pisałem ze po kablu mnie nie interesuje z tego powodu aby ktoś mi nie napisał abym zamiast bluetootha połączył sobie za pomocą kabla USB :-). Ale opcję kabla USB chciałbym mieć też dostępną :-)

0