Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Singer 1120 zablokowana

jagnam 13 Mar 2013 10:28 4287 10
  • #1 13 Mar 2013 10:28
    jagnam
    Poziom 6  

Witam, podczas szycia wciągnęło mi dzianinę w transporter, w dodatku maszyna szyła chwilę w miejscu i splątała się dolna nić, co spowodowało zablokowanie igły w dolnej pozycji. Udało mi się igłę wyciągnąć dołem, usunąć resztki materiału z transportera, rozkręciłam też bębenek i usunęłam stamtąd resztki nici. Koło ruszyło, ale dochodzi tylko do momentu, w którym igła znajdowałaby się na dole i dalej ani rusz. W drugą stronę kołem można kręcić. Czy mogę to jakoś samodzielnie naprawić?
    Dodam jeszcze, że przy przełączeniu na nawijanie nici na bębenek koło bez problemu się kręci.

0 10
  • #2 13 Mar 2013 17:33
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

Proszę zacząć od smarowania olejem maszynowym okolic wyczyszczonych przez materiał i nici. Jeśli to nie pomoże, to może oznaczać, że na skutek gwałtownego zatrzymania przestawiło się co najmniej jedno z połączeń regulowanych. Odradzam samodzielne ustawienie przez niefachowca - można niepotrzebnie zwiększyć koszty. Sama regulacja nie powinna być kosztowna.

0
  • #3 13 Mar 2013 18:58
    axxx
    Specjalista AGD

A bez igły obraca się w obu kierunkach?

0
  • #4 13 Mar 2013 19:14
    jagnam
    Poziom 6  

Ta opisana sytuacja to jest właśnie bez igły. Mogę spróbować przesmarować, ale wydaje mi się, że tam jest jakaś blokada mechaniczna, i smarowanie raczej niewiele pomoże.

0
  • #5 13 Mar 2013 19:36
    axxx
    Specjalista AGD

Dobre fotki by się przydały to może coś poradzę.Proponuję na początek wyjąć chwytacz jeszcze tam mogły pozostać szczątki nici.

0
  • #6 13 Mar 2013 19:48
    jagnam
    Poziom 6  

Już robię fotki - okazało się przy okazji robienia zdjęć, że blokuje się wtedy, kiedy igła ma być w górnej pozycji - i dalej nie idzie, tzn nie przeskakuje, żeby zejść w dół. Zaraz wrzucę zdjęcia (zrobiłam je z wyjętym chwytaczem - może być?)
    Ok, i wygląda to tak - igła blokuje się albo na dole, albo na górze - jeśli przekręcę koło do tyłu (do tyłu się da) - to słyszę taki "klik" - i wtedy jak kręcę kołem do przodu, to blokuje mi się na dole, a jak znowu pokręcę do tyłu i jest "klik" - i kręcę do przodu - to wtedy igła blokuje się na górze - nie wiem, czy dość jasno piszę?
    Na pierwszym zdjęciu jest zablokowana na dole, na drugim na górze.

1
  • #7 13 Mar 2013 20:41
    axxx
    Specjalista AGD

Tak.Sytuacja jest taka,że czeka Cię dalsza rozbiórka maszyny i zlokalizowanie bąć to wyłamanego koła zębatego lub wygięcie jakieś dźwigni.

0
  • #8 13 Mar 2013 20:43
    jagnam
    Poziom 6  

Ha. A czy mogę to sama zrobić? Czy na jakieś instrukcje mogę liczyć? :)

0
  • #9 13 Mar 2013 23:00
    axxx
    Specjalista AGD

Oj jeśli mówisz sama to cienko to widzę.

0
  • #11 13 Mar 2013 23:35
    axxx
    Specjalista AGD

No to do dzieła.Rozebrać szaty/obudowy/i szukać uszkodzonego koła zębatego. :D

1