Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Singer 1120 zablokowana

13 Mar 2013 10:28 5103 10
 • Poziom 8  
  Witam, podczas szycia wciągnęło mi dzianinę w transporter, w dodatku maszyna szyła chwilę w miejscu i splątała się dolna nić, co spowodowało zablokowanie igły w dolnej pozycji. Udało mi się igłę wyciągnąć dołem, usunąć resztki materiału z transportera, rozkręciłam też bębenek i usunęłam stamtąd resztki nici. Koło ruszyło, ale dochodzi tylko do momentu, w którym igła znajdowałaby się na dole i dalej ani rusz. W drugą stronę kołem można kręcić. Czy mogę to jakoś samodzielnie naprawić?
  Dodam jeszcze, że przy przełączeniu na nawijanie nici na bębenek koło bez problemu się kręci.
 • Poziom 25  
  Proszę zacząć od smarowania olejem maszynowym okolic wyczyszczonych przez materiał i nici. Jeśli to nie pomoże, to może oznaczać, że na skutek gwałtownego zatrzymania przestawiło się co najmniej jedno z połączeń regulowanych. Odradzam samodzielne ustawienie przez niefachowca - można niepotrzebnie zwiększyć koszty. Sama regulacja nie powinna być kosztowna.
 • Specjalista AGD
  A bez igły obraca się w obu kierunkach?
 • Poziom 8  
  Ta opisana sytuacja to jest właśnie bez igły. Mogę spróbować przesmarować, ale wydaje mi się, że tam jest jakaś blokada mechaniczna, i smarowanie raczej niewiele pomoże.
 • Specjalista AGD
  Dobre fotki by się przydały to może coś poradzę.Proponuję na początek wyjąć chwytacz jeszcze tam mogły pozostać szczątki nici.
 • Poziom 8  
  Już robię fotki - okazało się przy okazji robienia zdjęć, że blokuje się wtedy, kiedy igła ma być w górnej pozycji - i dalej nie idzie, tzn nie przeskakuje, żeby zejść w dół. Zaraz wrzucę zdjęcia (zrobiłam je z wyjętym chwytaczem - może być?)
  Maszyna do szycia Singer 1120 zablokowana
  Maszyna do szycia Singer 1120 zablokowana
  Ok, i wygląda to tak - igła blokuje się albo na dole, albo na górze - jeśli przekręcę koło do tyłu (do tyłu się da) - to słyszę taki "klik" - i wtedy jak kręcę kołem do przodu, to blokuje mi się na dole, a jak znowu pokręcę do tyłu i jest "klik" - i kręcę do przodu - to wtedy igła blokuje się na górze - nie wiem, czy dość jasno piszę?
  Na pierwszym zdjęciu jest zablokowana na dole, na drugim na górze.
 • Specjalista AGD
  Tak.Sytuacja jest taka,że czeka Cię dalsza rozbiórka maszyny i zlokalizowanie bąć to wyłamanego koła zębatego lub wygięcie jakieś dźwigni.
 • Poziom 8  
  Ha. A czy mogę to sama zrobić? Czy na jakieś instrukcje mogę liczyć? :)
 • Specjalista AGD
  Oj jeśli mówisz sama to cienko to widzę.
 • Specjalista AGD
  No to do dzieła.Rozebrać szaty/obudowy/i szukać uszkodzonego koła zębatego. :D