Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen Berlingo 2009 - nie działa termometr i airbag

arkos123 13 Mar 2013 13:02 5460 10
 • #1
  arkos123
  Level 12  
  Witam, problem polega na tym, że nie pokazuje temperatury zewnętrznej tylko --. Czujnik sprawny mierzony ma oporność 1200 om przy temp. -1, pytanie które piny w bsi są od czujnika bo może gdzieś przewód przerwany i jeszcze nie świeci kontrolka airbag pasażera po włączeniu zapłonu, a na wyświetlaczu jest activate a po wyłączeniu jaśka deactivate lexia nie pokazuje błędów tylko temperaturę na zewnątrz 88 stopni zaznaczam ,że wcześniej wszystko działało.
 • #2
  arkos123
  Level 12  
  Witam złącze w bsi zlokalizowane piny 8 i 18 sygnał z czujnika w lusterku dochodzi czujnik podmieniony i dalej --na wyświetlaczu. Lexia nie zgłasza błędów w bsi wyświetlanie włączone w wyświetlaczu też brak też komunikatu o oblodzeniu drogi .Kontrolka airbag pasażera po teście zestawu wskaźników (test kontrolek) sprawna natomiast po wyłączeniu airbag też nie świeci , ani nie świeci po włączeniu zapłonu. Dodam że na wyświetlaczu po wyłączeniu poduszki kluczykiem jest info o dezaktywacji a po włączeniu jest info o aktywacji. Brak błędów kalkulatora airbag.
 • #3
  grala1
  VAG group specialist
  Zmienia się temperatura z czujnika jak sprawdzasz w Lexii czy stoi cały czas na 88?
  Jakie jest napięcie na przewodach od czujnika?
 • #4
  arkos123
  Level 12  
  Temperatura cały czas 88 napięcie na przewodach czujnika ok.1,85v

  Dodano po 24 [minuty]:

  Dodam że wystąpił błąd
  usterka (7157) informacja temperatury zewnętrznej
 • #5
  arkos123
  Level 12  
  Witam problem kontrolki jaśka pasażera rozwiązany była włączona opcja w bsi zespołu kontrolek niezapiętych pasów (trzy kontrolki nad lusterkiem wstecznym ) u mnie ich nie ma po wyłączeniu tej opcji działa kontrolka w liczniku natomiast temperatura w martwym punkcie.Proszę o pomoc
 • #6
  bula_wrz
  Level 16  
  a ten drugi termometr który był podmieniony to na pewno sprawny??

  te 88 stopni to on widzi w trybie awaryjnym do tej temperatury dostosowuje resztę parametrów.

  jak tamten termometr na 101% ssprawny to nie mam więcej pomysłów.
 • #7
  arkos123
  Level 12  
  Witam był zakładany termistor ntc 3ko i parametry czyli opór i napięcie na bsi podobne do oryginalnego. Po odłączeniu czujnika dalej jest 88 stopni i napięcie z bsi 4,98v a po podpięciu napięcie około 1,8-1,9 v. Po podgrzaniu napięcie się zmienia. Czy oprócz telekodowania bsi w zakładce klimatyzacja i w wyświetlaczu jeszcze gdzieś się aktywuje termometr?
 • #8
  kybernetes
  Level 39  
  arkos123 wrote:
  zaznaczam ,że wcześniej wszystko działało.

  Ciekawe, działało a:
  arkos123 wrote:
  problem kontrolki jaśka pasażera rozwiązany była włączona opcja w bsi zespołu kontrolek niezapiętych pasów (trzy kontrolki nad lusterkiem wstecznym ) u mnie ich nie ma po wyłączeniu tej opcji działa kontrolka w liczniku

  Samo się nie przekodowało, prawda? Było grzebać w BSI?
  Kodowanie BSI z internetu powinno go uleczyć.
 • #9
  arkos123
  Level 12  
  Witam po ponad 2 latach problem rozwiązany winne było ustawienie w opcjach <zamek-drzwi i tylna klapa-immobilizer-alarm> funkcji elektrycznych szyb multipleksowych z przodu. Ustawione obecne a powinno być brak. Bsi chciało pobierać dane o temperaturze zewnętrznej z modułów drzwi , których w Berlingo brak.
 • #10
  arkos123
  Level 12  
  Witam po odłączeniu akumulatora usterka powróciła. Nie wskazuje temperatury zewnętrznej.
  Stąd pytanie do szanownych kolegów , czy mechanik dobrze zatwierdził ( zapisał) w lexii , czy chce abym co jakiś czas podjeżdżał i płacił wkoło za to samo.
 • #11
  arkos123
  Level 12  
  Po ponownym podłączeniu komputera i ustawieniu usterka znikła.
  Podobno ( tak stwierdził mechanik ) winny był akumulator , ponieważ jak pojawiła się usterka ponownie to umarł nagle na amen.