Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF 10240W - pauzuje po starcie, nie grzeje grzałka, błąd C11

imały 13 Mar 2013 14:03 3495 2
  • #1 13 Mar 2013 14:03
    imały
    Poziom 8  

Witam.
    Pralkę mam 7 lat i zaczęła się "zawieszać" podczas startu, czyli po włączeniu jakiegokolwiek programu po paru sekundach zatrzymuje się tak jakby ktoś pauzę wcisnął (mruga przycisk start/pauza). Trzeba jeszcze raz wcisnąć przycisk start i dalej już idzie z całym programem. Tak dzieje się już od dłuższego czasu. Natomiast ostatnio zauważyłem, że grzałka nie grzeje w ogóle.
    Wszedłem w tryb serwisowy i pojawia się błąd C11 wyświetlając kolejno blokadę drzwiczek, termometr oraz 8.88 i zaświeca się czerwona kontrolka na przycisku start/pauza.
    Jaka jest przyczyna pauzowania zaraz po starcie oraz "zimnej" grzałki ?
    Czy mogą to być zależne od siebie usterki (najpierw przy starcie zaczęła się pauzować, a teraz jeszcze grzałka nie grzeje) - tak też słyszałem ??
    Co oznacza błąd C11 ?
    Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

1 2
  • #2 18 Mar 2013 01:20
    peter falk
    Specjalista AGD

imały napisał:
    Wszedłem w tryb serwisowy i pojawia się błąd C11

Na pewno? W jaki sposób?
    Grzałkę chociaż miernikiem sprawdziłeś :?:

1
  • #3 20 Mar 2013 00:22
    imały
    Poziom 8  

Za pomocą przycisku start/pauza oraz drugiego "płukanie" i przekręcając programator na pierwszy program. Tak mi się wydawało że to tryb serwisowy, ale dowiedziałem się że to może być tryb demonstracyjny, bo podobno nie ma takiego błędu C11 w pralce którą posiadam. Tak sprawdziłem grzałkę i ją wymieniłem na nową bo była uszkodzona. Nie wiedziałem co oznacza C11 i dlatego nie bardzo wiedziałem co mam dalej robić.
    Pralka działa bez pauzowania przy starcie oraz grzeje.
    Temat do zamknięcia.

1
  Szukaj w 5mln produktów