Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilna platforma deweloperska do projektowania sieci radiowych firmy Adeunis RF

jacu007 13 Mar 2013 16:01 1560 0
 • Mobilna platforma deweloperska do projektowania sieci radiowych firmy Adeunis RF Firma Adeunis RF zaprezentowała nowe zestawy startowe pozwalające na szybkie wdrożenie do aplikacji transmisji bezprzewodowej. Urządzenie może pracować, jako moduł Bluetooth, transceiver na pasma ISM (industrial, scientific and medical) oraz wąskopasmowych i bezprzewodowych szynach ddanych M-Bus. Zestawy bazują na platformie deweloperskiej Open4 od firmy Raisonance ( w pełni kompatybilnej z platformami EvoPrimer firmy STMicroelectronics). Platformy są przenośne i zasilane bateryjnie, co znacząco ułatwia tworzenie i końcowe dostrajanie programów tworzonych na najnowszej generacji mikrokontrolery STM32 ARM z rdzeniem Cortex-M.

  Zestaw startowy Adeunis RF został tak zaprojektowany, aby jak najbardziej ułatwić użytkownikom wdrożenie komunikacji bezprzewodowej w swoich aplikacjach.

  Nowa generacja zestawów startowych składa się z płytki rozszerzającej Adeunis RF z zabudowanym modułem komunikacji bezprzewodowej RF oraz platformy Open4. Pakiet ten stanowi kompaktowy i przenośny zestaw narzędzi, który pozwala na odkrywanie możliwości transmisji bezprzewodowych oraz udoskonalanie i dostrajanie jej właściwie w każdym środowisku. Kolorowy wyświetlacz dotykowy pozwala na łatwy dostęp do parametrów modułu oraz wielu trybów testowych, które zostały zaimplementowane w zestawie Adeunis RF, aby umożliwić nawet niedoświadczonym użytkownikom błyskawiczne uruchomienie transmisji bezprzewodowej.

  Podstawowe cechy zestawu startowego Adeunis RF:
  - natychmiastowa ocena produktów bezprzewodowych Adeunis RF;
  - pomiary transmisji bezprzewodowych;
  - możliwość przejścia od fazy implementacji do optymalizacji transmisji, bezpośrednio przy wykonywanej aplikacji.

  Dzięki pełnej mobilności platformy Open4, użytkownik ma możliwość dokonania testów i parametryzacji sieci bezprzewodowej bezpośrednio w miejscu jej pracy. Projektanci aplikacji mogą dowolnie rozwijać swoje oprogramowanie korzystając z narzędzi deweloperskich Raisonance składających się z: kompilatora C/C++, środowiska RIDE (real time integrated development environment) oraz sprzętowego programatora i debuggera. Open 4 może zostać dodatkowo wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, doskonałej jakości audio, gniazdo kart SD, port USB, zintegrowany akcelerometr, oraz wiele standardowych peryferiów mikrokontrolera. Wymienne płytki i oprogramowanie pośredniczące CircleOS, ułatwia przenoszenie kodów źródłowych pomiędzy różnymi mikrokontrolerami. Daje to projektantom możliwość korzystania z szerokiej gamy procesorów jak STM32F4 z wysokowydajnym rdzeniem Cortex‐M4 i procesory niskiej mocy STM32L.

  Zestaw startowy Adeunis RF wraz z płytkami rozszerzającymi jest dostępny z następującymi technologiami radiowymi:
  -869.525MHz pasma ISM
  -868-870MHz pasma ISM bezprzewodowy protokół M-Bus
  -2.4GHz Bluetooth (class2)
  -169MHz pasma ISM (bardzo szeroki zakres)
  -868MHz pasma ISM (bardzo szeroki zakres)

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  jacu007
  Poziom 22  
  Offline 
  Specjalizuje się w: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 napisał 688 postów o ocenie 73, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dąbrowa Górnicza. Jest z nami od 2007 roku.
 • e-miernikie-mierniki