Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Praca Inżynier Elektronik
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford/Mondeo/mkIII - Chiński klon ford ids vcm (rotunda)

cykad 13 Mar 2013 16:53 47511 66
  • #1 13 Mar 2013 16:53
    cykad
    Poziom 9  

Kupiłem sobie taki chiński klon forda VCM. Wygląda identycznie jak rotunda.
    Dostałem nawet CD z oprogramowaniem forda . Ściągnąłem sobie z neta jakiegoś patcha (nazywa się to :License.exe ). I niby chiński klon działa. Tylko nie ma możliwości programowania modułów. Na zagranicznych stronach:
    http://www.auto-professionals.co.uk/showthread.php?tid=19
    piszą o dwóch wersjach VCM oryginalnym lub dobrej jakości innym, albo tzw. Shity FLY VCM.
    Piszą o dwóch różnych patchach do oryginalnego i do chińskiego VCM.
    Piszą o różnicach w wersji programów do v75 i póżniejszych v80, 81, 83.
    Pogubiłem się w tym.
    (Wersja v75 w ogóle mi nie zobaczyła interfejsu VCM.)
    Czy ktoś może mi odpowiedzieć jednoznacznie; czy zakładając że jednak mam tego
    Shity FLY VCM istnieje możliwość aby działał on poprawnie (programował moduły, wtryskiwacze) z jakimkolwiek oprogramowaniem ?

0 29
  • Relpol
  • #2 05 Kwi 2013 23:27
    cykad
    Poziom 9  

Okazuje się że3 jest kilka rodzajów chińskich klonów Rotundy.
    Od dobrych do złych.
    Pod tym linkiem jest podział na typy i rodzaje wraz ze zdjęciami płytek:
    http://mhhauto.com/Thread-China-VCM-s-guide
    Niestety żaden chiński sprzedawca nie podaje jaki typ klona sprzedaje, sądzę że w cenie ok.230$ na aliexpress.com to są te najgorsze.
    Ale już za 295$ chwalą się klonem typu A:
    http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-F...M-Mainboard-with-Free-Shipping/795625038.html
    Ja niestety kupiłem chyba ten najgorszy który nic nie może oprócz odczytu danych.
    Właśnie go reklamuję u dostawcy - na razie cisza po drugiej stronie.
    Zwróciłem uwagę na inne interfejsy do forda które współpracują z oprogramowaniem IDS
    a o których piszą że posiadają pełną funkcjonalność , wraz z programowaniem i kodawaniem.
    Sądzę że cena tych interfejsów zaczyna być dostępna dla użytkownika końcowego, ważne aby kupić dobry interfejs.
    Zapraszam do chwalenia się komu się udało dobrze kupić a kto wtopił tak jak ja.

2
  • #3 12 Kwi 2013 14:02
    ArthurGreen
    Poziom 11  

cykad napisał:
    Kupiłem sobie taki chiński klon forda VCM. Wygląda identycznie jak rotunda.

Którą wersję kupiłeś? Bo paradoksalnie najdroższą na rynku i ciężko dostępną jest V75 czyli l 078-00496.. Teraz sam już nie wiem, czy "skośne" naklejają co popadnie czy rzeczywiście mam v75. Teraz próbowałem zainstalować iIDS V77, niby działa, ale nie dokopałem się nigdzie do Patcha (byłbym wdzięczny za podesłanie)..

ids V75 działa, jest komunikacja pomiędzy fejsem a kompem. Sztywno ustawione IP Realteka i wyłączone zapory.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to wszystkie wersje powyżej V75 wymagają "patcha", ja 75 instalowałem po prostu z płyty i działa. Przy V77/78 również widzi interfejs, lecz co chwilę upomina się o updete firware'u VCM'a, że dostępna jest nowsza wersja, lecz funkcja update firmare;u jest możliwa od wersji vcm 76. Więc możliwe, że dlatego IDS v75 nie widzi Twojego fejsa, po prostu nie ma możliwości downgrade oprogramowania VCM..

Też walczę z tym.. Napisz jak Tobie poszło.

0
  • #4 12 Kwi 2013 17:28
    cykad
    Poziom 9  

Nie wiem jaką dokładnie mam wersję. Aby to stwierdzić trzeba zobaczyć płytki a to naruszyłoby plombę a jestem w trakcie reklamacji - być może będę odsyłał.
    Kupiłem ten tańszy za 230$ z transportem.
    Sądzę że podział na wersje IDS jest trochę mylący, najważniejsze jakie bebechy ma w środku.
    Mój szajsowaty VCM doskonale pracuje z V75 jak i V81 ale nie wszystko robi .....
    Doskonale sczytuje i czyści kody błędów, pokazuje live data ale niestety nie koduje i nie programuje.
    Ciekawostką jest że przy v75 w ogóle nie widzi mi mojego VCM tzn. nie pokazuje że jakiś VCM jest podłączony ale mimo to działa.
    (Przy wersji V81 pokazuje już jaki VCM jest podłączony (jaka jest wersja firmaware VCM)).
    Jeśli masz możliwość kodowania wtryskiwaczy albo innych zmian programowych (tak dla sprawdzenia zmień sobie rozmiar opony) to masz dobrego klona.
    Jeśli programowanie i kodowanie Ci nie działa to tak naprawdę masz skaner a nie interfejs.
    Jeśli masz fejs typu A (czyli ten najlepszy) to powinno działać również upgrade firmware.
    Tylko v75 to rok chyba 2011 nie wiem czy masz potrzebę nowszej.
    Swoją drogą w v81 jest coś pięknego - jest to pozycja której nie ma w v75 - nazywa się "Bilans mocy cylindrów".
    Miałem coś takiego robione w serwisie Forda pięknie pokazuje kondycję silnika.
    Niestety na moim fejsie ta pozycja nie działa, a chciałbym ją uruchomić.
    Generalnie uważam że sprzedawanie interfejsów za 230$ które tylko czytają a nie programują (choć wyglądają jak Rotunda) jest oszukiwaniem klienta - ja chętnie bym dopłacił te 75$ aby mieć wersję pełną fejsu ale takiej wiedzy w momencie zakupu nie miałem.

0
  • Relpol
  • #5 12 Kwi 2013 18:42
    ArthurGreen
    Poziom 11  

cykad napisał:
    Tylko v75 to rok chyba 2011 nie wiem czy masz potrzebę nowszej.

Jak na złość w tej chwili nie mam gdzie przetestować. Kupiliśmy VCM-a po tym jak 2 dni walczyliśmy z adaptacją EGR przy Transit 2.4 duratorqe. Lunch niby widział wszystko, błędy wykasowane, adaptacja teoretycznie przeszła. Jak się okazuje jedynie ściema. Bez VCM ani rusz. Dopiero zaprzyjaźniony serwis nam to zrobił.

Wybierając "na sucho" z listy, nie widzę w v75 Transita 2.2, jedynie 2.5/2.4. Dlatego też zainstalowałem 78. Pisałem z Chińczykami i twierdzą, że v75 nie ma możliwości update firmware interfejsu. Teraz już nie wiem co mam, bo płyty dostałem z wersjami od v69 do 75, z kalibracją v69 i updatem ids v75.01. Zakręcone to wszystko..

0
  • #6 12 Kwi 2013 21:31
    cykad
    Poziom 9  

A z którego roku ten Transit ?
    Wersja v75 jest bodajże z 2011 roku i wszystkie samochody przed tą datą produkcji
    musi zobaczyć.
    Nie wybierasz przecież z listy ????, sam fejs łączy Ci się z ECU i określa samochód z którym jest podłączony.
    Od wersji v76 zaczynają się zmiany w ochronie programu, jest coraz silniejsza.
    Do v75 jest bardzo słaba, a wersja ta spokojnie wystarcza do samochodów forda które przyjeżdżają do warsztatu. Nowsze jak 2011 to raczej jadą tylko do dealera.
    Pamiętaj jeszcze o przestawieniu daty podczas instalacji na troszkę pózniejszą jak data plików instalacyjnych bo inaczej mimo że zainstalujesz pliki kalibracyjne to będą niedostępne dla programu.
    Jak trafisz jakiegoś forda to napisz prosze czy udają Ci się kalibracje, adaptacje czy programowanie.

0
  • Relpol
  • #7 12 Kwi 2013 21:51
    ArthurGreen
    Poziom 11  

cykad napisał:
    Nie wybierasz przecież z listy ????, sam fejs łączy Ci się z ECU i określa samochód z którym jest podłączony.
    Od wersji v76 zaczynają się zmiany w ochronie programu, jest coraz silniejsza.

Wiem, ale jeśli nie podłączysz OBD do ECU, to po nieudanej próbie, IDS proponuje ręczne odszukanie modelu i masz wtedy listę..

1
  • #8 25 Maj 2013 16:44
    DEFFCON
    Poziom 17  

VCM clone problem z kodowaniem wtryskiwaczy ma ktos na to lekqrstwo ?

1
  • #9 05 Cze 2013 14:27
    Piotr1
    Poziom 12  

A może ktoś z was wie jakim interfejsem oprócz VCM można zakodować wtryski w Ford Mondeo 2002 r. 130KM?
    Chciałem kupić VCM, ale teraz już nie wiem który będzie potrafił zakodować wtryski.

1
  • #10 05 Cze 2013 18:07
    cykad
    Poziom 9  

To kup tego VCM tylko wersję A z linka podanego wyżej.
    Po prostu zapytaj się chińczyka jaką wersję oferuje.
    Musisz liczyć się że wersja A kosztuje ok 300$.
    I nie potwierdzaj otrzymania towaru póki nie zakodujesz wtrysków.
    Chyba nic innego nie ma.
    Zainteresował mnie VCX-nano, mailowałem z chińczykami, odpowiadają że koduje ale do
    tego jednak polecają kupić VCM a nie VCX.
    Alebo też kupić na naszym allegro po sprawdzeniu u dostawcy. (będzie drożej ale pewniej)

1
  • #11 30 Cze 2013 19:14
    caniggia
    Poziom 11  

Jeżeli chodzi o VCX, to przychodzi z v75, działa mi wszystko za wyjątkiem kodowania kluczyków.

Aktualizowałem sterowniki, wymieniałem moduły bez problemu.

0
  • #12 30 Cze 2013 23:55
    cykad
    Poziom 9  

Czy kodowałeś nim wtryskiwacze w mondeo przedliftowym od2001 do połowy 2003 ?
    Bilans mocy cylindrów udaje Ci się robić ?
    Jeśli tak to pochwal się u jakiego dostawcy kupiłeś

1
  • #13 01 Lip 2013 00:08
    caniggia
    Poziom 11  

mały update, zadziałało kodowanie w innym aucie.

Nie robiłem tych opcji o które pytasz.

Kupiłem z aliexpress, ale nie pamiętam od kogo.

0
  • #14 17 Lip 2013 17:21
    mechatonik
    Poziom 6  

na allegro można znaleźć wersje v83, v79, 82, 84.

Czy watro patrzeć na te wersje, czy mówią one nam co tam siedzi w środku, czy może tam siedzieć coś słabego co tylko ma wysoką wersje?

ktoś by mógł wysłać link gdzie można kupić tego klona typu A?

i co to jest ten klucz kodowania to działa? (http://allegro.pl/tester-ford-vcm-ids-wds-rotunda-full-programowanie-i3339285300.html)

0
  • #15 30 Lip 2013 22:02
    fryc88
    Poziom 15  

Czy komuś się udało zdobyć jakiś nowszy IDS lub zaprogramować moduły tym klonem wersji C, z pomarańczowymi przekaźnikami? Mam takowego pod nosem i nie mogę w moim mondeo modułów programować :S

0
  • #17 11 Wrz 2013 22:46
    frankrom
    Poziom 16  

Witam.
    Mam VCM z takimi płytami jak VCM z drugiego linku (post #2). To chyba typ A.
    Z jaką najwyższą wersją IDS będzie działał ten VCM?

0
  • #18 14 Wrz 2013 00:58
    cykad
    Poziom 9  

Trochę rozwinę temat dla chcących nabyć takie ustrojstwo.
    Wejdźcie proszę na: http://www.aliexpress.com i w polu szukaj wpiszcie: high quality vcm. Pojawią się wam oferty. Przyjrzyjmy się im.
    Pierwsza grupa to VCM I w okolicy 200 $. Ja na taki się skusiłem. Jest to bardziej skaner niż pełny przyrząd. Robi prawie wszytko oprócz programowania i kodowania
    (nie robi bilansu mocy cylindrów). Nie można powiedzieć że jest bezwartościowy
    bo wiele rzeczy można nim określić - działa normalnie z oprogramowaniem Forda
    ale po prosty nie robi kilku rzeczy.
    Ciekawa jest oferta na same płyty elektroniki do VCM przeznaczona dla tych którzy kupili właśnie VCM I za 200$ a chcą mieć pełna wersję - same dobre płyty można kupić za ok.300$. Cechą charakterystyczną jest zaznaczony oryginalny chip Forda który musi na płycie być wlutowany aby płyta robiła kodowanie i programowanie.
    http://www.aliexpress.com/item/100-High-Quali...ional-Ford-VCM-IDS-Motherboard/877917242.html
    Dobry VCM I można dostać za ok.400$ i jeśli myśli się o kodowaniu i programowaniu to uważam że taką kwotę należy przewidzieć.
    Jest wersja pośrednia - z czerwonymi przekażnikami o innej budowie niż oryginał o której piszą że koduje i programuje. Nie wiem, nie przerabiałem. Z cen wnioskuję że właśnie takie można kupić u nas na allegro.

Dlatego też trudno mi uwierzyć że VCM II w cenie niższej niż VCM I za 400$ może to co samo.
    Ale jeśli tak jest to byłby nalepszy wybór.
    Jeśli ktoś coś więcej wie o VCM II niech napisze.
    Pytałem chińczyków o inne wynalazki -VCX, X-VCI, Nano, które współpracują z oprogramowaniem IDS. Pisali że tak, robią wszystko ale do kodowania i programowania jednak polecają VCM a nie te wynalazki.

Jeśli chodzi o kupno bo o to miałem pytania:
    - tak dają fakturę ale nie wiem czy można ją wrzucić w koszty, nie jestem księgowym. Mogę zainteresowanym podesłać skan jak ona wygląda.
    Na fakturze dali mi tylko 30$ bo do tej wielkości nie płaci się cła, jeśli chciałoby się mieć pełną wartość na fakturze to trzeba to wcześniej uzgodnić
    Cło i tak płaciłem - ok.200zł.
    (przy wysyłce kurierem cło zapłacicie , przy wysyłce pocztą może się wam udać nie zapłacić).
    W mojej ocenie chińczyk zrobi wszystko do momentu potwierdzenia przyjęcia paczki w aliexpress wtedy mu są zwalniane pieniądze.
    Więc jak ktoś kupi niech przetestuje z każdej strony zanim wystawi potwierdzenie przyjęcia paczki (średnio zostaje na to czasu nawet dwa tygodnie), nie śpieszcie się z potwierdzeniem otrzymania paczki.
    Odsyłka zwykłą pocztą nie jest droga - kosztuje ok.50zł.

Dodano po 9 [minuty]:

Sądzę że warto jeszcze obejrzeć te ofertę:
    http://www.aliexpress.com/item/FORD-VCM-IDS-A...ools-IDS-FORD-VCM-V83-JLR-V131/688266528.html

0
  • #19 23 Wrz 2013 16:09
    Lucki
    Poziom 21  

witam, kupił ktoś ostatnio jakiegoś dobrego chińczyka który ogarnia kodowania i programowanie kluczy ?

0
  • #20 28 Wrz 2013 15:36
    Szprytny
    Poziom 8  

czy ktoś z posiadaczy IDS od skośnookich mógłby podać linka bezpośredniego do sprzedawcy lub konkretnie do produktu którym warto się zainteresować.

Tak jak wyżej piszecie jest dużo wersji tych ids'ów a chciałbym zakupić najlepszą wersję.

0
  • #21 28 Wrz 2013 23:25
    Lucki
    Poziom 21  

Nie tylko Ty kolego. Ja tez chętnie bym kupił

0
  • #22 29 Wrz 2013 09:12
    boolee74
    Poziom 9  

sales(malpa)sinodas.com email do pani lili ja kupilem od nich quality a wszystko dziala jak trzeba 279 USD z wysylka dhl w ciagu 3 dni byla paczka u mnie polecam

0
  • #23 29 Wrz 2013 09:23
    kmlp
    Poziom 11  

ja kupiłem od pani silli tez z chińskiego aledrogo i bangla jak należy

0
  • #24 29 Wrz 2013 09:24
    Szprytny
    Poziom 8  

Kolego pani silli niec mi nie mowi :-) jakis link namiar :-)

-1
  • #26 29 Wrz 2013 14:44
    kmlp
    Poziom 11  

Szprytny napisał:
    Kolego pani silli niec mi nie mowi :-) jakis link namiar :-)

aliexpres -> zls tech
    pozdrawiam
    k.

0
  • #27 01 Paź 2013 23:26
    Lucki
    Poziom 21  

działa programowanie kluczy bez pinu ? Jaka PCB ?

1
  • #28 06 Paź 2013 21:21
    boolee74
    Poziom 9  

Na plytce dostajesz programik do generowania kodow i wszystko hula
    pozdr.

0
  • #29 08 Paź 2013 10:18
    Szprytny
    Poziom 8  

znalazłem na alliexpress taki link:

Link