Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman/Kardon AVR 270 + dekoder ADB (Inea)

szczepan00 13 Mar 2013 17:20 3021 8
  • #1 13 Mar 2013 17:20
    szczepan00
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z dekoderem ADB (tv kablowa Inea) - tak mi sie wydaje,
    zakupilem amplituner Harman/Kardon i polaczylem go kablem z dekoderem juz od samego poczatku dekoder nie przesylal dzwieku, wiec zresetowalem amplituner dzwiek sie pojawil, ogolnie jak wylacze i amplituner i dekoder na dluzej niz 8h to za kazdym razem musze resetowac amplituner zeby dekoder przeslal do niego dzwiek ostatnio nie chcial wiec zresetowalem i dekoder i amplituner, dopiero po kilku probach zalapal. Informuje ze np. sam amplituner laczy sie bez problemu z iphonem przez "airplay" wiec raczej sam amplituner jest w porzadku, PROSZE O POMOC BO NIE MAM ZIELONEGO POJECIA CO MOZE BYC NIE TAK ? ? ?
    Dekoder polaczony HDMI z Amplitunerem i amplituner polaczony z TV HDMI.

0 8
  • #2 13 Mar 2013 23:15
    Pablo1964
    Moderator

Zamień kable miejscami. Czy coś się zmieniło?

0
  • #3 14 Mar 2013 16:58
    szczepan00
    Poziom 2  

zamieniłem kable i nadal nie trybi:(
    dzisiaj (przed chwila) włączyłem amplituner, dekoder i tv i coś zagrało, ale za moment pokazało mute w amplitunerze i głos pojawił się tylko w tv, teraz zrestartowalem i ampli i dekoder i nie ma wogole glosu----> gdzies jest konflikt, ale gdzie?

0
  • #4 14 Mar 2013 17:15
    Pablo1964
    Moderator

szczepan00 napisał:
    zamieniłem kable i nadal nie trybi:(

To wiem ale czy jest jakaś zmiana?
    szczepan00 napisał:
    pokazało mute w amplitunerze

Ten tryb można wyłączyć pilotem.
    szczepan00 napisał:
    teraz zrestartowalem i ampli i dekoder

A po co? W taki sposób nigdy nie poznasz przyczyny.

0
  • #5 14 Mar 2013 17:17
    szczepan00
    Poziom 2  

Kompletnie nic, brak glosu pomiedzy tv ampli i dekoderem, ale np jak wezme tel i airplayem sie lacze to nie ma problemu.
    teraz to polaczylem sam dekoder z tv i tez nie ma glosu:)
    czary mary:)

Dodano po 1 [minuty]:

dlatego resetowalem i dekoder i ampli, bo zawsze to pomagalo teraz nie dziala.

0
  • #6 14 Mar 2013 17:19
    Pablo1964
    Moderator

szczepan00 napisał:
    zawsze to pomagalo

Pisałeś, że na krótko. Działasz tak chaotycznie, ze nie da się niczego wywnioskować.

0
  • #7 14 Mar 2013 17:59
    szczepan00
    Poziom 2  

zgadza sie " na krotko" tzn działa po zresetowaniu cały czas(jak jest włączone), ale kiedy wszystko wyłącze i jade do pracy na 8-9h i jak wroce wlaczam to nie działa.

Dodano po 38 [minuty]:

wracajac do mojego problemu i Pana pomocy,

zamieniłem kabel miejscami i nadal nic sie nie zmieniło.

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #8 25 Cze 2013 00:04
    Kamilloo
    Poziom 13  

Witam wszystkich.

Dołączam się do tematu. Ja mam podobny problem z tym amplitunerem. Mam podłączony tylko jeden przewód optyczny z telewizora jako źródło dźwięku. Kiedy jestem np. w menu TV i nie wychodzi żaden dźwięk, to na wyświetlaczu amplitunera pojawia się krótkie info "MUTE OPT1". Po tym komunikacie nie ma dźwięku wcale... nawet nie słychać radia.
    Dodam że działa konfigurator automatycznych nastaw dźwięku. Konfigurator puszcza dźwięk kolejno przez każdą kolumnę i dobiera samemu parametry.

Zastanawiam się czy to nie będzie problem z firmware...?

Pozdrawiam.

0
  • #9 25 Cze 2013 09:01
    Kamilloo
    Poziom 13  

Witam wszystkich :)

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Dziś miałem kolejną awarię pt. brak dźwięku. Podłączyłem słuchawki i ku mojemu zdziwieniu wszystko było ok. Kiedy wyciągnąłem wtyczkę słuchawek na wyświetlaczu pojawił się napis: FM 99.80 MHz a potem MUTE.
    Znów brak dźwięku... Zacząłem szukać w ustawieniach jak można wyłączyć funkcje mute, ponieważ wciskanie przycisku na pilocie skutkowało niczym.

Po wielu próbach wyłączyłem kontrolę amplitunera poprzez HDMI. Sprzęt już sam sobie nie wybiera źródła. DZIAŁA :):)

Menu AVR -> System Settings:

HDMI Audio to TV: OFF
    HDMI Control: OFF

Gdyby kolega Szczepan00 sprawdził u siebie czy po zastosowaniu tej procedury te głupie objawy ustały, to było by to już 100% pewne że przyczyna problemu została znaleziona.

Pozdrawiam.

0