Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Miernik do DVBT najlepiej wybrać

dida406 13 Mar 2013 17:22 5019 14
e-mierniki
    dida406
    Level 14  
    Witam
    Noszę się z zamiarem kupna miernika do DVB-T i myślę nad:
    -Digiair Pro
    -Neon+
    -Avira sf200

Miernik powinien też mierzyc analog

Prosze o opinie
  • e-mierniki
  • e-mierniki
    User removed account
    User removed account  
    dida406
    Level 14  
    To odradzasz tego sf200? Bo jak kupie neona to on mierzy analog wiec wtedy zwyklego miernika nie potrzebuje

Dodano po 51 [sekundy]:

Kamil1E wrote:
    polecam Miernik sygnału DVB-T Finder Axing TZU 22-01

Ja chce konkretny miernik a nie badziew!!

Dodano po 1 [minuty]:

Ja mam juz mezona dta 500 do analogu , ale chce go sprzedac i kupic cos konkretnego

Dodano po 1 [minuty]:

I co to znaczy wodotryski?
    telbod
    Level 31  
    Bez walizki pełnej mierników się nie obejdzie ... :D Jeden ma 5V do wzmacniczy ale nie ma analogu, drugi ma podgląd, trzeci mierzy analog....
    lancet
    Level 16  
    Witam.

Tylko '' neon'' ma wszystko co potrzebujesz przy pomiarach instalacji antenowych.
    Nowa wersja '' neon+'' ma dołożoną funkcję zasilania przedwzmacniaczy. W tej klasie cenowej nie znajdziesz nic lepszego.

Pozdr. Andrzej
    Fotodetektor

Level 30  
    Zgadzam się z przedmówcą @lancet
    Nie ma lepszego miernika w tej cenie!
    Proszę nie robić porównywać NEONA ze wskaźnikami np. z AXING.

telbod wrote:
    Jeden ma 5V do wzmacniaczy ale nie ma analogu, drugi ma podgląd, trzeci mierzy analog....

Po co koledze zasilanie 5V ?
    "Normalne" anteny mają zasilanie 12V,24V. Jednakże jeśli antena ma zasilanie 5 V to będzie miała, także zasilanie 12V.
    Dla mnie to zbędna funkcjonalność.
    dida406
    Level 14  
    Witam
    Bawiłem sie dzisiaj neonem i mam kilka pytań:
    1. Pierwsza opcja to pomiar sygnału to dotyczy analogu tak? bo bylo c/n i v/a i cos tam cos tam .25 mhz czyli to jest do analogu tak?
    2.jak mierzyc cyfrówke?

pozdrawiam
    Fotodetektor

Level 30  
    Gdzie się nim bawiłeś, że nikt ci nie powiedział jak się robi pomiary ?!
    To jest osobny temat na wypowiedzi.

Zdecyduj się na jakieś rozwiązanie a później pogadamy.
    dida406
    Level 14  
    No nikt nie był łaskaw mnie poinformować co i jak , dali do ręki neona i sf 200 i digiaira i mnie zostawili, nikt nie był łaskawy chociaz słowa powiedzieć;/
    Fotodetektor

Level 30  
    Napisz co to za firma?
    Jak widać techniki sprzedaży opanowane do perfekcji ;p
    Może sami nie wiedzą co sprzedają.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    dida406 wrote:
    Bawiłem sie dzisiaj neonem i mam kilka pytań:
    1. Pierwsza opcja to pomiar sygnału to dotyczy analogu tak? bo bylo c/n i v/a i cos tam cos tam .25 mhz czyli to jest do analogu tak?
    2.jak mierzyc cyfrówke?

Chyba odbiegamy troszeczkę od tematu, gdzie w tytule jest " Jaki Miernik do DVBT najlepiej wybrać " a nie - jak mierzyć. :!:

Nadmienię, że w tym dziale piszemy o --- Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT.
    Jak widać nie ma nic o sposobie obsługi czy wykorzystania mierników a i przyrządów - chociaż jak najbardziej jest to zbliżone do tematyki działu.

Zobacz, że tytuł "... co wybrać" nie jest równoznaczny "co kupić" i dlatego został tutaj pozostawiony a nie przeniesiony do bardziej odpowiedniego działu " ... co kupić".

W sytuacji kiedy dalej będziemy brnąć w dyskusji " jak obsługiwać " to zmienimy ten wątek i przeniesiemy do innego działu.
    Do działu np. Warsztat elektronika : https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum22.html .

Regulamin pkt 3.1.14.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

Pozdrawiam.