Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Danfoss FC302 - Jak zniwelować zakłócenia

pawka_pk 13 Mar 2013 19:41 1458 4
  • #1 13 Mar 2013 19:41
    pawka_pk
    Poziom 22  

Witam. Mam następujący problem. Jest wkopana pompa głębinowa, długość przewodu zasilania tej pompy to 25m o przekroju 5x2.5mm jest to przewód w drucie zwykły bez ekranu. Niedawno użytkownik zlecił zainstalowanie falownika i pojawiły się problemy z zakłóceniami. W pobliżu jest kamera alarm i wiadomo co z tego wynika alarm się włącza od czasu do czasu a kamera ma zakłócenia na ekranie. Zamontowany falownik to Danfoss FC302 wiem że odpowiednie przewody ekranowane z podłączonym uziemieniem ekranu sprawę mogły by załatwić ale to jest na tym etapie nie możliwe. Proszę o sugestię jak to rozwiązać bez wymiany przewodów. Falowniki są dwa jeden obsługuje wspomnianą pompę a drugi drugą pompę już na powierzchni tam przewód jest ekranowany i ten falownik nie zakłóca. Oba falowniki zamontowane w szafie metalowej w piwnicy nad szafą jest kamerka i przewody od alarmu poziom wyżej jest centralka alarmowa sadzę że za pomocą tych przewodów zakłócenia dochodzą do centralki i centralka się włącza nieraz. Może jakieś filtry jeżeli tak to jakie. Może jakaś siatka maskująca :-)

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Mar 2013 20:13
    nuszek
    Poziom 25  

Kompatybilność elektromagnetyczna się kłania.
    Poczytaj Link

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Mar 2013 20:40
    pawka_pk
    Poziom 22  

Mam parę rodzaju filtrów spróbuję coś dobrać. Spotkałem się kiedyś z taka siatką która została rozmieszczona w pokoju kierownika sklepu pod sufitem i dzięki tej siatce nie było zasięgu telefonów w tym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie by nie pomogło w ostateczności ?

0
  • #4 13 Mar 2013 21:53
    czesiu
    Poziom 33  

Zmień częstotliwość kluczowania falownika.
    Obuduj korytkiem metalowym kabel wychodzący z falownika, przynajmniej odcinek w piwnicy.
    Domyślam się że raczej nie wchodzi w grę przeniesienie falownika bliżej pompy.

0
  • #5 30 Sty 2014 20:34
    pawka_pk
    Poziom 22  

Dziękuje za pomoc. Wstawiłem filtry na zasilaniu i puki co jest ok.

0