Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realtek - Jak włączyć jeden kanał w laptopie?

matthew0 13 Mar 2013 19:59 1950 7
  • #1 13 Mar 2013 19:59
    matthew0
    Poziom 2  

Witam forumowiczów!
    Posiadam zintegrowana karte dzwiekowa Realtek w laptopie oraz JEDEN głośnik zewnętrzny. Podłączając go pod wejście słuchawkowe słyszę tylko jeden kanał - lewy. Chodzi mi o to żeby z tego jednego głośniczka leciały na raz dwa kanały lewy i prawy. W opcjach karty dźwiękowej mogę ustawić tylko "słuchawki stereo"... Pytanie, czy jest taka możliwość aby, powiedzmy, skonsolidować dwa kanały lewy i prawy w jeden? Może jakiś program albo ukryta opcja? Proszę o łopatologiczny poradnik :).

Pozdrawiam
    matthew0

0 7
  • #5 14 Mar 2013 12:06
    swiercm
    Moderator na urlopie...

korrus666 napisał:
    Zwieranie kanałów to średni pomysł. Lepiej je połączyć przez dwa rezystory a z nich dać sygnał na głośnik, zakładając oczywiście że to głośnik ze wzmacniaczem.

Podejrzewam właśnie, że to głośnik pasywny, a dochodzi jeszcze sprawa umiejętności manualnych Autora, stąd poprostu najprościej jest zrobić kanały "na krótko"

0
  • #6 14 Mar 2013 14:00
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

korrus666 napisał:
    Zwieranie kanałów to średni pomysł.
    Fakt, niezbyt elegancki i zgodny ze sztuką sposób ale nie raz tak robiłem w wielu urządzeniach które nie dysponują jakąś wielką mocą i nic złego się nie stało.

0
  • #7 14 Mar 2013 14:26
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Jedynie co to może pojawić sie problem ze stratą mocy na głośniku, jest ale szybki, skuteczny i na pewno małowymagający finansowo (zakup 1 jack 3,5mm stereo). Oczywiście, że należałoby pobawić się trochę w prosty układ, ale Autorowi chyba chodziło tylko o to by to grało. A grać na pewno będzie.

0
  • #8 20 Mar 2013 16:00
    matthew0
    Poziom 2  

Uporałem się z tym tak jak poradził Swiercm, dzieki za pomoc. :)

0