Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus vs Livebox - Dziwne zrywanie połaczenia przy starcie systemu

13 Mar 2013 20:01 1569 12
  • Poziom 7  
    Witajcie - po wymianie Liveboxa (przed tygodniem) mój laptop startując najpierw nawiązuje połączenie WiFi z Liveboxem, ale zaraz po ukazaniu się na pulpicie okna jak na załączonym zrzucie to połączenie ulega zerwaniu. Muszę ręcznie wykonać połączenie ("Połącz z siecią") i wszystko działa. Jednak jest to denerwujące, tym bardziej, że przy poprzednim Liveboxie tego problemu nie było...
    Mam ustawione automatyczne pobieranie IP, adres MAC laptopa jest zapisany w LB.
    Odpowiedzcie proszę, jak zaradzić temu zrywaniu? Żadna Nokia w domu nie ma włączonego Bluetootha - o co chodzi?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Andrzej Asus vs Livebox - Dziwne zrywanie połaczenia przy starcie systemu
  • Poziom 15  
    Witam łączysz się z liveboxem przez wi-fi czy po kablu >?<.
    Usuń zainstalowane oprogramowanie dołączone do liveboxa wyszukaj swoją sieć bezprzewodową i połącz się z nią wpisując web key z naklejki na urządzeniu i nie zapomnij podczas łączenia wcisnąć REG .
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie - te problemy dotyczą tylko wifi. Zrywa połączenie jak tylko ukaże się okno pokazane na zrzucie, po połączeniu ręcznym trzyma aż do wyłączenia laptopa. Nie wiem jaki program/aplikacja wyświetla to okno, musi być w autostarcie chyba... Jakiś pomysł?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 37  
    start uruchom wpisz polecenie msconfig wybierz z tabeli uruchamianie i wyłącz programy które startują wraz z systemem . Zostaw tylko w starcie antywirus i zobacz czy nadal będzie problem występował .
  • Poziom 31  
    @Andyd60
    Zalecam odinstalowanie aplikacji do liveboxa.
    Konfigurację liveboxa wykonaj sobie po kablu sieciowym.
    Potem połącz bezprzewodowo jeśli chcesz.

Jeśli bezprzewodowo to spróbuj tak:
    W opcjach połączenia zaznacz, żeby komputer łączył się automatycznie jeśli ją wykryje.
    Na starym liveboxie miałeś np ssid(nazwę sieci.): livebox... lub neo2015 coś w tym stylu.
    Pewnie masz pozostałości po starej nazwie i z tamtą próbuje się łączyć itd.
    Usuń starą nazwę sieci połącz się z nową(nadaj jaką nazwę np: siecdomowa), zaznacz, żeby łączył się automatycznie.
    Potem restart. I powinno działać.
  • Poziom 7  
    wojtek2803 napisał:
    start uruchom wpisz polecenie msconfig wybierz z tabeli uruchamianie i wyłącz programy które startują wraz z systemem . Zostaw tylko w starcie antywirus i zobacz czy nadal będzie problem występował .

Zadziałało - to wredne okno się nie pokazuje i połączenie jest sztywne, ale rozruch teraz trwa znacznie dłużej, kilka dobrych minut :( :( :(
    Na domiar złego nie wiem, które programy mogę ponownie włączyć - metoda prób i błędów potrwa godziny - czy jest inne wyjście?

Dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 37  
    Andyd60 napisał:
    Na domiar złego nie wiem, które programy mogę ponownie włączyć

Pokaż screena tabeli wraz ze startem programów .
  • Poziom 7  
    wojtek2803 napisał:
    Andyd60 napisał:

Są dwa, bo tabela spora...
  • Poziom 7  
    Andyd60 napisał:
    wojtek2803 napisał:
    Andyd60 napisał:

Są dwa, bo tabela spora...
  • Poziom 37  
    Wszystko odfajkuj zostaw tylko avasta .Następnie klikasz ok zastosuj i uruchom ponownie komputer .
  • Poziom 7  
    wojtek2803 napisał:
    Wszystko odfajkuj zostaw tylko avasta .Następnie klikasz ok zastosuj i uruchom ponownie komputer .

To już ćwiczyłem tak jak poradziłeś, działa, ale cholernie zwalnia start systemu...
    Nie wiem co gorsze.
  • Poziom 37  
    Czyli odznaczyłeś te kwadraciki masz puste tylko Avast masz zaznaczony tak ?
  • Poziom 7  
    wojtek2803 napisał:
    Czyli odznaczyłeś te kwadraciki masz puste tylko Avast masz zaznaczony tak ?

Dokładnie tak