Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD My Passport - WD My Passport Mało używany na padł, bardzo wolny.

kryst16 13 Mar 2013 20:33 1542 4
  • #1 13 Mar 2013 20:33
    kryst16
    Poziom 22  

Witam... Rok temu wysłałem na gwarancje dysk WD My Passport 500GB. Oto temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2196281.html

I znów padł taki sam objaw bardzo wolny lub nie chce go wykryć. (Transfer 1MB/s)

Można powiedzieć że SMART wygląda praktycznie identycznie. Parametr 05 ma 256.

Dziwne jest to że teraz ma przepracowane tylko lekko ponad 200h. Czy te dyski WD to taki złom?? Mało używany czasami do filmów. Dobrze traktowany nigdy nie został uderzony itp.

Można coś z tym zrobić??
    Teraz staram sie zgrać troche ważnych danych (transfer 1,07MB/S). Proszę o sugestie.
    Gwarancji raczej już brak bo WD po wymianie gwarancyjnej daje 3 miesiące :/

0 4
  • #3 13 Mar 2013 20:46
    kryst16
    Poziom 22  

Niestety z tego wynika że była kontynuowana stara gwarancja ale nie przedłużona. Tak że dysk w kosz.
    Już nigdy nie kupie dysków zewnętrznych ze zintegrowanym USB firmy WD, drugi traktowany jak jajko jeszcze w oryginalnej folii i padł tak sobie nagle po 200 godzinach pracy.

Dobrze kiedyś słyszałem, że są dość awaryjne.

Ale za to w komputerze PC wewnętrzny też WD ma już ponad 11 tysięcy godzin i ma się oki :)

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2013 20:48
    Kasek21
    Poziom 43  

Daj screen z CrystalDiskInfo dla tego dysku.

0
  • #5 13 Mar 2013 20:57
    kryst16
    Poziom 22  

Kasek21 dam troszkę później gdyż aktualnie brat zgrywa sobie z niego dane z zawrotną prędkością 1MB/s :)

Ale tak na moje oko "Znam się troche na analizie SMART" to bardzo złe są:
    Reallocated Sector Count nagle z zera skoczyło na ponad 250 programy do analizy Smart raportują nieuchronną utratę danych.

Seek Error Rate duże ale z tego co wiem to nie tak groźne.
    Czas pracy 242h
    Current Pending Sector Count (niestabilne sektory) też duże.

Tak że chyba dysk do kosza :/
    Jak zgram dane postaram się zrobić zerowanie i remapowanie ale to chyba nic nie da. (Operacja utrudniona bo to USB).

0