Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie anteny naziemnej na dwa telewizory, słaby odbiór

13 Mar 2013 21:46 3687 9
  • Poziom 11  
    Witam was,

mam problem z zrobieniem poprawnej sieci TV w domu. Korzystam ze zwykłej anteny naziemnej i dwóch telewizorów lcd, oddalonych od siebie o około 10m. Naturalnie w antenie jest wzmacniacz sygnału, który jest zasilany przy wtyczce poprzez zasilacz 12V. Sygnał z anteny poprzez rozdzielacz przy telewizorze 1 zostaje podzielony i idzie do telewizora 2. Problem jest w tym, że oba telewizory znajdują 22 kanały, czyli tak jak powinno być. Lecz niektóre kanały zacinają się na chwilę, a na ekranie pokazują się tak jakby piksele. Powiedzcie co mogę zrobić aby poprawić jakość sygnału ? Czy zastosować jakiś splitter z dodatkowym wzmacniaczem ?
  • Poziom 15  
    Na początek popraw ustawienie anteny.
  • Poziom 12  
    Jeśli to stara antena to w pierwszej kolejności wymień zasilacz , a nastepnie jeśli to nie pomoże to antene.
  • Poziom 11  
    Nie jest to stara antena siatkowa, choć trochę czasu ma. Czy moglibyście napisać mi jaką antenę kupić ?
  • Poziom 11  
    Ale jaki jest sens wymiany zasilacza ? czy nie chodzi koledze o wymianę wzmacniacza w antenie ?
  • Poziom 22  
    Sprawdź siłę i jakość sygnału.
    Przy słabych wskazaniach ustaw antenę.
    Nie ma konieczności wymiany zasilacza, nie wiem czemu kolega mirek82 tak się przy tym uparł.

Dodano po 2 [minuty]:

I sprawdź również ten rozdzielacz:(jak)
    Porównaj siłę(jakość) na jednym i na drugim odbiorniku- powinna być taka sama (zbliżona).
    Możesz także spróbować na chwilę pominąć ten rozdzielacz i zobaczyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Sqizzy napisał:
    czy nie chodzi koledze o wymianę wzmacniacza w antenie

Być może się przejęzyczył:)
    Jeśli chodzi o wzmacniacz- można wypiąć na chwilę zasilacz i zobaczyć czy się pogarsza.
    Ale w pierwszej kolejności napisz "osiągi".
  • Poziom 2  
    Sqizzy napisał:
    Witam was,

mam problem z zrobieniem poprawnej sieci TV w domu. Korzystam ze zwykłej anteny naziemnej i dwóch telewizorów lcd, oddalonych od siebie o około 10m. Naturalnie w antenie jest wzmacniacz sygnału, który jest zasilany przy wtyczce poprzez zasilacz 12V. Sygnał z anteny poprzez rozdzielacz przy telewizorze 1 zostaje podzielony i idzie do telewizora 2. Problem jest w tym, że oba telewizory znajdują 22 kanały, czyli tak jak powinno być. Lecz niektóre kanały zacinają się na chwilę, a na ekranie pokazują się tak jakby piksele. Powiedzcie co mogę zrobić aby poprawić jakość sygnału ? Czy zastosować jakiś splitter z dodatkowym wzmacniaczem ?

A jak stary kabel masz? Bo bardzo możliwe, że takie kratkowanie czy jak to nazywasz "pixele" mogą być przyczyną starego kabla.
  • Poziom 22  
    Najpierw kolega niech sprawdzi sygnał, ewentualnie niech zlokalizuje nadajnik dla siebie i odpowiednio ustawi antenę.
    Siatkowe zbierają szeroko, w moim przypadku bez kierunkowej się nie obyło.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Wałkowane na forum!