Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MICOM P111 - Charakterystyki i opóźnienia zabezpieczenia nadprądowego

Piotrek_71 13 Mar 2013 21:51 3174 4
  • #1 13 Mar 2013 21:51
    Piotrek_71
    Poziom 14  

Witam,
    mam pytanie dotyczące zabezpieczenia MICOM P111.

Przy charakterystyce toc3 (bardzo silnie zależna - IDMT EI), opóźnieniu 0,02s i nastawionym progu zadziałania 2A, podajemy prąd 4A - zabezpieczenie działa w czasie ok. 0,7s.

Gdy opóźnienie zwiększymy do 1,00s, powinno przy takim samym ustawionym progu i takim samym podanym prądzie zadziałać w czasie 1s + 0,7s = 1,7s, tymczasem działa dopiero po ok. 20s.

Skąd bierze się taka rozbieżność? Czytałem, że być może nie ustawia się tego opóźnienia w sekundach, ale w tzw. współczynniku TMS, nie wiem jednak, jak wartość 1,0 współczynnika TMS ma się do opóźnienia w sekundach.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    Piotrek

0 4
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2013 19:55
    jiwaniuk
    Poziom 30  

Dobrze słyszałeś o tym współczynniku. Na zdjęciu masz wzór i współczynniki do wyliczania czasu zadziałania zabezpieczenia dla różnych charakterystyk prądowych zależnych IEC.

MICOM P111 - Charakterystyki i opóźnienia zabezpieczenia nadprądowego

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

0
  • #3 16 Mar 2013 09:20
    Piotrek_71
    Poziom 14  

Czy współczynnik k to jest nastawiany współczynnik TMS?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Mar 2013 18:59
    jiwaniuk
    Poziom 30  

Tak. Współczynniki α i β to są wartości zależne od wybranej charakterystyki.
    Jak wpiszesz w googlu charakterystyki IDMT to pewno znajdziesz wykresy zależności czasu zadziałania od krotności prądu wymuszenia oraz od współczynnika "k" (właściwie to nie wiem dlaczego w MICOMIE nazywa się on TMS) bo wszędzie indziej nazywa się właśnie "k".

Pozdrawiam wszystkich

jjanek

0
  • #5 21 Maj 2014 23:57
    Piotrek_71
    Poziom 14  

Dzięki za pomoc, wszystko jasne :-) Problem rozwiązany

0