Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zasilacz stabilizowany z 230V AC na 19V DC oraz 5V DC, moc wyj. 40W

gacek999 14 Mar 2013 00:15 2232 6
    gacek999
    Poziom 9  
    Potrzebuję (jak na razie) 1 sztukę zasilacza impulsowego, stabilizowanego o dwóch napięciach wyjściowych.

Wejście: 100-240 VAC (sieciowe), ew. może być 220-240 VAC
    Wyjście1: 19V 1,7A
    Wyjście2: 5V 1,5A

Docelowo będzie to zasilacz do monitora LCD (oryginalny zasilacz daje na wyjściu 19V 1,7A) oraz do urządzenia podłączonego do niego (5V - pobiera 6,5-7W).

Zasilacz powinien mieć wydajność >= 80% (stabilizatory liniowe odpadają). Absolutne minimum 70%.

Zarówno monitor, jak i urządzenie podłączone do niego powinno być zabezpieczone m.in. przed:
    - skokami napięcia
    - zwarciami
    - zbyt dużym prądem (?)
    - wielokrotnymi zanikami prądu (jeśli w sekundę zanik nastąpi 10 razy to zasilacz ma nie wyłączać i włączać wyjścia 10 razy tylko wyłączyć raz i włączyć dopiero gdy prąd się ustabilizuje, najlepiej po paru sekundach)
    - ogólnie zależy mi na tym, żeby to było bezpieczne dla tych urządzeń przy podłączeniu do typowego gniazdka sieciowego

Opiszę jak chciałem zrobić to samodzielnie:
    - kupić zasilacz do laptopa 19V min. 3A (ok. 30zł).
    - 19V podłączyć bezpośrednio do monitora
    - wykorzystać przetwornicę DC-DC Pololu D15V35F5S3 (step-down z 19V), która daje 5V (ok. 55zł)
    - 5V podłączyć do urządzenia

Także, za ok 85zł miałbym gotowe rozwiązanie, ale trochę przekombinowane. Oczekuję rozwiązania za podobną cenę lub tańszego. Jeśli nie da się zmieścić w tej kwocie to raczej podziękuję.

W razie zainteresowania proszę o kontakt na email: rownyr(malpa)jadamspam.pl
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  
    Zasilacze sieciowe impulsowe 5V / 1,5A są dostępne w sklepach , sam użytkuję taki do nawigacji samochodowej. Dlatego prościej jest po prostu kupić a nie kombinować z przetwornicą.
    gacek999
    Poziom 9  
    Ja już mam taki 5V i drugi 19V, tylko chciałbym, żeby to był jeden zasilacz, a nie dwa osobne na każde z urządzeń. Teraz jest za dużo gniazdek/złodziejek itp. - zależy mi na tym, żeby do całego zestawu doprowadzić jeden kabel zasilający, np. z wtyczką IEC C5 lub C13.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Temat nie aktualny. Skorzystam raczej z gotowego rozwiązania: http://i.imgur.com/OwXoO6n.gif
    gacek999
    Poziom 9  
    No fakt.. później to do mnie dotarło - na początku myślałem, że elementy będą kosztować z 20 zł więc zostaje 65-80 zł - dla kogoś kto w tym siedzi to pewnie 1-2h roboty za sam projekt. Czyli trzeba by było się spodziewać ofert powyżej 200zł.. bo inaczej się nie opłaca - w sumie to się nie dziwię, sam pracuję jako programista i wiem co to znaczy robić za bezcen.. niestety nie znam się tak na cenach elektroniki choć na Alledrogo jakieś gotowe polutowane moduły chodzą po 10-15 zł i trochę mnie to zmyliło.
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    Nad "gotowym zmontowanym modułem za 15 zł" ktoś kiedyś posiedział kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt godzin i teraz sprzedając gotowy produkt zarabia na swojej myśli technicznej.
    Dałeś na tyle konkretne wymagania, że ktoś, jak sam określiłeś "kto w tym siedzi" ogarnie pewnie w kilka godzin (w tą 1-2 to nie wierzę). Przy czym prawda też jest taka, że jak ktoś dany temat dobrze ogarnia, to nie zajmie się taką za przeproszeniem bzdurą wartą tyle co dobra wódka...
    Dożyliśmy czasów, w których wiedza kosztuje, a gotowy produkt sprzedawany jest po cenie piasku (z którego w większości się składa - krzem ;-) ).
    gacek999
    Poziom 9  
    Nie chciałbym już przedłużać tego tematu, ale nie zgadzam się do końca z Tobą... sam kiedyś robiłem zlecenia (programistyczne) nawet za kilkadziesiąt złotych, gdzie to było 2-3h roboty. Wydaje mi się, że pomiędzy laikiem takim jak ja, a inżynierem który "ogarnia" jest trochę miejsca dla innych, np. dla studentów, czy młodych hobbystów - podobnie jest w branży IT.

Jeśli należysz to tzw. pogromców naciągaczy to oznajmiam - ja naciągać nikogo nie chcę :). Nie siedzę w elektronice i nie znam cen. Napisałem ogłoszenie, chciałem sprawdzić czy się da w tej cenie - nie da się... Ok, rozumiem, koniec tematu.