Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37A551P2R - telewizor z kinem Pioneer

opiekuneczka21 14 Mar 2013 11:10 3492 14
  • #1 14 Mar 2013 11:10
    opiekuneczka21
    Poziom 8  

Witam, mam TV jak powyżej, a do tego kupiłam kino domowe Pioneer wraz z amplitunerem wielokanałowym audio-video VSX-527 + subwoofer S21W plus 5 głośników S-ES3TB plus odtwarzacz Blu-Ray bdp-150 i mam problem - facet w sklepie kazał mi HDMI kupić, próbuję się na amplitunerze połączyć, ale mam komunikat 'cannot sel' jakoś tak. Gra mi tylko radio, nie odtwarza pendrive, a płytkę jak włączę, gra tylko 1 piosenka - cała płytka jest jako jedna piosenka. Do tego TV gra swoimi głośnikami, a nie przez amplituner, podłączyłam nawet amplituner złączami chinch takie 3 kolorowe: żółty, czerwony i biały i dalej nic, wyłączyłam dźwięk w TV i dalej nic. TV sobie, ampla sobie. Blu-Ray podłączyłam do amplitunera i jak włączam gra film, więc w jedną stronę to idzie, ale od TV do amplitunera nie.

0 14
  • #2 15 Mar 2013 12:17
    gkasp
    Poziom 13  

problemem jest leciwy TV, który zapewne nie ma HDMI z kanałem zwrotnym...
    możesz sprawdzić czy masz przy którymś (zapewne pierwszym) wejściu HDMI ("na plecach TV") dopisek ARC

jeżeli nie sprawdź w instrukcji od TV czy jest coś napisane o HDMI z kanałem zwrotnym

jeżeli tak (w co wątpię) - podłącz kabel w standardzie HDMI 1.4 do wejścia na amlitunerze zaznaczonym jako OUT

a drugi koniec kabla do wejścia HDMI ARC w TV

jeżeli nie masz HDMI ARC, wtedy musisz podłączyć TV z amplitunerem inną droga - co nie jest proste ze względu na to że sprzęt audio jest dość nowy i markowy a TV leciwy

- proponuję pokombinować przez wejście RCA - tak stary TV powinien to mieć (chociaż AUDIO)

np. takim kablem:

np pod wejście DVD

wtedy kiedy na amplitunerze będziesz miała ustawione DVD - będziesz słyszeć program oglądany w TV

ale to jest bardzo "na około" i podłączanei w ten sposób TV do tego amplitunera jest bezzasadne

najlepszym rozwiązaniem - MOIM ZDANIEM - jest zakup nowego telewizora z HDMI ARC :) - wtedy jednym kabelkiem idzie i obraz i dźwięk

0
  • #3 15 Mar 2013 13:49
    media-wideo
    Poziom 17  

Tylko, że jeszcze trzeba w amplitunerze skonfigurować wejście DVD pod analoga, bo nie wiem czy domyślnie tak jest ustawione, a nie nie np. pod optyka.

0
  • #5 15 Mar 2013 16:59
    media-wideo
    Poziom 17  

Jak już się upierasz przy Philipsie. Osobiście wybrałbym coś z Sony, Samsunga. No i na pewno nie LG.

0
  • #6 15 Mar 2013 18:46
    andrefff
    Poziom 36  

A ja właśnie polecałbym LG, żadnych problemów z konfiguracją, super infolinia, wszystkie możliwe wejścia i wyjścia. Oczywiście modele od LM660s w górę.

0
  • #7 15 Mar 2013 18:59
    gkasp
    Poziom 13  

w zakresie doboru TV - proponuję poczytać odpowiednie fora...

przy wyborze duży wpływ ma wielkość pomieszczenia, nasłonecznienie, odległość z jakiej będziesz oglądać programy,a również - czy TV ma być elementem wystroju (np. Monolithic Design/One Design) jak często oglądasz i co oglądasz (programy TV, czy filmy blu ray, a może 3D) - i pewnie jeszcze wiele innych

zaproponowany przez Ciebie model nie powala na kolana.... ale to od Ciebie zależy co jest Ci "do szczęścia" potrzebne

ja mam akurat sony (kilka telewizorów) ale dzisiaj kupowałbym samsunga...

0
  • #8 15 Mar 2013 19:25
    media-wideo
    Poziom 17  

andrefff napisał:
    A ja właśnie polecałbym LG, żadnych problemów z konfiguracją, super infolinia, wszystkie możliwe wejścia i wyjścia. Oczywiście modele od LM660s w górę.

Tylko ta jakość obrazu. Strasznie widać pikseloze. Co do problemów to widać na forum. 80% postów to problemy z LG właśnie.

0
  • #9 15 Mar 2013 19:47
    andrefff
    Poziom 36  

Jakoś nie narzekam, a mam w domu Sony, Samsunga i LG i żadnej pikselozy nie zauważyłem, co więcej ma dedykowaną listę do cyfry, widi i dlna działa bezproblemowo i to na beznadziejnym liveboxie. Co do forum, 90 % problemów to Samsungi i Sony. Wystarczy włączyć wyszukiwarkę. Choć szczerze mówiąc forum i tak nie jest miarodajne, gdyż wprost proporcjonalnie, ilość usterek zależy od ilości sprzedanych egzemplarzy. A tego, to na forum nikt nie wie.

0
  • #10 16 Mar 2013 00:42
    opiekuneczka21
    Poziom 8  

ja myślę iż problemy wynikają z częstotliwości zakupów samsung czy lg poprostu maj ą dużą sprzedaż . wiem że pioneer ma wifi- zalezy mi na tym 400hz, wejscie hdmi-wyjściowy na dźwięk, wejście optyczne, 46 cali za małą kasę. samsung-nie lubie tej firmy, mają słabe wyświetlacze -przynajmniej w telefonach, lg jeszcze gorzej oceniam, sony- by był mądrzejszy model to od ok 4 tyś musze dac a ten znalazłam za 2,6tyś. samsung czy lg uważam za tv budżetowe-są drogie ale sprzęt tych firm niezwykle szybko wytraca na wartości więc nie świadczy to dobrze o kondycji firmy. dlatego przeciętny kowalski może sobie na nie pozwolić. sprawdziłam fora, opinie sprzedawców- podobno philips dobrze współpracuje z pionieerem i na tym mi zalezy. Tv ma dvb-s a mi we wtorek montują cyfre + więc ma dużo plusów. o tych parametrach sony o 6 cali mniej a kosztował 500 zł więcej. tv potrzebuje do salonu- dość zacieniony 6,5x7,5m ja mało używam tv czasem zobaczyc jakiś film i tyle max 3-4 na miesiac głównie blu-ray wiec chyba element wystroju to raczej będzie. obecnie w sypialni mam toshibe niskocenową i powiem że bardzo zadowolona jestem proste banalne menu + wifi mi wystarcza:)

0
  • #11 16 Mar 2013 01:01
    media-wideo
    Poziom 17  

Nie rozumiem co ma tuner sat wbudowany w TV do montażu cyfry? Będziesz korzystać z wbudowanego tunera, czy też zewnętrznego? W sumie teraz jest okres przejściowy bo cyfra łączy się z N i nie wiadomo co będzie. Jaki system kodowania pozostanie w przyszłości.

0
  • #12 16 Mar 2013 07:08
    gkasp
    Poziom 13  

w zakresie matryc LCD:
    zaciągnięte z HD forum cyt. za szymon247:
    "zdecydowanie najwięcej matryc produkuje Samsung (S-PVA), AUO (MVA, S-MVA, A-MVA) i LG (S-IPS)
    Sony ma dużą część udziału w fabrykach paneli S-PVA Samsunga. W zasadzie każdego roku w najnowszych modelach Sony i Samsungów znajdują się te same matryce.
    Warto tez wspomnieć ze te same modele telewizorów w różnych rozmiarach maja inne matryce (np nie ma S-PVA w rozmiarze 37'' a IPS-Alpha w TV większych niż 37'')
    "

wobec czego jedną z kluczowych kwestii staje się elektronika, która steruje "wszystkim" i dba o "wszystko"

co do wielkości TV - ja mam "salonik" :) - 4,2x4,5 - około 19m2 ....
    mam w nim na ścianie - 46'' TV - patrzę na niego z 3,5m - dla mnie za mały :)

przy Twoim salonie - proponował bym coś większego np 55'' :) - ale to już inwestycja na lata i raczej na kredyt

tak jak wspomniał kolega wyżej - czy ma czy nie ma Twój przyszły/teraźniejszy TV DVB-S lub DVB-S2 - nei ma to większego znaczenia, gdyż jest wysoce prawdopodobne że będziesz korzystała z tunera Cyfry+ zapewne z PVR

po 19 marca - będą dostępne oferty NC+ hybrydy powstającej z łączenia się cyfry i N-ki - jeżeli jeszcze nie podpisałaś umowy (lub możesz w ciągu 10 dni od podpisania się z niej wycofać), warto tych kilka dni poczekać

0
  • #13 16 Mar 2013 07:13
    andrefff
    Poziom 36  

gkasp napisał:
    (lub możesz w ciągu 10 dni od podpisania się z niej wycofać), warto tych kilka dni poczekać

Wycofać się można, jeżeli zamówisz cyfrę przez internet lub u konsultanta. Inaczej nie da rady.

0
  • #14 16 Mar 2013 09:11
    opiekuneczka21
    Poziom 8  

myślałam iż skoro ma wbudowany tuner to po co kolejne urządzenie na pilota?

0
  • #15 16 Mar 2013 09:29
    andrefff
    Poziom 36  

Z Cyfry+ nie potrzebujesz dodatkowego tunera, wystarczy moduł Cam z obsługą CI+. Ale to chwilowe rozwiązanie na 18 miesięcy, po tym okresie mają zniknąć z oferty. Oczywiście jest warunek, Twój tv musi obsługiwać ten standard.

0