Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh i-schift - Volvo fh rozłacza bieg

14 Mar 2013 11:26 3951 12
  • Poziom 7  
    Mam problem ze skrzynią i-shift w volvie fh 2006r. przebieg 700tyś . Problem jest następujący jadąc po równym podłożu volvo jakby rozłącza bieg powodując skoczenie obrotów do max i po 2 min złączy z powrotem. Przed tym miało też objaw podskakiwania pod ładunkiem na lekkim gazie. Volvo nie wykazuje żadnych błędów po podłączeniu do komputera.
  • Poziom 16  
    Jeżeli serwis wykluczy problem z kasetą sterującą i sprzęgłem, to problem może być w skrzyni miałem już taki przypadek tylko że chodziło o renault magnum na i shifcie
  • Poziom 7  
    A powiedz mi co wymieniłeś w końcu w tym renault bo moim zdniem napewno nic nie jest z kasetą sterującą.
  • Poziom 16  
    Trochę mało szczegółów podałeś co i jak, rozłączy bieg i co trzeba zrobić żeby znów zaczął jechać, nic nie zgrzyta, kiedy robione sprzęgło, serwis coś diagnozował pytałeś ich co to może być?
    Które biegi rozłącza?
  • Poziom 7  
    Jak rozłączy bieg to za 5 sekund włączy ten sam bieg. Objaw ten występuje na każdym biegu obojętnie czy jest zaladowany czy pusty. Serwis nie jest nic w stanie zrobić.
  • Poziom 16  
    Cóż za wiele nie pomogę bo na odległość ciężko się naprawia moim zdaniem trzeba sprawdzić sprzęgło (tarcza) i rozebrać skrzynię żeby zobaczyć co i jak, i tam pewnie coś się znajdzie.
  • Poziom 12  
    Miałem to samo jakieś 2 -3 tyg to samo do wymiany były wszystkie koła zębate na wałku głównym + przesuwki i jest jeszcze jeden problem żeby rozebrać tą skrzynie to trzeba mieć odpowiedni sprzęt.
  • Poziom 12  
    Masz problem czysto mechaniczny z przesuwką 1/2, to przełożenie nie jest monitorowane przez żaden sterownik więc dlatego nie masz kodów błędów. Ale serwis nic nie jest w stanie zrobić.
  • Poziom 16  
    Serwis w Krakowie naprawę skrzyni do tej magnumki wyliczył na 16000zł części i 4000zł montaż także nie opłaca się tego robić w serwisie.
  • Poziom 12  
    Wszystkie koła na wałek główny przesuwki olej i filtr cena części około 6 tyś w opoltransie koła i przesuwki CEI. Największy problem przy demontażu skrzyni jest ściągniecie koła o zakresów oraz łożysk z wałka głównego reszta idzie bez problemów.
  • Poziom 16  
    CEI to można zakładać jak auto na handel dla siebie lepiej EURORICAMBI bo jest sporo wytrzymalsze.
  • Poziom 12  
    Z EURORICAMBI był problem z dostępnością części dla tego założyłem CEI bo chciałem wszytko jednego producenta . Ogólnie kiedyś pare razy składałem manualne volva na CEI i też dawały rady i wszytko pod wywrotką.
  • Poziom 7  
    Auto naprawione przyczyną był wysprzęglik. Gniazdem elektrycznym które podłączone jest do kasety uciekało powietrze, po skumulowaniu rozłączało bieg