Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia x10 Naprawa softu,nie uruchamia sie telefon

14 Mar 2013 14:12 6189 12
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    witam. Podepnę się jeżeli można. Mam to samo. Telefon ładuje, za każdym razem komputer go wykrywa, brak reakcji wyświetlacza. Wiadomo ze tematów o tym jest mnóstwo, ale może ktoś wymyślił coś nowego?
  • Poziom 13  
    Może aktualizacja SEUS'em pomoże:) ew. flash jakimś innym programem.
  • Poziom 13  
    Ściągnij sobie Update Service i postępuj zgodnie z instrukcjami. Powinno pomóc.
  • Poziom 15  
    Widzę że są ludzie którzy chcą pomóc więc opiszę wszystko od początku.
    Wpadł mi w ręce za przysłowiową kwotę telefon SE XPERIA X10, uszkodzony.
    Objawy. przy naciśnięciu przycisku zasilania brak reakcji poza wibracją przez jakieś pół sekundy, potem trzeba wyciągać baterię, po podłączeniu ładowarki zapala się na chwilę zielona dioda, więcej nic.
    Po podłączeniu pod komputer, zostaje natychmiast wykryty jako nieznane urządzenie.
    Poczytałem trochę i z treści większości postów można było wywnioskować że płyta główna do wymiany, ale postanowiłem się pobawić.
    Pobrałem SONY PC COMPANION ale po podłączeniu telefonu program go nie widział, wyjmałem kilkukrotnie baterię i restartowałem komputer ale bez zmian.
    Drugiego dnia podłączam i o dziwo go rozpoznało, spróbowałem aktualizować "napraw telefon".
    Pobrało program ale gdy zaczeła się aktualizacja to tylko się zawiesiła na kilka minut i wyskoczył komunikat że nie można było ukończyć aktualizacji.
    Próbowałem kilka razy i bez zmian, stwierdziłem że za mało wiem aby coś zrobić i dałem spokój.
    Dzisiaj, biorę telefon i myślę, pewnie bateria słaba przez te zabawy a piszą że powinna mieć minimum połowę do aktualizacji, więc podłączam ładowarkę i o dziwo po chwili pokazuje się logo producenta, pierwszy raz zobaczyłem co kolwiek na wyświetlaczu, potem ikonka ładowania, naciskam włącznik a telefon normalnie się uruchomił, wszystko działało jak należy jakby był sprawny, po kilku minutach zabawy wyłączyłem by poskładać go do kupy, po włączeniu znowu nic, tym razem nawet brak reakcji na ładowarkę.
    Spróbuję jeszcze innymi programami aktualizować które podaliście, zdaje się że aparacik jest do odratowania.
    Błąd jaki się raz pojawił to e100 że niby coś żle pobrany system czy coś, ale nie chce mi się wierzyć. Bateria 3,89V czyli ma moc by ruszyć telefon.
  • Poziom 13  
    Możesz spróbować wgrania systemu przez inne programy do tego przeznaczone. Bo czasem te od producenta, nie radzą sobie z różnymi fochami naszych telefonów.

Drugą zaś opcją i niestety gorszą, może być fakt ze dzieje sie coś złego w środku telefonu, skoro go rozbierałeś i działał, potem jak złożyłeś to znów nie... to może być jakieś zwarcie, a może jakaś tasiemka lub coś ze stykami. Warto dobrze się temu przyjrzeć.
  • Poziom 15  
    Rozebrałem bo miał uszkodzony róg, pęknięty dotyk, więc pierwsze co pomyślałem to uszkodzenie mechaniczne, ale w środku nie znalazłem najmniejszych śladów uszkodzeń, ale do tego wrócę bo obecnie komputer go w ogóle nie widzi.
  • Poziom 13  
    Czy nie był on przypadkiem zalany? Jaki jest kolor nalepki na baterii?
  • Poziom 15  
    Zalany raczej nie, nie ma nigdzie zaśniedziałych styków jeżeli o to chodzi, uszkodzenie obudowy raczej za małe by coś się stało w środku, będę szukał nadal w sofcie.
  • Poziom 15  
    Jednak to musi być soft, wczoraj postanowiłem znowu się pobawić, była padnięta bateria bo przy próbie włączenia tylko migała czerwona dioda.
    Po podłączeniu ładowarki oczywiście zapaliła się zielona dioda, normalne tylko zazwyczaj po trzech minutach gasła i odcinało zasilanie na baterii, teraz paliła się dłużej.
    Po wciśnięciu przycisku "cofnij" zaświecił się wyświetlacz i telefon znowu normalnie działał, używałem go z godzinę i wszystko było ok, ale musiałem wyłączyć by włożyć kartę sim, po wyłączeniu znowu nic. Po liczbie postów widzę że to popularna usterka, może ktoś już coś wymyślił, jak go uruchomić na stałe?
    Instalacja androida kończy się nie powodzeniem za każdym razem.
  • Poziom 23  
    Nie soft tylko walnięta płyta główna. W X10 dość często lubi ona padać.
    Co do naprawy - lepiej dać sobie spokój z tym telefonem.
  • Poziom 15  
    Ale co konkretnie, mam drugi telefon po upadku i sprzęt, więc morze uszkodzony element dało by się przełożyć.
  • Poziom 16  
    a próbowałeś go wykryć w trybie download? niektóre programy wykryją go w tym trybie i można od nowa soft wgrać. Nie pamiętam nazwy bo już kilka lat do tyłu miałem ten telefon ale uwaliłem go na kilka sposobów i nie raz pomagał tylko download mode. Poszukaj "forum dikej" tam znajdziesz potrzebne informacje