Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S8500 - Zerwane pady złacza usb

14 Mar 2013 14:25 1527 3
  • Level 10  
    Witam Kolegów
    Mam problem z wavem1 jak w temacie, był w serwisie nie powiem już jakim bo mam dość i wrócił z postawioną diagnozą która wygląda jak na zdjęciu.
    Teraz pytanie: czy da się gdzieś wlutować jakąś zworkę na samo ładowanie,
    bo do całego gniazda to raczej będzie problem a telefon działałby normalnie tylko z przeróbką gniazda na ładowanie? jeden pad jest ok, i wg mnie jest od (-), więc gdyby gdzieś dało się (+) to jest szansa na reanimację.
    Prześledziłem schematy i znalazłem jedno dogodne "w miarę" miejsce przy C601, tylko po której jego stronie? Dodam że jestem tylko hobbystą elektronikiem i proszę was koledzy o pomoc. Samsung S8500 - Zerwane pady złacza usb
  • Helpful post
    Level 39  
    Kondensator C601 z jednej strony będzie podłączony do masy (-) , a z drugiej do plusa gniazda które masz wyrwane. Miernikiem sprawdzisz to najszybciej. :)
  • Level 10  
    arem wrote:
    Kondensator C601 z jednej strony będzie podłączony do masy (-) , a z drugiej do plusa gniazda które masz wyrwane. Miernikiem sprawdzisz to najszybciej. :)

Dzięki Kolego za podpowiedz, w rezultacie po przeanalizowaniu wszystkiego wpiąłem się do C433, jest dokładnie pod gniazdem usb.
    Telefon się ładuje i działa tylko teraz muszę jeszcze raz wlutować gniazdo w resztki padów i dolutować zworkę. Mam nadzieję że mi się uda.
  • Level 10  
    Nie udało się wlutować mikro usb w resztki, ale znalazłem gniazdo z jakiejś noki chyba i po kombinacjach wpasowałem. tak więc w rezultacie telefon się ładuje i działa ok tylko nie można go podłączyć pod usb więc jeśli coś się posypie z softem to będzie lipa i tylko płyta do wymiany wtedy. Po temacie