Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża MICROMAXX MM 41425 - buczała po kiljunastu min / nie włącza się

tyra 14 Mar 2013 15:03 1110 0
 • #1 14 Mar 2013 15:03
  tyra
  Poziom 8  

  Wieżyczka nie włączała się, dioda świeciła. Po otwarciu ujawniły się luźne elementy na głównej PCB (pewnie po upadku lub nieostrożnej przeprowadzce), które przylutowano. Odpaliła, ale niezupełnie - tylko tuner i wejście AUX. Diody od przycisków funkcyjnych przygaszone, a dioda Stanby podświetlała się (a nie powinna w tym momencie). CD i port USB martwe, więc odłączono je (wszystkie kabelki i taśmy) i odpaliła z dobrym podświetleniem diod, lecz po kilkunastu min. występowało lekkie buczenie ( i tuner i AUX ). Tuner przestrajał się, a diody reagowały jak wcześniej. Po postukaniu wszystko wracało do normy. Wyświetlacz wyświetlał napisy lecz brak podświetlenia. Więc przelutowano wszystkie pkt. pod kątem zimnych lutów, ale przy użyciu pasty do lutowania (średnioaktywny topnik) TermoPasty i to bardzo obficie!!! Podłączono, ale włączyć się nie dała, dioda świeciła, dało się wyczuć przypalenie i odłączono zaraz.
  Tyle o niej wiadomo.

  PCB wyczyściłem z pasty denaturatem, przyjrzałem się i znalazłem skopcony rezystor w obrębie zasilacza pomiędzy tranzystorami Q304 (B772) i Q305 (S8050 D331). Oba wydają się sprawne. Po podłączeniu dioda świeci, ale brak reakcji, a po kilku chwilach grzeje się okolica Q304.
  1) Pierwsze pytanie dotyczy wartości rezystora, bo kod paskowy "wyparował". Rezystor to R321.
  2) Drugie pyt. dot. przyczyny fiksowania po podłączeniu płytki CD/USB. Jakieś luźne złącze, zwieranie?

  Jeśli ktoś ma schemat to poproszę, bo zapewne przyda się do dalszej walki, a w necie nie udało mi się znaleźć.
  Pozdrawiam.

  Foty dodam później.

  Płyta zasilacza, okolica uszkodzonego rezystora. Opór wylutowałem
  Wieża MICROMAXX MM 41425 - buczała po kiljunastu min / nie włącza się Wieża MICROMAXX MM 41425 - buczała po kiljunastu min / nie włącza się Wieża MICROMAXX MM 41425 - buczała po kiljunastu min / nie włącza się Wieża MICROMAXX MM 41425 - buczała po kiljunastu min / nie włącza się

  0 0
  Szukaj w 5mln produktów