Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zyxel - jaki router do odbioru wifi

14 Mar 2013 15:39 1599 2
  • Poziom 1  
    Witam. Mam pewien problem, z którym nie moge sobie poradzic i potrzebuje pomocy od kogos kto zna sie w tym temacie. Niedawno zmieniono mi prędkośc internetu (MULTIMEDIA) z 6Mb na 12 Mb i został zmieniony modem z takiego małego szarego z logo multimedii na vdsl dokładnie zyxel P-870HN-51b. Chciałabym korzystac z internetu przez Wifi, jednak w multimedii jest to usługa za którą każą sobie dodatkowo płacić i ograniczają ilośc odbierających urządzeń. mam więc pytanie czy ktos może mi polecić jakiś niedrogi router i pomóc go skonfigurować z zyxel'em, tak aby to wszystko sprawnie działało. Chciałabym korzystać na laptopie i dwóch telefonach a oni za kazdy naliczają opłaty. POMOCY!!!
  • Poziom 39  
    Np. TPlink: WR1043ND, WR941ND, Netgear WNDR3700. Nadają się świetnie.
    Szukaj z dobrym WiFi (g/n 300Mbps) i 4ma portami LAN. Konfigurujesz w zależności od tego jaki masz obecnie LAN na swoim Zyxel-u. Możesz to sprawdzić w ustawieniach kompa (IPconfig). Tak samo konfigurujesz w APeku WAN (taki sam static IP, brama/Gateway, subnet, DHCP na WAN). Podłączasz go portem WAN pod port Zyxel. I już. Co do konfiguracji LAN na Apeku to: włączone DHCP i sieć np.: IP 172.168.1.1, subnet 2555.255.0.0.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Może ktoś napisać konfigurację routera TP-LINK w8901g pod MULTIMEDIĘ? Podobnie jak zakładający temat zmieniłem internet z 2mb na 12mb. Wcześniej działający router TP Link przestał "łapać" internet, jedynie ZYXEL P-870HN-51b który dostałem na przedłużeniu umowy odbiera internet. Jednak za dzielenie internetu przez niego trzeba dopłacać, a chciałbym używać nadal swojego TP-LINKA.
    Ktoś mógłby pomóc?