Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak wyprowadzić iphone 3gs z trybu awaryjnego ? (błąd 1015)

justy089 14 Mar 2013 16:19 14655 19
    justy089
    Level 2  
    Witajcie.. Mam pewiem problem związany z iPhone 3GS, a więc 3 dni temu bawiłam się troche możliwościami iTunes.
    Nie wiedząc co robie wprowadziłam iPhone w tzw. tryb awaryjny, teraz jak go uruchamiam wyskakuje mi ikonka iTunes i kabel USB. Gdy mi wykrywa iPhone w trybie awaryjnym daje "odtwórz iPhone" i wszystko idzie, ale pod koniec ładowania wyskakuje mi nieznany bład 1015. Prosze o dokładnie wyjaśnie, nie znam się za bardzo na tych rzeczach, bo mam tylko 14 lat i jestem dziewczyną.
    KajtekFSO
    Level 12  
    Wyprowadzsisz go wciskając i trzymając przycisk power i home jednocześnie. Tel sie zrestartuje. Błąd 1015 występuje gdy jest zrobiony Jailbreak, a dokładnie jest wgrany baseband od iPada, trzeba zrobić w rends0w custom farmware i wtedy wgrać.
    karol6669
    Level 10  
    witam. Ja mam taki sam problem ale wciskanie guzików nic nie daje co można jeszcze z tym zrobić? Dodam że telefon działa do tejh pory bez zarzutu a chciałem zgrać zdjęcia i jak podłączyłem to odrazu zrobiło się takie coś co kolega wyżej opisuje i również błąd 1015. Co można zrobic oprucz guzików?
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Przy bledzie 1015 nic nie pomoze resetowanie iphona-czyli jak to nazywacie wciskanie guziczkow.Sciagniejcie sobie narzedzie o nazwie Ireb i tam jest zakladka,zeby wybudzic iphona z 1015.Kolejne narzedzie to,ktorego mozna uzyc,to np.tinyumbrella.
    karol6669
    Level 10  
    niestety ani iREB ani tinyumbrella nie działają. W tym pierwszym telefon gaśnie chwila mija zanim się odpali i znowu jest to sami czyli ikona iTunes i kabel usb a w tinyumbrella naciskam Exit Recovery telefon się wyłącza chwila mija i nic sie nie dzieje znowu jest ikona i kabel. Dadam że za każdym razem w tinyumbrella jest inny numer. Czy to coś znaczy ? Co jeszcze można zrobić? dlaczego żaden z tych sposobów nie działa?

Dodano po 22 [minuty]:

czy da to się zrobić? Bo zastanawiam się czy nie prościej było by przełożyćną płyte od innego iPhona?
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    To wgraj jeszcze raz softa(najlepiej w trybie DFU-power 3 sekundy,potem power+home 10 sekund,potem sam home 15 sekund),wyskoczy 1015,i wtedy szybko odpalasz ireba(najlepiej wersja 6) i wybudzasz iphona.Musi wstac.
    karol6669
    Level 10  
    zrobiłem co powiedziałeś i dupa :( teraz wyskakuje błąd 3194:(
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Jakiego wgrywasz softa?Bład 3194 wskazuje,ze jakiegos niepodpisanego.Sprobuj na sofcie 4.1
    karol6669
    Level 10  
    ale skąd takie softy brać?? Bo w miedzy czasie zrobiłem tak że za pomocą programu iREB zgrałem softa czy coś o nazwie iPhone1,2_3.1.2_7 D11_Restore i wyskoczyło takie coś jak wyprowadzić iphone 3gs z trybu awaryjnego ? (błąd 1015) i po tym w iTunes wyskakuje mi zamiast błędu 1015 to błąd 3194 i nadal jest w trybie awaryjnym

Dodano po 5 [minuty]:

znazlazłem żeby skasowac ten błąd trzeba wykreślić pare linijek w pliku systemowym hoste ale to nic nie daje nadaj gdy klikam w iTunes na odtwórz iphona wyskakuje błąd 3194

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

chyba na dobre się rozwalił bo już nawet nie chce przeprowadzić całego cyklu odtwarzania w iTunes tylko odrazu po podłączeniu wywala błąd 3194:( czy da się coś z tym zrobić czy telefon nadaje się do śmieci? ?

Dodano po 12 [minuty]:

nastepna dziwna sprawa. Jednak opcja odtwórz iphone w itunes zadziałała zrobiło cały cykl na wyświetlaczu iphona był znaczek paska i po ale gdzieś w 3/4 długości telefon nagle się wyłącza i znowu tryb awaryjny i błąd 1015!! Czyli jestem w pukncie wyjście:( pomocy!!!!!!!!!

Dodano po 2 [minuty]:

aa w iREB wyskakuje komunikat Recovery Loops cannot be removed on Tethered-jailbroken devices
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Odpalasz teraz ireba i wybudzasz iphona z bledu 1015.
    karol6669
    Level 10  
    okej wiec jak juz udało się zrobić że jest błąd 1015 to jak zrobić żeby wyłączyć telefon z trybu awaryjnego i żeby działał z iTunes?

Dodano po 7 [minuty]:

zrobiłem wszystko nowym iREB i super wyszło tylko co dalej?? Wyskoczył mi taki komunikat jak wyprowadzić iphone 3gs z trybu awaryjnego ? (błąd 1015) ale nie mam takiej opcji w iTunes!!! o co chodzi!? mam najnowszy iTunes wieć to chyba nie wina starego oprogramowania

Dodano po 5 [minuty]:

czy chodzi o to żebym nacisnął będąc w iTunes Shift + odtwórz iPhone i potem z komputera wybrać plik iPhone1,2_3.1.2_7 D11_Restore??

Dodano po 18 [minuty]:

i dupa:( w 3/4 procesu przy odtwarzaniu oprogramowania iphone wyłącza się po czym wyskakuje błąd 1015:( dodam ze wgrywałem softa iPhone1,2_3.1.3_7E18_Restore. Co teraz??????

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

a czy kraj pochodzenia iphona ma jakieś znaczenie?
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Na zdjeciu jestes w pierwszej zakladce-masz przejsc do drugiej-tam gdzie masz napisane recovery mode i kliknac set auto-boot(fixed 1015) i po sprawie.
    karol6669
    Level 10  
    nie działa u mnie set auto-boot(fixed 1015). Już to pisałem. Nie działa również w exit recower w umbrella. To jest najwiekszy problem że nic nie rusza tego telefonu żaden program
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Poszukaj jeszcze narzedzia o nazwie Recboot-ono tez sluzy do wybudzenia iphona z trybu recovery-bo w takim trybie jest teraz iphone.
    Jak to nie pomoze,to musisz probowac do skutku-soft 4.1(mozesz tez sprobowac 4.2.1) w dfu,ireb,tinyumbrella,recboot.Jak nie pomoze,to sprobuj na innym kompie,innym kablu itp.
    Nigdy mi sie nie zdazylo,zebym tak nie postawil jabluszka.
    mefistofilos
    Level 28  
    Kazdy doradza co zrobic, softy, solucje... a nie padlo najwazniejsze pytanie.

Jaki soft mialas przed zabawa i jaka wersje basebandu? Telefon jako nowy zostal kupiony w Polsce, czy za granica? Simlock byl sciagany z niego czy nie?
    karol6669
    Level 10  
    Telefon został znaleziony w Angli przez mojego kuzyna który sprząta w barze jakieś 3lata temu. W polsce został zdjęty simlock i telefon działał bez zarzutu ale nigdy nie podłączał go do iTunes. Któregoś dnia spadł mu i pęk ekran i w takim stanie ja go dostałem. Kupiłem drugi iPhone 3g nie działający ale z całym wyświetlaczem i wymieniłem go. Pobawiłem się chwilkę i postanowałem podłączyć do iTunes. I jak to zrobiłem tak kicha. Robiłem wszystko co iTunes mi kazał czyli odtwarzanie i synchronizacja i telefon nie wstał. Od tego momentu jest widoczna na ekranie ikona iTunes i kabel usb a przy kliknięciu w iTunes na odtwórz telefon nie może do końca zrobić procedury i wyskakuje błąd 1015. Także nie wiem jaki jest soft itp bo nie zdąrzyłem popatrzeć wiem tylko że 16GB i tule. I zamiast cieszyć się z darmowego iPhona to leży i denerwuje mnie bo nie działa :( taka to jest historia
    mefistofilos
    Level 28  
    Masz na 90% baseband iPada, stad bledy takie jakie masz. Nic nie rob za pomoca iTunes tylko uzywajac redsn0w zaniz baseband. Pozniej rowniez za pomoca redsn0w recovery FIX i powinno dzialac.

Nastepne pytanie: Temat dotyczy 3GS, a Ty piszesz o 3G. Ktory w koncu masz telefon? Bo jest spora roznica przy jednym i drugim...
    karol6669
    Level 10  
    3G

Dodano po 3 [godziny]:

a jak zaniz baseband uzywajac redsn0w? Podłączam program i mam tylko Cancel i Browes jak klikam browej to otwiera mi sie okna i mam coś wybrać ale co? Jest napisane IPSW from your CURRENT firmware. To co mam zrobić niby?
    mefistofilos
    Level 28  
    Na forum juz padla odpowiedz jak to zrobic. Nawet cale manuale byly napisane. Uzyj przycisku SZUKAJ ;)
    karol6669
    Level 10  
    już wiem. Ściągnąłem iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore i robie to co pisałeś przez redsno0w ale wyskakuje mi takie coś jak wyprowadzić iphone 3gs z trybu awaryjnego ? (błąd 1015) i milion razy robiłem wszystko tak jak pisze i nie mogę tego przeskoczyć

Dodano po 4 [minuty]:

w ogóle nie można wejść w DFU mode :( niewiem co jest