Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"System windows odzyskał sprawność ... " jaki błąd ?

MrDoimer 14 Mar 2013 16:48 2028 11
e-mierniki
    MrDoimer
    Level 38  
    Witam !!! Piszę,bo już nie wiem co mam zrobić. Od jakiś 3-4 tyg. przy graniu w CS: 1.6 gra się zawieszała a komputer bo 1 min się resetował i wyświetlał komunikat "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie " . Ściągnąłem WinDbg i zobaczyłem co było w tym pliku "Dump". Okazał się plik od avasta. Z tego względu iż mało ściągłem z internetu rzeczy + umiem sobie poradzić z wirusami odinstalowałem go całkowicie. Był spokój na jakieś 2-3 dni. Potem przy graniu, resetował się i nie wyświetlał się komunikat. Temperatury sprzętu były w porządku. Komputer też zresetował się kilka razy i pokazał się ten komunikat podczas przeglądania internetu.. Od kilkunastu dni zaczął się znowu wyświetlać ten komunikat "System ... ". Teraz po wrzuceniu pliku "dump" w WinDbg wychodzi mi coś takiego :
    Code:
    *******************************************************************************

*                                                                             *
    *                        Bugcheck Analysis                                    *

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000008E, {80000004, 806d46cd, a9a1d348, 0}

Unable to load image igxpmp32.sys, Win32 error 0n2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxpmp32.sys
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxpmp32.sys
    Unable to load image igxpgd32.dll, Win32 error 0n2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxpgd32.dll
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxpgd32.dll
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxprd32.dll
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxprd32.dll
    Probably caused by : pci.sys ( pci!PciReadWriteConfigSpace+38 )

Followup: MachineOwner
    ---------

Co teraz wywołuje ten błąd ?
    Podaje specyfikacje komputera :
    CPU: Pentium Dual Core E2160 1.6 GHz (podkręcony do 2.0 GHz)
    GPU: zintegrowana ( 256 MB )
    MOBO: ASUS P5GC-MX/1333
    RAM: 2x512 MB DDR2
    HDD: SEAGATE 160GB SATA
    PSU: TAKE ME 350W

Wiem, wiem zasilacz do wymiany. Ale jak by co to napięcia na zasilaczu są w normie. (mierzone miernikiem )
  • e-mierniki
    kajron
    Level 29  
    Proponuję jakiegoś konkretnego anty wirusa polecam ESET Smart Security i przeskanować całość na początek bo dziwne trochę co opisujesz
    MrDoimer
    Level 38  
    Ok już pobieram tego ESETA przeskanuje i zobaczę.

Na początku brałem pod uwagę że to wina gry. Ale kiedy zresetował się te 3-4 razy podczas normalnego przeglądania internetu no to niemożliwe że to wina gry.
    Matuzalem
    Level 43  
    S.M.A.R.T. racz podać (a "przy okazji" i resztę brakujących danych).
  • e-mierniki
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    No i standardowo sprawdź stan HDD i zasilacza, który jest do wymiany.
    1. HDD - daj zrzut ekranu z CristalDiskInfo
    2. Zasilacze:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

I nie pisz że ten Take Me jest ok. Poczytaj o nim:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1983518.html

Ja bym się zastanowił mocno nad OC przy tym czymś. Nie dziw się, że sie system sypie. OC robimy TYLKO przy dobrych podzespołach.
    MrDoimer
    Level 38  
    Może być z CrystalDisk info ?

Daje screena
    "System windows odzyskał sprawność ... " jaki błąd ?
    Co powiedział ESET zaraz napiszę bo już 50% się zeskanowało.

Dodano po 1 [minuty]:

swiercm wrote:
    No i standardowo sprawdź stan HDD i zasilacza, który jest do wymiany.
    1. HDD - daj zrzut ekranu z CristalDiskInfo
    2. Zasilacze:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

I nie pisz że ten Take Me jest ok. Poczytaj o nim:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1983518.html

Ja bym się zastanowił mocno nad OC przy tym czymś. Nie dziw się, że sie system sypie. OC robimy TYLKO przy dobrych podzespołach.

Uprzedziłeś mnie :)

Co do zasilacz to wiem że to baardzo zły zasilacz ale wymienię go jak tylko wpadnie kaska :D

Też brałem pod uwagę że to wina zasilacza no ale wtedy chyba by nie wyświetlał by się ten komunikat ?
    A przynajmniej nie dotyczyło by to plików avasta..
    Ale mogę się mylić...
    Zasilacz jakiś 2 miesiące temu był rozebrany i wymieniony został 1 kondensator bo był lekko napuchnięty ( naprawdę troszeczkę napuchnięty ale wolałem się ubezpieczyć ) i reszta na oko wydaję się ok.

swiercm wrote:

Ehh... Niestety to również prawda co mówisz ale naprawdę to OC "jakąś" dało mi odczuć różnice przy użytkowaniu tego komputera. Ale jeżeli to wina OC to mus to mus.
  • Helpful post
    swiercm
    No. Dysk masz juz lekko mówiąc "niestabilny". Głównie parametr "C5"
    Stąd:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

O zasilaczu więcej nie napiszę, ale to może być jego wina.

Dodano po 2 [minuty]:

MrDoimer wrote:
    Zasilacz jakiś 2 miesiące temu był rozebrany i wymieniony został 1 kondensator bo był lekko napuchnięty ( naprawdę troszeczkę napuchnięty ale wolałem się ubezpieczyć ) i reszta na oko wydaję się ok.

Na oko to wiesz. Jak był naprawiany, znaczy że cos było nie tak. Zasada jest taka, że wymieniasz WSZYSTKIE kondensatory z sekcji.

Może niewidocznie te niby dobre są uszkodzone i piki napięć (zabójstwo dla elektroniki) sa puszczane na płytę główną i inne elementy.

Dodano po 3 [minuty]:

POZA TYM do tego zestawu MUSISZ mieć już zasiłkę z mocną linią +12V, Take Me nie wyrabia przy 2 rdzeniach 350W (JEST ZA SŁABY). Poszukaj nawet używanego, ale markowego zasilacza typu Fortron lub innego a gwarantuję, że może uda Ci się z tego sprzętu wycisnąć sporo więcej.
    Dołożysz grafikę i w ogóle upalisz wszystko przy tym Take Me (weź mnie - a ja zabiorę wszystko hahaha)
    MrDoimer
    Level 38  
    Hmm... Czy to możliwe że to wina dysku ? Bo nie chciałbym wykonywać tej operacji z Twojego linku z tego względu iż mam 120 GB zapchanego dysku :( . A mam jedynie pendrive 16 GB więc przenoszenie tego na drugi komputer zajeło by sporo czasu. Chyba że to na 90% wina dysku no to jak mus to mus będe przenosił pliki.

ESET znalazł 2wirusy. Jeden to trojan ( sciągniety wraz z ... muzyką o.O ) i keylogger. Usunąłem te wirusy.
    swiercm
    Jego wina bezpośrednio nie, ale szkoda bedzie jak stracisz wszystko. Już próbuje relokować sektor - jeszcze ma oczekujący - do naprawy. Sugeruję, byś najważniejsze dane jednak skopiował. Potem zmień zasiłkę i napraw ten dysk.
    MrDoimer
    Level 38  
    Ok. Zasilacz zmienie na Fortona gdyż właśnie ostatnio zakładałem na elce temat jaki zasilacz kupić i poleciliście mi Fortona z allegro.
    Ok zrobię tak jak mówisz. Poprzenoszę najważniejsze dane. A jak będzie wolny czas to poprzenoszę wszystko.

A byłbyś tak miły i wytłumaczył mi ( z chęcią się dowiem o co chodzi ) o co chodzi z tym :
    swiercm wrote:
    Już próbuje relokować sektor - jeszcze ma oczekujący
  • Helpful post
    swiercm
    Parametr C5 w SMART.
    Sektor baaaaaardzo wolny, który (jeśli nic z tym nie zrobisz) może zamienić się w sektor uszkodzony (tak prostymi słowy mówiąc). Jest tylko jeden, ale to już oznaka, że cos z dyskiem jest nie tak.
    Poczytaj tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    MrDoimer
    Level 38  
    Kurczę. Teraz w jakiej gry bym nie odpalił po 10-15-20 minutach komp się resetuje i wywala ten sam błąd co pokazał mi wtedy WinDbg...
    Jest to już nie do wytrzymania...
    Zasilacz zmienie jak tylko wpadnie kasa.
    Ale WinDbg pokazał ten błąd i pokazuje go po każdym zresetowaniu się kompa:
    Code:

*                        Bugcheck Analysis                                    *

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000008E, {80000004, 806d46cd, a9a1d348, 0}

Unable to load image igxpmp32.sys, Win32 error 0n2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxpmp32.sys
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxpmp32.sys
    Unable to load image igxpgd32.dll, Win32 error 0n2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxpgd32.dll
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxpgd32.dll
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for igxprd32.dll
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for igxprd32.dll
    Probably caused by : pci.sys ( pci!PciReadWriteConfigSpace+38 )

Followup: MachineOwner
    ---------

Może jakieś pliki wywalić/ podmienić ?

Proszę o pomoc gdyż nie wiem już co jest nie tak..

Niech ktoś chociaż powie za co odpowiedzialne / od czego są te pliki "igprd32.dll" i te co pokazał WinDbg