Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolmar 117 - JAk ustawić gaźnik

14 Mar 2013 19:52 9552 12
  • Poziom 7  
    Witam posiadam piłę spalinową sachs dolmar 117 i mam ugromne problemy z ustawieniem gaźnika.
    Proszę o pomoc jak to zrobić krok po kroku bo nie chce odawać jej do mechanika bo w pobliźu mam jednego ale za wyregulowanie gaziora bierze 80 ziko ;/.
    Bo chyba nie możliwe aby klin mi ścieło??
  • Poziom 14  
    Witaj.
    Co do regulacji to zasada jest taka. Wkręcasz wkręty L i H do delikatnego oporu. Następnie wykręcasz o jeden obrót oba wkręty. Powinna ci wtedy odpalić. Po odpaleniu przechodzisz do ewentualnego wyregulowania wkręta L tak aby ładnie przechodziła na wyższe obroty bez zadławienia. Wkrętem H ustawiasz max obroty. Jest to bardzo ważne aby nie przekroczyć dopuszczalnych obrotów. Powinno się to robić z obrotomierzem. Jeżeli ustawisz wysokie obroty to wkręć troszkę wkręt aby obroty nie były za wysokie. Tak około 3/4 obrotu. Następnie ustawiasz obroty jałowe pokrętłem T. Z reguły ustawia się tak aby łańcuch nie obracał się. Po puszczeniu gazu . No i oczywiście tak aby nie gasła.
    A powiedz z jakiego powodu chcesz regulować piłę. Może problem tkwi gdzie indziej. Nie możesz uruchomić? Gdzie biorą za regulacje 80 zł? Normalnie to kosztuje 20-30zł
  • Poziom 7  
    NO właśnie nie mogę jej uruchomić ona stała kupę czasu i przyszedł czas na odświeżenie jej wyczyściłem gaźnik jak narazie bez kręcenia wkrętami i dalej nie chce odpalać dałęm trochę paliwa na święcę odpaliła wkręciła się na max obroty i zgasła i później już nie odpaliła a troche szkoda żeby ona stała i marnowała się bo jest to naprawdę mocna piła
  • Poziom 14  
    Wiesz możliwości jest dużo. A jesteś pewny co do membran w gaźniku. Gdy odpaliła to trzymałeś za rączkę gazu, czy sama z siebie wyszła na wysokie? Być może faktycznie potrzebuje regulacji. Może wkręt T odpowiedzialny za obroty jałowe jest wkręcony do oporu i przez to ma wysokie obroty gdy zapala. A może łapie lewe powietrze np przez uszczelniacze. Jaki był powód tak długiego jej odpoczynku?
  • Poziom 7  
    Kupno innej piły która mniej pali, bo ta zbiorniczek opierdziela w 25-35 min ciągłej pracy (1,20l). Sama z siebie się wkręca na wysokie obroty.
    Wkręt T był wykręcony,.
  • Poziom 14  
    Mogą być uszczelniacze, mogą być membrany. A próbowałeś normalnie odpalać po tym jak ci zapaliła po podlaniu? A w ogóle przy próbach odpalenia świeca był mokra? Trzeba zacząć od początku
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Swieca sucha iskra bardzo ladna na starym ustawieniu gaznika tylko popierdziala postrzelala i jak mowilem na chwile odpalila wkrecajac sie na najwyzsze obroty jak sciagnalem gaznik dokladnie obejrzalem wszystkie uszczelki i membrane
  • Poziom 14  
    No to bedzie tak jak pisze RychoT. Coś z dopływem paliwa. Przepatrz wszystko dokładnie i daj znać.
  • Poziom 7  
    Nie sa popekane bardzo ladny stan uszczelek i membrany
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Orlen verva :p dzis kupiona

Dodano po 2 [minuty]:

Wyczyszcze jeszcze raz w szystko od wlewu paliwa do cylindra i wtedy zobacze
  • Poziom 7  
    Udało się, dałem nowe membrany, złożyłem ją do kupy, gaźnik ustawiłem i mruczy aż miło ją znów słyszeć.