Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC tv analogowa - podłączenie do karty TV

14 Mar 2013 22:18 2739 3
 • Poziom 7  
  Witam! Chciałbym mieć w swoim komputerze możliwość oglądania TV. Niestety nie jestem biegły w tym temacie i prosiłbym o pomoc.
  W rozgałęziaczu(?), który mam od UPC mam jedno wolne miejscy i myślę że jest to analogowa TV. Środkowy kabel idzie do innego pokoju do dekodera, dolny do modemu. Niestety nie ma na nim ŻADNEGO oznaczenia co nie ułatwia sprawy.
  Dodaje obrazek. UPC tv analogowa - podłączenie do karty TV

  Rozumiem że teraz potrzebuje karte TV. Tylko nie bardzo wiem jaka i do tego nie wiem tez jakim kablem to połączyć. Zwykły, koncentryczny? I jakie muszą być jego końcówki żeby to wszystko działało. Dużo kart TV jest teraz na dnv-t ale w moim przypadku odpada. Prosiłbym o pomoc w doborze, dodam że chciałbym aby była na PCI (PCI-Ex 1 odpadają) ew. USB ale to pewnie będzie troche odchodziło od obudowy (jeśli nie będzie innej opcji to trudno).

  Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Przełącz na chwilę środkowy przewód na to puste złącze. Jeżeli obraz na najwyższych kanałach będzie śnieżył, to oznacza, że to jest wyjście radiowe zawierające filtr dolnoprzepustowy, więc pozostaw puste. Wówczas kup rozgałęźnik 2-krotny (o małym tłumieniu, paśmie do 1000MHz i złączach F) i rozdziel sygnał ze środkowego gniazda. Kabel koniecznie koncentryczny dobrej jakości. Złącza typu "F". Jako kartę telewizyjną lepiej kupić na USB. Będzie pasowała do każdego komputera oraz łatwo ję przenosić między komputerem i np. laptopem. A ceny są podobne.
 • Pomocny post
  R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  ziomalok19 napisał:
  W rozgałęziaczu(?), który mam od UPC mam jedno wolne miejscy i myślę że jest to analogowa TV.

  Prawidłowo, ale jest tam wyjście podobne jak z środkowej pozycji - czyli wyjście sygnałów od 88MHz do 1000 MHz.
  Podłącz w to wolne miejsce, ponieważ jest tam sygnał "cyfrowej" TV i analogowej TV również.

  Cytat:
  Środkowy kabel idzie do innego pokoju do dekodera, dolny do modemu. Niestety nie ma na nim ŻADNEGO oznaczenia co nie ułatwia sprawy.

  Na 99% to wolne miejsce jest dodatkowym wyjściem do RTV.

  Cytat:
  Rozumiem że teraz potrzebuje karte TV. Tylko nie bardzo wiem jaka i do tego nie wiem tez jakim kablem to połączyć. Zwykły, koncentryczny?

  Na takich kartach się nie znam a podłączenie z wolnego miejsca do wejścia odbiornika takiej karty - oczywiście kablem koncentrycznym.
  Podpowiem, że sygnał tzw. "cyfrowy" to tylko emisja i przekaz (w TVK i nadajnikach naziemnych) nie ma nic wspólnego z "cyfrówką" w skrętce UTP.
  (były już takie przypadki, że ktoś wyrzucił skrętkę na dach do podłączenia anteny TV) :D :D
  Cytat:
  I jakie muszą być jego końcówki żeby to wszystko działało.

  Od strony zwrotnicy multimedialnej (tego pudełeczka od UPC) wtyk o nazwie F a od strony odbiornika/karty taki aby tam pasował.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 7  
  Dziękuje za odpowiedzi, jeśli bedę miał jeszcze z tym jakieś problemy to napisze tu.