Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikaty rozgłaszanie - System rozpoznawania "swój" "obcy"

reweriko 15 Mar 2013 06:56 3810 9
  • #1 15 Mar 2013 06:56
    reweriko

Poziom 25  

Duża hurtownia z rampami do załadunku potrzebuje systemu rozpoznawania wraz z rozgłaszaniem komunikatu w przypadku gdy po hurtowni chodzi powiedzmy " nieproszony gość".
    Dla utrudnienia po hurtowni jeżdżą widlaki, pracownicy w kaskach itp.
    Inna sprawa że "nieproszony gość" w obecności personelu ma być ignorowany
    System telewizji przemysłowej z rozpoznawaniem nie wchodzi w grę.

Potrzebuję porady czy da się coś takiego zrealizować...
    Myślałem o nadajnikach personalnych dla pracowników czy coś w tym rodzaju.
    Proszę o pomysły nawet te najbardziej "zwariowane".

0 9
  • #2 15 Mar 2013 08:10
    humek
    Poziom 32  

Dużo bramek indukcyjnych z małymi barierami ruchu .Wchodzi obcy wszczyna alarm gdyż narusza barierę podczerwieni a nie kasuje alarmu kartą czy chipem działający jak zdalne otwieranie bramy dla pojazdów, takim jak maja pojazdy.

0
  • #3 15 Mar 2013 08:10
    niepotrafie
    Poziom 15  

Przychodzi mnie do głowy taki pomysł. Pracownicy bezwzględnie muszą nosić identyfikatory z nadajnikiem. Do tego jakaś bariera podczerwieni, która zauważyłaby osoby wchodzące,bariera w bardzo bliskiej odległości od bramki i koniecznie przed bramką. Bariera widzi wchodzącą osobę, jeśli przez 5s od naruszenia bariery bramka RFID nie zidentyfikuje posiadacza identyfikatora, odtwarza się komunikat. Sprawę możesz załatwić na Integrze. Osobna strefa, na wejście bariera-jest linią wejścia/wyjścia opóźnioną na np 5s(kwestia sprawdzenia na miejscu), bramka jest czymś w rodzaju pilota- kasuje alarm, nie wyłączając czuwania. Efekt przechodzi pracownik nic się nie dzieje, przechodzi "obcy" włącza alarm i zostaje wyzwolone wyjście x, które wyzwoli urządzenie odtwarzające komunikat.

Bądźcie wyrozumiali dopiero wstałem;)

0
  • #4 17 Mar 2013 08:46
    reweriko

Poziom 25  

Bramki indukcyjne dobry pomysł jednak praktycznie nie do zrealizowania... Za dużo wejść na teren hurtowni do tego dochodzą rampy załadunkowe przez które też ktoś może się dostać. Jeszcze jedno utrudnienie - osoba nie pożądana wchodzi na teren w obecności personelu jednak dalej idzie już sama...
    System musiałby działać całkowicie bezobsługowo - czyli żadne tam czytniki kart itp.
    Myślałem o systemie nadawczo-odbiorczym sterowanym czujnikami rozmieszczonymi po hurtowni i przy wejściach. Jednak jak dotąd nie znalazłem urządzeń które by to zrealizowały.
    Ktoś realizował już podobne rozwiązanie ?
    Proszę o kolejne pomysły.

0
  • #5 17 Mar 2013 11:09
    maly_smok
    Poziom 21  

Co oznacza "nieproszony gosc" ??... jeżeli można wejść na obiekt bez pobrania odpowiedniego rfid przydzielonego do określonego obszaru po którym może się poruszać to bez systemu inteligentej analizy video sie nie obejdzie :).

Aktywne RFID z ZigBee http://www.abrfid.com/Solutions/RTLS/Value-ZigBee ,możesz zakupić z SDK i napisać im oprogramowanie jak ich stać :).
    http://guardrfid.com/
    http://www.nevatec.es/products/q-rtls -bardziej pod szpitale

Były jeszcze RFID z wifi i oprogramowanie PanGo(2005r)
    http://www.cisco.com/en/US/docs/solutions/Enterprise/Mobility/pango/PanGoEx.html

0
  • #6 20 Mar 2013 07:03
    reweriko

Poziom 25  

Właśnie testuje Aktywne RFID...
    Nie ukrywam że, przy dużej ilości personelu rozwiązanie dość drogie :/
    Poszukuje podobnych rozwiązań za mniejsze pieniądze...!

0
  • #7 20 Mar 2013 07:34
    Pawel2420
    Poziom 30  

reweriko napisał:
    Poszukuje podobnych rozwiązań za mniejsze pieniądze...!

Ilu jest tych pracowników ?
    Z jakiej odległości ma się odbywać identyfikacja ?
    Szacunkowo jaka cena będzie do zaakceptowania ?

0
  • #8 22 Mar 2013 06:17
    reweriko

Poziom 25  

Pracowników około 60 osób.
    Kwota to 10.000 za całość ale nie jest to suma ostateczna.
    Wszystko zależy od skuteczności.
    Co do odległości zadziania to promień do 20m.
    Ostatecznie można by zastąpić rozgłaszanie komunikatów transparentami itp.
    Wszystkie ciekawe pomysły przetestuję ...

0
  • #9 22 Mar 2013 07:57
    Pawel2420
    Poziom 30  

Jeśli dobrze zrozumiałem to co zostało napisane wcześnie to potrzebne są jakieś czujniki ruchu rozmieszczone w strategicznych miejscach miejscach. Jeśli pojawi się z nich sygnał a nie było wcześniej informacji z "RFID" to ma być generowany alarm. Czy tak ma to działać ?

0
  • #10 23 Mar 2013 08:30
    reweriko

Poziom 25  

Dokładnie tak jak napisałeś...
    Rozmieszczenie czujników oraz sam system rozgłaszanie nie stanowi dla mnie
    problemu. Poszukuje w miarę taniego rozwiązania który by sterował całością.
    Czyli sam system nadawczo - odbiorczy. Z logiką zadziałania też sobie poradzę...
    Niekoniecznie urządzenie "rozpoznawania" musi mieć identyfikację, wystarczy że, system wychwyci obecność urządzenia w danym polu zadziałania...

0