Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Jumper 2,2HDI - metaliczne stuki

13 Mar 2013 19:40 13365 3
  • Poziom 2  
    Witam. W pracy mojego jumpera 2.2hdi słychać jakieś metaliczne stuki ,coś jakby dziwna praca wtryskiwaczy pojawiająca się przy dodawaniu gazu.Na wolnych obrotach silnik pracuje idealnie, odpala bez problemu nie kopci.Na zimnym silniku odgłosy są bardzo głośne,po rozgrzaniu troszeczkę cichnie ale nadal bardzo słyszalne.pojawiło się to z dnia na dzień po nocnym postoju.Bardzo proszę o pomoc!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 13  
    Chłopie. Napisz co za auto jaki silnik itd. Elektroda to nie forum wróżek. Napisz co i jak a na pewno ktoś pomoże.
  • Poziom 2  
    Citroen jumper 2.2 hdi 2007 rok silnik forda przebieg 112000 problem opisany wyżej,dodam tylko że wtryskiwacze sprwadzone na maszynie wszystkie parametry w normie.Żadna kontrolka się nie świeci , podłączenie pod komputer nie wykazało żadnych błędów. Przepraszam jestem tu poraz pierwszy muszę to wszystko jakoś ogarnąć.
  • Poziom 9  
    Witam kolego ja też tak miałem z Jumperze 2.2 hdi 120 km tez miałem takie stuki i też nie wiedziałem cosie dzieje czytałem w necie i pisali że to tłok pękł itp a to łańcuszek rozrządu i pewnego razy wróciłem Jumperem z trasy i zobaczyłem pod nim olej że kapie koło pasowe te co jest z prawej strony silnika tak jak się siedzi w busie rozwaliło sie i to ono tak brzęczy stuka o osłonę tą metalową rozrządu rozpadło sie koło i az przetarło tą osłonę i olej zaczął cieć to juz wiedziałem co jest grane wymieniłem tą osłone i koło te pasowe od tamtej pory nic nie stuka jak bym szybciej sie szczaił że to koło pasowe to bym nie musiał wymieniać osłony rozrządu bo by nie przetarło.