Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT-2477 - Wzmacniacz audio 70W w klasie H

20 Lut 2005 10:19 4449 15
  • Poziom 19  
    witam
    mam taki kit tylko niewiem czemu niegra on tak głośno jak by to wskarzywała jego moc :/ pytanie czy sygnał z kompa jest wystarczająco silny aby uzyskać max z tego wzmacniacza czy musze dołorzyć jakiś przedwzmacniacz ??

jak bym dołorzył do niego na wejściu takie coś jak AVT-2050 http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=2312to by to pomogło ??
  • Poziom 42  
    Witam! Sygnał z komputera jest na pewno wystarczający, ale Ty nic nie napisałeś o tym kicie, więc jak Ci tu pomóc, napisz, co to w ogóle jest, jakie masz napięcie zasilania, możesz coś wspomnieć o głośnikach i mile widziany schemat, a potem to się zobaczy, co z tym fantem zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Tj. wzmacniacz na TDA1562. Sprawdzałem w gazecie.
    A winą grania nie pełną mocą jest prawdopodobnie słaba wydajność prądowa zasilacza z którego zasialsz ten Wzmacniacz.

Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    na zasilanie raczej nie zwalał bym winy bo zasilacz powinien wytrzymać pez problemów 8A przy 12V także tyle ile ten wzmacniacz ma na maxa pobór prądu
    moze jeszcze wyjaśnie oco mi chodzi z moim cichym graniem wcześniej miałem stary wzmacniacz "kleopatra" ale spalił się jeden kanał i byłem zmuszony do zrobienia czegoś innego ale chwilowo do zasilania suba urzywałem tej kleopatry
    niebyło ta jakaś porażająca moc (2x20W przy 4 ohm) ale grało całkiem dobrze tylko że jak prubowałem głośniej to sygnał zaczynał być przesterowany :/ a jak podłączyłem suba do tego kita to się okazało że on niegra wcale głośniej (pomimo durzo lepszych parametrów) a nawet powiedział bym ze gra ciszej niż z tej kleopatry :/

to jest stronka AVT z opisem układu http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=14302
    a tu jest link do opisu TDA1562http://boss.iele.polsl.gliwice.pl/pdf/Philips/tda1562q_n_1.pdf
    a głośnik mam tonsil GDN 25/40/3 chwilowo zasilanie 12V z zasilacza od kompa ale będzie coś lepszego
  • Poziom 19  
    eee widze że jak temat przechodzi na druą stronę to już nikt tam nie zaglonda więc się przypominam i prosze o pomoc
    jeszcze uzupełniając posta wyrzej
    na tym wzmacniaczu TDA1562 mam załorzony radiator (bez wentyla) od procka coś koło 700MHz - 1GHz i przy graniu przez jakieś ponad 5 min na max co moge uzyskac w tej chwili praktycznie wogule się nie grzeje :/
    Moderowany przez zdzich42:

Coś mi sie zdaje, że widzę powód dla którego temat przechodzi na druą stronę. Ty poprostu nie piszesz po polsku. Ogromna ilość błędów odstrasza od czytania...

• Poziom 27  
    Jakie masz pojemności kondów do pomp ładunków?
  • Poziom 19  
    eee można po poskiemu bo niedokońca wiem oco chodzi ?? :/
  • Poziom 19  
    mam dokładnie tak jak na schemacie 4700 uF a głośnik mam 8ohm to może coś zmieniać ??
  • Poziom 27  
    [-wojas-] napisał:
    mam dokładnie tak jak na schemacie 4700 uF a głośnik mam 8ohm to może coś zmieniać ??

Jeśli masz 8 om to moc tego wzmacniacza jest nie jest w pełni wykożystana, lepiej będzie pracował przy 4Ω. 10000uF też mu nie zaszkodzi.
  • Poziom 19  
    ale ja mam całą kolumne już z głośnikiem 8ohm ale mi w sumie nie oto chodzi tylko o to że tem wzmacniacz ma wyrzszą moc niż moja stara kleopatra 2x20W przy 4ohm i grała ona głośniej od tego wzmacniacza :/ przy tym samym sygnale z kompa i niewiem co się dzieje :/
  • Poziom 17  
    w serwisówce jest wyraźnie napisane : The TDA 1562 is a monolithic integrated 70W/ .....

Zmień ten głośnik tak jak pisał Ci kolega wyżej .
  • Poziom 19  
    to jaką moc może miec ten wzmacniacz przy 8ohm ??
  • Poziom 17  
    Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się nad tym zbytnio.
    Skoro inżynierowie z semiconductors napisali, że ma być głośnik 4 Ω to znaczy, że taki ma być i już.
    Rozumiem Twoje rozczarowanie, że zestaw nie gra tak jakbyś chciał, ale sądzę, że w opisie tego kitu jest też napisane o głośniku 4 omowym a Twój problem polega jedynie na tym,że nie doczytałeś dobrze..

Co do mocy - nikt nie opisuje jej dla tej kostki przy 8Ω ze względów j.w.
  • Poziom 27  
    Kostka tda1560 ma bodajże 40W przy 8Ω. Chyba można ją zastąpić. A tą którą masz możesz mi sprzedać.
  • Poziom 17  
    Tda 1560 i TDA 1562 nie są wzajemnie zamienne !!