Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Light Deflectors do lasera

20 Lut 2005 10:30 1118 7
  • Poziom 11  
    Witam, poszukuję urządzenia które nazywa się Light Deflectors służy do odchylania wiązki laserowej. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat ceny parametrów i gdzie takie coś można kupić to proszę o dane. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    No tak, ale tu chodzi o urzadzenie typu skrzyneczka do ktorej z jednej strony wpada wiazka laserowa a z drugiej strony wylatuje juz odchylona o jakis kat.
  • Poziom 16  
    ja myślę że jak to ma się wychylać o jakiś ustalony kąt to wystarczy tylko silnik krokowy i lustro zamknąć w pudełko, do tego sterowanie i gotowe, a
    jak ma się szybko odchylać to jakieś galvo trzeba
  • Poziom 11  
    juz znalazlem kilku producentów, dokładnie to uzyskuje się odchylenie wiazki lasera za pomocą krzyształu którego struktura się zmienia na wskutek zmian sygnalu doprowadzonego do niego. Tego typu urzadzenia sa bardzo szybkie
  • Poziom 16  
    mógłbyć zapodać tutaj linki do stron producentów tego sprzętu, bo to może być całkiem ciekawe...jeśli te "kryształy" mają liniową charakterystykę, brak bezwładności..hmm wygląda mi to na baaaaardzo szybki skaner laserowy (zapewne też tak samo drogi...)
  • Poziom 11  
    q-switch to inne urzadzenie, te nazywaja sie AO deflectors. Producentem jest np. http://www.aaoptoelectronic.com Niestety po otrzymaniu od nich kalkulacji cenowej mało wzroku nie utracilem. Zestaw najtanszy deflectorX+driver+wzmacniacz kosztuje ok. 4 400 EURO :-(