Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

viapack BM401 - nie załącza sterownika regulacji kata fazowego

15 Mar 2013 12:16 1173 4
  • Poziom 17  
    witam
    Wie ktoś czy uszkodzony sterownik kąta fazowego CELDUC - SG444020 taki jak w linku mogę po prostu wymienić na nowy?
    Pomierzyłem napięcia zasilające wejścia 230v i napięcie sterujące 1,3v są prawidłowe,na wyjściu brak napięcia i dioda zielona nie sygnalizuje pracy, sterownik przestaje się czasem na kilka minut załączać być może trudne warunki pracy (wysoka temperatura) zużyły go. Teraz zostawiłem skrzynkę rozdzielczą otwartą i wentylator w drzwiach na razie działa.
    http://pl.farnell.com/celduc/sg464120/sterownik-do-regulacji-kata-fazowego/dp/3996256
    Pytam ponieważ jest na sterowniku pokrętło regulacji.
  • Poziom 12  
    To pokrętło służy do ustawiania początkowego kąta wyzwalania, czyli przy zerowej wartości napięcia sterującego. Nie wiem co jest podłączone do tego sterownika, jak dokładna musi być regulacja. Jeśli masz oscyloskop zmierz kąt otwarcia przy tych wartościach i wyreguluj identycznie nowy sterownik.
  • Poziom 17  
    Podłączony jest do niego transformator a dalej do transformatora podłączone są druty oporowe grzałki, napięcie na wyjściu sterownika wacha się w zależności od napięcia sterowania od 35-65v i takie wchodzi do transformatora. Następnie transformator obniża te napięcie do wartości około 10% tego co dostaje na wejściu i zasila nim grzałki.
    Oscyloskopu nie posiadam:/
  • Poziom 12  
    To spróbuj stworzyć charakterystykę zależności napięcia wyjściowego od napięcia sterującego. Dla kilku wartości napięcia sterującego pomierz wartości napięcia wyjściowego, w możliwie najszerszym zakresie regulacji (zmian tych napięć). Następnie po wymianie sterownika spróbuj tym pokrętłem regulacji dopasować charakterystykę nowego regulatora do charakterystyki regulacji starego reg. Nie powinno to być trudne, jeśli złapiesz jeden punkt inne powinny pasować, jeśli nie - dopasuj punkt ze środka zakresu regulacji. Do pomiarów użyj tego samego miernika i tych samych zakresów pomiarowych. Napięcia które mierzysz są bardzo zniekształcone i na różnych miernikach możesz uzyskać trochę inne wskazania.