Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinXP "Nieznana partycja" - Po instalacji WinXP brak jednej partycji.

15 Mar 2013 12:35 1365 3
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich

Z uwagi na to, iż mój "stary" HDD "Dysk 0" (WD800JB-00CRA1) zaczyna szwankować, postanowiłem postawić system na drugim HDD "Dysk 1" jaki posiadam (ST3200822A) ,nadmieniam iż dysk nie był czysty (różne dane) +/- 50% wolnego miejsca.
    Sprawa wydawać by się mogła prosta, lecz....
    Na drugim HDD stworzyłem dwie partycje za pomocą Norton Partition Magic 8.05.
    Operacja zakończyła się pomyślnie tzn. w oknie "Mój komputer" czy w zakł. "Zarządzanie komputerem" widoczne były dwie partycje które stworzyłem i oczywiście bezproblemowo mogłem z nich korzystać.
    Nadeszła pora na zainstalowanie nowego systemu.
    Podczas procesu instalacji WinXP, wskazałem partycje na której to instalator ma postawić nowy system , format itd. System zainstalowany ,OK.
    Ponowny rozruch po instalacji , Winda załadowana , OK , ale okazało się że jest problem z drugą partycją na dysku.
    Brak litery partycji oraz informacja -"(Nieznana partycja").
    Scren z "Zarzadzanie komputerem"
    Scren z DMDE z Dysk 1
    Scren z HD Tune
    Wartośc "C7" od dłuższego czasu bez zmian , nie stwarzała problemów.

Teraz pytanie , jak naprawić powyższy problem i czy są szanse na odzyskanie danych z "Nieznanej partycji". Oczywiscie nie myslę o odsyłaniu rzeczowego dysku do Serwisu.

P.s
    W "Partition Magic" , brak opcji pokaż/ukryj partycje...oraz wogóle nie widać drugiej partycji w przeciwieństwie co pokazują dwa w/w screny.
    Dysk 1-WD800JB-00CRA1 (stary HDD na którym jeszcze pracuję)
    Dysk 2-ST3200822A (rzeczowy HDD z problemem)

Pozdrawiam i proszę o radę i sugestie co robić.

W zał. zrzut z DMDE "lba_0_100"
  • Poziom 9  
    Witam

Moja cierpliwość została wynagrodzona! Dziękuję za podanie skutecznego rozwiązania .
    Cała operacja to dwa kliknięcia , jeden restart i wszystko na miejscu ,po staremu :-) . Wszystkie dane nie naruszone!
    Sam , raczej nie odwarzyłbym się na usunięcie jakiejkolwiek partycji nie majac pewności że tu tkwi błąd.
    Szacunek za wiedzę , doświadczenie i Wielkie Dzięki za chęć pomocy.
    Aktualny stan to:
    WinXP "Nieznana partycja" - Po instalacji WinXP brak jednej partycji. WinXP "Nieznana partycja" - Po instalacji WinXP brak jednej partycji.

P.s.
    Stary HDD już kończy swój żywot , ale może jeszcze można go jakoś podleczyć , tylko od czego zacząć i jakich użyć narzędzi ?

Pozdr.
  • Poziom 42  
    tomero napisał:
    Stary HDD już kończy swój żywot , ale może jeszcze można go jakoś podleczyć , tylko od czego zacząć i jakich użyć narzędzi ?

Temu HDD nic nie pomoże, pozostaje wymiana i ważnych danych bym na nim nie trzymał.