Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus/x51/N154i3-L03 - Matryca z laptopa asus a płytka sygnałowa z monitora lcd

15 Mar 2013 13:56 2469 4
  • Poziom 9  
    Posiadam matrycę z laptopa Asus x51L 15,4" 1280x800 o taką:
    Model:Chi Mei N154i3-L03 Rev.C1

Dokładny opis matrycy i złącza w PDF

Chciał bym ją mieć na złączu VGA i tu pojawia się problem.

Wiem, że są jakieś przetworniki ale dość drogie

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi] (cena:80zł + koszty wysyłki z zagranicy) z kolei na allegro jest dużo płyt sygnałowych do matryc monitorów LCD w cenie około 10 zł.

Moje pytanie: Czy da się podłączyć moją matrycę przez jakąś z tych płyt sygnałowych? Czy też nie nadają się ze względów na inne parametry?

Wiem, że matryca jest na złączu LVDS, złącza nie będą pasowały ale jestem w stanie sobie to przelutować o ile piny będą się zgadzały.

Wiem również, że nie będą pasowały rozdzielczości oraz format obrazu ale myślę, że to da się chyba obejść.
  • Poziom 35  
    Kup monitor z rozbitą matrycą 15,4 i wstaw swoją. W tych małych matrycach nie było za wiele problemów z podłączeniem.
  • Poziom 9  
    Wstawić to i tak chyba nie wstawię bo monitory są w proporcjach 4:3 a w laptopie chyba 16:9 ale chciałem dopasować samą elektronikę, żeby matryca była na VGA.
    i z tąd moje pytanie czy Płytka sygnałowa z tradycyjnego monitora LCD pociągnie matrycę w innym formacie i czy w ogóle da się to sparować.
  • Poziom 35  
    Matryca 15,4 jest w formacie panoramy.
  • Poziom 40  
    Matryce produkowane do notebooków dają poprawny obraz tylko przy pochyleniu jej o 45 stopni. Każda matryca jest sterowana sygnałem cyfrowym. VGA to sygnał analogowy, czyli muszą być przetworniki analog/cyfra na każdy kolor (są w ic scaler) . Można matrycę sterować sygnałem DVI-D ale przez ic scaler który pełni rolę jak w aucie skrzyni biegów, czyli dopasowuje (przelicza) rozdzielczość sygnału sterującego do parametrów rozdzielczości natywnej matrycy. Inny jeszcze problem to ilość świetlówek w matrycy oraz nap. zasilania elektroniki np ta od notebooka tylko 3,3V.