Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas Victrix 12I - Błędy 46 i 55

15 Mar 2013 14:00 3030 7
  • Level 42  
    Kocioł z tematu. W "info" przewijają się dwa błędy
    1. Nr 46 - W instrukcji opisany jako: "Zadziałanie termostatu niskiej
    temperatury (opcja)".
    Opis "dokładniejszy":
    Interwencja termostatu bezpieczeństwa niskiej temperatury (opcja). Jeżeli z powodu
    nieprawidłowości nastąpi nadmierny wzrost temperatury czynnika grzewczego na zasilaniu strefy niskiej temperatury, kocioł blokuje się.
    W takim przypadku, po ochłodzeniu, można zresetować termostat (patrz instrukcja obsługi zestawu zabezpieczającego strefy niskiej temperatury). Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

Nadmieniam, że nie mam ani strefy ani sterownika strefowego...

2. Nr 55. W instrukcji nie ma takiego kodu błędu!!!

Proszę o odpowiedź o co chodzi???

Kocioł, wg. mojej oceny, pracuje prawidłowo.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jack63 wrote:
    Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

A według mojej, powinieneś sie zastosować do powyższej rady. Twój kocioł sygnalizuje, że czas go otworzyć i wyczyścić.
    jack63 wrote:
    ... nie mam ani strefy...

Masz, tyle że o tym nie wiesz...
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 42  
    serwisant73 wrote:
    jack63 wrote:
    Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

Tego nie napisałem sam. to był cytat z instrukcji obsługi. Typowe ble, ble.
    serwisant73 wrote:

A według mojej, powinieneś sie zastosować do powyższej rady. Twój kocioł sygnalizuje, że czas go otworzyć i wyczyścić.

Tu też nie trafiłeś... Kocioł jest prawie dziewiczy. Mniej niż 200 godzin pracy.
    Poza tym trudno zawracać głowę serwisowi "pierdołami". O ile wiem Immergas za naprawy gwarancyjne im nie płaci...

serwisant73 wrote:

jack63 wrote:
    ... nie mam ani strefy...

Masz, tyle że o tym nie wiesz...

Na pewno nie wiem "co poeta (programista) miał na myśli". Kocioł obsługuje tylko grzejniki i zasobnik CWU. A ustawienia ew. strefy sprawdzę jak wrócę z pracy.

Sądziłem, że ktoś (choćby pobieżnie) zna algorytm programu sterującego kotłem i mi wyjaśni o co chodzi. Chociaż znając "wylewność" Włochów w zakresie udzielania informacji (nawet własnemu serwisowi) nie spodziewam się zbyt wiele.
    A może ktoś się trafi? :D
  • Helpful post
    Level 20  
    Rozumiem że kocioł ma podpięty zasobnik CWU.
    Czy jest regulator temp w domu? - jaki?
    Strefa - jak jest podpięta centrala strefowa DIM, jeżeli jej brak... to albo elektronika, albo coś źle podpięte do kotła.
  • Level 42  
    pawel_i wrote:
    Rozumiem że kocioł ma podpięty zasobnik CWU.
    Czy jest regulator temp w domu? - jaki?
    Strefa - jak jest podpięta centrala strefowa DIM, jeżeli jej brak... to albo elektronika, albo coś źle podpięte do kotła.

Zasobnik to zbiornik "solarny" z dwoma wężownicami. Górną obsługuje kocioł - dla rozwiania wątpliwości.
    Nie ma ŻADNYCH regulatorów. Do skrzyneczki jest tylko podpięta sonda temp. zasobnika wzięta z oryginalnego zestawu przyłączeniowego do CWU. Pomiar temp. jest OK.
    Wszystko jest podpięte OK. Serwisant sprawdził przy uruchomieniu. Z resztą jest to tak skomplikowane że ... śmiech mnie ogarnia... Zajmuję się automatyką HVAC na co dzień, ale kocioł jest na gwarancji i nie chcę serwisowi wchodzić w paradę. Sam tego ostatniego też nie lubię.
    Zapomniałem (sorry) dodać, że serwisant, po moim zgłoszeniu padu płyty głównej wymienił ją na nową. .

Co jednak znaczy błąd 55 ??? Czy ktoś wie?
  • Level 20  
    ...skąd wiesz że "55 " to błąd? Czy przed nim jest E i mrugający wyświetlacz?
  • Level 42  
    pawel_i wrote:
    ...skąd wiesz że "55 " to błąd? Czy przed nim jest E i mrugający wyświetlacz?

jack63 w pierwszym poście napisał:
    Quote:
    Kocioł z tematu. W"info" przewijają się dwa błędy
    ...

Pogrubienie celowe.
    Błędy sprawdzam funkcją informacyjną: klawisz "info". Nie stoję przy kotle i nie czekam aż błąd się pojawi... Tym bardziej, że większość błędów "niższej rangi" (nie wymagają resetowania!) a do tego przemijających, łapie tylko oprogramowanie kotła i zapisuje w swojej malutkiej bazie. Dokładnie jest to 5 ostatnich błędów.
    Może nie są to błędy???
    Wygląda, że kocioł działa prawidłowo. Jednak dziwne jest pojawianie się w info "błędów" 46 i 55 NAPRZEMIENNIE. Czyli oprogramowanie znajduje jakiś błąd (lub tylko sobie imaginuje???) i zapisuje go do listy ostatnich zdarzeń nieprawidłowych. Zmiany sugerują, że nie są to błędy stare, ale nowe, bo kolejność wyświetlania ich w "info" się zmienia. Raz ostatnim (czyli pierwszym wyświetlanym) jest 55 a następnym razem (np. na drugi dzień) jest 46.
    Czyżby nikt nie wiedział o co chodzi?

Jeszcze jedna informacja. Może to ważne, a może nie. Gdy jest cieplej na zewnątrz kocioł jest wyłączany na "stan by" i grzeję kominkiem. Zdarza się że temp. w domu spada do 13, 14 oC i po włączeniu kocioł dostaje taką temp. na swoją sondę temp. gdy rusza pompa.
  • Level 1  
    Błąd 43 Piec immergas victix 20TT po 3 latach użytkowania często się wyłącza. Serwis wymienił płytę główną zawór gazu czyszczenie w dalszym ciągu nic się nie poprawiło.Nie wiedzą co więcej robić wpadli na pomysł, że wina leży po stronie instalacji elektrycznej. Instalacja zbudowana z 2 żył.brak dodatkowego uziemienia.Dla mnie nie zrozumiałe. Instalacja od 3 lat nie zmieniana piec przez 3 lata działał prawidłowo do momentu pierwszego czyszczenia. kolejny problem dla serwisu jakość gazu.Gaz z gazociągu wszędzie taki sam.Nie ma już nerw.