Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 12I - Błędy 46 i 55

jack63 15 Mar 2013 14:00 1512 6
  • #1 15 Mar 2013 14:00
    jack63
    Poziom 42  

Kocioł z tematu. W "info" przewijają się dwa błędy
    1. Nr 46 - W instrukcji opisany jako: "Zadziałanie termostatu niskiej
    temperatury (opcja)".
    Opis "dokładniejszy":
    Interwencja termostatu bezpieczeństwa niskiej temperatury (opcja). Jeżeli z powodu
    nieprawidłowości nastąpi nadmierny wzrost temperatury czynnika grzewczego na zasilaniu strefy niskiej temperatury, kocioł blokuje się.
    W takim przypadku, po ochłodzeniu, można zresetować termostat (patrz instrukcja obsługi zestawu zabezpieczającego strefy niskiej temperatury). Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

Nadmieniam, że nie mam ani strefy ani sterownika strefowego...

2. Nr 55. W instrukcji nie ma takiego kodu błędu!!!

Proszę o odpowiedź o co chodzi???

Kocioł, wg. mojej oceny, pracuje prawidłowo.

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2013 16:44
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

jack63 napisał:
    Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

A według mojej, powinieneś sie zastosować do powyższej rady. Twój kocioł sygnalizuje, że czas go otworzyć i wyczyścić.
    jack63 napisał:
    ... nie mam ani strefy...

Masz, tyle że o tym nie wiesz...

1
  • #3 15 Mar 2013 17:28
    jack63
    Poziom 42  

serwisant73 napisał:
    jack63 napisał:
    Jeśli sytuacja powtarza się często, należy skontaktować się z autoryzowanym Serwisem Technicznym Immergas.

Tego nie napisałem sam. to był cytat z instrukcji obsługi. Typowe ble, ble.
    serwisant73 napisał:

A według mojej, powinieneś sie zastosować do powyższej rady. Twój kocioł sygnalizuje, że czas go otworzyć i wyczyścić.

Tu też nie trafiłeś... Kocioł jest prawie dziewiczy. Mniej niż 200 godzin pracy.
    Poza tym trudno zawracać głowę serwisowi "pierdołami". O ile wiem Immergas za naprawy gwarancyjne im nie płaci...

serwisant73 napisał:

jack63 napisał:
    ... nie mam ani strefy...

Masz, tyle że o tym nie wiesz...

Na pewno nie wiem "co poeta (programista) miał na myśli". Kocioł obsługuje tylko grzejniki i zasobnik CWU. A ustawienia ew. strefy sprawdzę jak wrócę z pracy.

Sądziłem, że ktoś (choćby pobieżnie) zna algorytm programu sterującego kotłem i mi wyjaśni o co chodzi. Chociaż znając "wylewność" Włochów w zakresie udzielania informacji (nawet własnemu serwisowi) nie spodziewam się zbyt wiele.
    A może ktoś się trafi? :D

0
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2013 20:29
    pawel_i
    Poziom 20  

Rozumiem że kocioł ma podpięty zasobnik CWU.
    Czy jest regulator temp w domu? - jaki?
    Strefa - jak jest podpięta centrala strefowa DIM, jeżeli jej brak... to albo elektronika, albo coś źle podpięte do kotła.

0
  • #5 15 Mar 2013 23:36
    jack63
    Poziom 42  

pawel_i napisał:
    Rozumiem że kocioł ma podpięty zasobnik CWU.
    Czy jest regulator temp w domu? - jaki?
    Strefa - jak jest podpięta centrala strefowa DIM, jeżeli jej brak... to albo elektronika, albo coś źle podpięte do kotła.

Zasobnik to zbiornik "solarny" z dwoma wężownicami. Górną obsługuje kocioł - dla rozwiania wątpliwości.
    Nie ma ŻADNYCH regulatorów. Do skrzyneczki jest tylko podpięta sonda temp. zasobnika wzięta z oryginalnego zestawu przyłączeniowego do CWU. Pomiar temp. jest OK.
    Wszystko jest podpięte OK. Serwisant sprawdził przy uruchomieniu. Z resztą jest to tak skomplikowane że ... śmiech mnie ogarnia... Zajmuję się automatyką HVAC na co dzień, ale kocioł jest na gwarancji i nie chcę serwisowi wchodzić w paradę. Sam tego ostatniego też nie lubię.
    Zapomniałem (sorry) dodać, że serwisant, po moim zgłoszeniu padu płyty głównej wymienił ją na nową. .

Co jednak znaczy błąd 55 ??? Czy ktoś wie?

0
  • #6 16 Mar 2013 11:41
    pawel_i
    Poziom 20  

...skąd wiesz że "55 " to błąd? Czy przed nim jest E i mrugający wyświetlacz?

0
  • #7 18 Mar 2013 08:54
    jack63
    Poziom 42  

pawel_i napisał:
    ...skąd wiesz że "55 " to błąd? Czy przed nim jest E i mrugający wyświetlacz?

jack63 w pierwszym poście napisał:
    Cytat:
    Kocioł z tematu. W"info" przewijają się dwa błędy
    ...

Pogrubienie celowe.
    Błędy sprawdzam funkcją informacyjną: klawisz "info". Nie stoję przy kotle i nie czekam aż błąd się pojawi... Tym bardziej, że większość błędów "niższej rangi" (nie wymagają resetowania!) a do tego przemijających, łapie tylko oprogramowanie kotła i zapisuje w swojej malutkiej bazie. Dokładnie jest to 5 ostatnich błędów.
    Może nie są to błędy???
    Wygląda, że kocioł działa prawidłowo. Jednak dziwne jest pojawianie się w info "błędów" 46 i 55 NAPRZEMIENNIE. Czyli oprogramowanie znajduje jakiś błąd (lub tylko sobie imaginuje???) i zapisuje go do listy ostatnich zdarzeń nieprawidłowych. Zmiany sugerują, że nie są to błędy stare, ale nowe, bo kolejność wyświetlania ich w "info" się zmienia. Raz ostatnim (czyli pierwszym wyświetlanym) jest 55 a następnym razem (np. na drugi dzień) jest 46.
    Czyżby nikt nie wiedział o co chodzi?

Jeszcze jedna informacja. Może to ważne, a może nie. Gdy jest cieplej na zewnątrz kocioł jest wyłączany na "stan by" i grzeję kominkiem. Zdarza się że temp. w domu spada do 13, 14 oC i po włączeniu kocioł dostaje taką temp. na swoją sondę temp. gdy rusza pompa.

0