Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena, zasilacz a obraz śniezy lub go wcale nie ma

artek1_ 15 Mar 2013 14:42 2580 5
 • #1 15 Mar 2013 14:42
  artek1_
  Poziom 2  

  Witam
  Mam szerokopasmową antenę telewizyjną wraz z zasilaczem, który podłączony jest do gniazdka antenowego tv. Problem polega na tym, że pomimo nawet gdy mam podłączony zasilacz do gniazdka sieciowego, to obraz w telewizorze jest na niektórych kanałach niewiele lepszy niż bez podłączenia zasilacza, a nawet nie ma niektórych kanałów: tv 4,Puls, Tvn. Już te stacje można załapać bez podłączonego zasilacza na samym kablu antenowym podłączonym tylko do telewizora! W przypadku tv naziemnej cyfrowej wygląda to tak, że z podłączonym zasilaczem odbiera nawet ładnie, ale wystarczy lekko zruszyć kabel antenowy i brak sygnału, a jak nie podłącze zasilacza to sygnału nie ma i to nie zależnie czy ruszam kablem. A nawet jakby to działało, to nie widzi mi się ciągle te podłączanie i wyłączenia zasilacza, gdy chce oglądać tv w pokoju gdzie nie ma zasilacza, bo trzeba chodzić do innego pokoju żeby go podłączyć. Nie wiem w czym tkwi problem bo antena już była regulowana w różne strony a kable też są sprawne. Może jest jakiś sposób aby normalnie odbierać tv bez zasilacza?


  Podstawowym problemem jest fakt, że nie podajesz :
  - gdzie odbierasz
  - z jakiego nadajnika
  - jaka to antena (szerokopasmowy może być drucik lub koło rowerowe)
  - jakie poziomy jakości sygnału a i siły

  Ogólnie nie czytasz zaleceń w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html..
  Nie przeczytałeś regulaminu tego Forum (przy rejestracji zgodziłeś się na jego respektowanie).
  Regulamin pkt 3.1.15.
  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  Nie kasujemy wpisów Moderacyjnych. [SP5ANJ]

 • #2 15 Mar 2013 14:53
  media-wideo
  Poziom 17  

  Uszkodzenie wzmacniacza przy antenie. Ewentualnie kabla lub separatora, czyli tej wtyczki co się wkłada do TV.

 • #3 15 Mar 2013 14:56
  egon42
  Poziom 36  

  artek1_ napisał:
  Problem polega na tym że pomimo nawet gdy mam podłączony zasilacz do gniazdka sieciowego to obraz w telewizorze jest na niektorych kanalach niewiele lepszy niż bez podłączenia zasilacza
  To trzeba sprawdzić instalację antenową bo może być coś uszkodzone np. zasilacz wzmacniacz w antenie czy też coś źle podłączone i jest przerwa czy też zwarcie. Może też podłączyć antenę poprzez symetryzator bez wzmacniacza i zasilacza i sprawdzić.

 • #4 15 Mar 2013 15:03
  _cheetah_
  Poziom 37  

  artek1_ napisał:
  W przypadku tv naziemnej cyfrowej wygląda to tak że z podłączonym zasilaczem odbiera nawet ładnie ale wystarczy lekko zruszyć kabel antenowy i brak sygnału
  Odetnij od kabla antenowego wtyczkę antenową zasilacza antenowego, a potem załóż ją z powrotem. Jeśli ją dobrze założysz to nic nie ma prawa się dziać z odbiorem sygnału, kiedy poruszałbyś kablem antenowym. Chyba, że uszkodzone jest dodatkowo gniazdo antenowe w odbiorniku.

  artek1_ napisał:
  a jak nie podłącze zasilacza to sygnału nie ma i to nie zależnie czy ruszam kablem.
  To akurat prawidłowo jest.

  Zasilacz nie podłączony pod ~230V = brak odbioru.

  artek1_ napisał:
  A nawet jakby to działało to nie widzi mi się ciągle te podłączanie i wyłączenia zasilacza bo trzeba chodzić do innego pokoju.
  Ja bym się już dawno wkur...

  artek1_ napisał:
  Może jest jakiś sposób aby normalnie odbierać tv bez zasilacza?
  Tak, wymieniasz wzmacniacz w antenie na symetryzator antenowy (IV/V) pasmo, a wtyczkę zasilacza antenowego na zwykła wtyczkę antenową (najlepiej w całości metalową). 100% gwarancji odbioru DVB-T oczywiście nie ma, ale zwykle się to udaje.
  Napisałbyś gdzie mieszkasz, jak antena, gdzie zamontowana, ile metrów kabla antenowego jest, jaka jest średnica tego kabla antenowego (~5mm czy ~7mm), typ rozgałęźnika, itp...

  artek1_ napisał:
  A nawet jakby to działało, to nie widzi mi się ciągle te podłączanie i wyłączenia zasilacza, gdy chce oglądać tv w pokoju gdzie nie ma zasilacza, bo trzeba chodzić do innego pokoju żeby go podłączyć.
  A po co tak robisz? Elektryczność pobierana przez taki zasilacz ze wzmacniaczem kosztuje max kilka zł przez cały rok...

  artek1_ napisał:
  bo anetna już byla regulowana w różne strony
  Przy odbiorze DVB-T antenę ustawia się na MAX jakości odbieranych mux-ów.

 • #5 15 Mar 2013 20:31
  artek1_
  Poziom 2  

  Antena jest nowa więc uszkodzenie wzmacniacza przy antenie raczej odpada.Uszkodzony kabel też wykluczyłem bo sprawdzałem na innym kablu bezpośrednio podłączając kabel z anteny do tv i efekt był ten sam co na kablu poprowadzonym w domu który wiadomo jest dłuzszy wiec długośc kabla odpada.Srednia kabla to chyba 5 mm.Wtyczki już rózne probowałem i tez bez efektu. Zasilacz odłączam nie ze wzgledu na koszty a bezpieczeństwo bo nie mam przekonania do tego urządzenia. np. znajomemu sie skopcil i szczescie że byl w domu. Ale jak juz wcześniej wspomniałem dla mnie uciazliwe jest te uzwyanie wzmacniacza i chciałbym miec dobry odbiór bez podłączania jego i własnie dlatego wspominaliscie dlatego o tym symetryzatorze antenowym i chetnie bym spróbował takie rozwiazania tylko prosiłbym o jakąs dokładna instrukcje jaki konkretnie zastosować do mojej anteny i jak to zamntować?
  Dane: Model anteny szerokopasmowej to ASR-860P,nadjanik Szczecin Kołowo, miesce od nadajnika od miejsca zamieszknia to 30 km.

 • #6 15 Mar 2013 22:15
  _cheetah_
  Poziom 37  

  artek1_ napisał:
  Antena jest nowa więc uszkodzenie wzmacniacza przy antenie raczej odpada
  Każdy element może się uszkodzić w dowolnym momencie. Każde złącze też może "puścić" w dowolnym momencie.
  artek1_ napisał:
  Srednia kabla to chyba 5 mm.
  To nie są dobre kable do DVB-T. Z definicji do wymiany na tzw. satelitarny, o wysokim współczynniku ekranowania (>95dB) i w wykonaniu z PE (kolor czarny) Ale zrobisz, jak uważasz.
  artek1_ napisał:
  Wtyczki już rózne probowałem i tez bez efektu.
  Jeśli próbowałeś już inne wtyczki, a ciągle występuje efekt zmian odbioru przy poruszaniu kablem antenowym, to, ponieważ cudów nie ma:
  • źle wykonujesz montaż kabla antenowego we wtyczce;
  • uszkodzone jest gniazdo w odbiorniku
  • uszkodzony jest kabel antenowy
  • coś innego, o czym nie napisałeś
  artek1_ napisał:
  Szczecin Kołowo, miesce od nadajnika od miejsca zamieszknia to 30 km.
  Tak, przy takiej odległości masz szanse na odbiór z anteny pasywnej, choć wszystko zależy od tego, gdzie konkretnie mieszkasz.
  Tylko jedna uwaga: do tych anten są specjalne symetryzatory - Link

  A jaki rozgałęziacz używasz? Podaj typ lub zamieść fotkę z bliska.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME